Finansų ir duomenų analizės magistras (MFDA)

Bendroji informacija

Programos aprašymas

  • Programos trukmė: 2 metai
  • Instrukcijos kalba: anglų
  • Programos direktorius: doc. Daktaras Jozefas Baruníkas, dr. (jozef.barunik@fsv.cuni.cz)
  • Programos koordinatoriai: PhDr. František Čech Ph.D. (frantisek.cech@fsv.cuni.cz)
  • Priėmimo administracija: admissions@fsv.cuni.cz
  • Mokestis už mokslą: 6 000 EUR per metus
  • Mokesčio sumažinimas arba atsisakymas: Socialinių mokslų fakultetas siūlo stipendijų ir mokesčių sumažinimo rinkinį.

Ši dvejų metų magistro studijų programa anglų kalba skirta susieti pagrindines finansų ir duomenų analizės sritis. Programa vadovaujasi duomenimis pagrįsto požiūrio į finansų rinkų analizę ir organizacinę informaciją, apimančią pagrindinius teorinius finansų, finansinio modeliavimo ir finansų rinkų principus, kad paruoštų studentus dinamiškai karjerai finansų, bankininkystės ir daugelyje kitų sektorių.

Programos programoje pagrindinis dėmesys skiriamas šiuolaikinei statistinei analizei, duomenų modeliavimui, programavimui, didiesiems duomenims ir mašininio mokymosi metodams. MFDA suteikia studentui išsamų supratimą ir aukštesnius teorinių ir taikomųjų finansų įgūdžius, akcentuodamas problemų skaičiavimo aspektus. Programos absolventai įgis kiekybinius, statistinius ir techninius įgūdžius, būtinus šiuolaikiniams finansams, ir turės patirties savarankiškai apibrėžti ir kūrybiškai išspręsti įvairiausias teorines bei praktines problemas.

Kursus dėsto tiek Ekonomikos studijų instituto (IES) dėstytojai, tiek išorės specialistai iš tarptautinių institucijų, centrinių bankų ir finansų pramonės. Dėstytojai akcentuoja išsamias ir pažangias finansų teorijų ir taikomų finansinių metodų žinias, daugiausia dėmesio skirdami skaičiavimo metodų aspektams. Kursai apima didžiųjų duomenų analizę, šiuolaikinį požiūrį į turto kainodarą naudojant statistinius mokymus, finansinių priemonių supratimą, pažangią ekonometriką, elgesio finansavimą ir laiko eilučių analizę.

Terminai

Ankstyvasis paukščio paraiškos terminas: 2021 02 28

Ankstyvojo laikotarpio terminas yra labai rekomenduojamas studentams iš šalių, kurios siekia vizų. Atkreipkite dėmesį, kad studentas yra atsakingas už vizos gavimą prieš registruodamasis į programą.

Paraiškos pateikimo terminas: 2021 04 30

Studijų prielaidos

Programoje gali dalyvauti studentai, baigę bakalauro laipsnį (arba lygiavertį). Ypač laukiami pareiškėjai, turintys ekonomikos, finansų, verslo studijų, matematikos, fizikos ar technikos krypčių bakalauro laipsnius. Pareiškėjai privalo turėti puikius analitinius kiekybinius įgūdžius. Jie turėtų būti baigę bent du kursus dviem bakalauro lygio matematikos terminais. Pareiškėjai turėtų būti susipažinę su šiomis skaičiavimo ir tiesinės algebros temomis: funkcijos, ribos, dariniai, daliniai dariniai, optimizavimo metodikos, matricos algebra, diferencialų ir skirtumų lygtys. Jie turėtų įvadinio lygio supratimą apie tikimybių pasiskirstymą, hipotezių testavimą, tiesines regresijas ir OLS vertinimo metodą. Išankstinės ekonomikos ar finansų žinios yra privalumas, tačiau jų nereikia.

Paskutinį kartą atnaujinta Lapk. 2020

Apie mokyklą

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is c ... Skaityti daugiau

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is currently ranked among the top 2% of the world´s universities in Shanghai University’s Academic Ranking of World Universities. It is the number one university in Eastern Europe according to the The Webometrics Ranking of World Universities. Skaityti mažiau