Jungtinės Amerikos Valstijos

Studijos JAV

Aukštasis mokslas JAV

Aukštasis išsilavinimas Jungtinėse Amerikos Valstijose teoriškai yra prieinamas visiems, jo norintiems. Nors jis šioje šalyje yra palyginti brangus, JAV siūlo daugybę paskolų, stipendijų ir grantų variantų.

JAV studentai įgyja ne tik itin vertinamos tarptautinės patirties, bet ir kokybišką ir visame pasaulyje pripažįstamą išsilavinimą. Studijos JAV studentus paruošia itin konkurencingai darbo rinkai įvairiausiose srityse. Mokslus šioje šalyje baigę specialistai gali pradėti karjerą tiek Valstijose, tiek kitoje pasirinktoje šalyje.

JAV garsėja vienais iš geriausių pasaulio universitetų. Vieni jų yra Harvardas, Jeilis bei Purdue universitetas. Tačiau kiekviena iš šalies valstijų studentams gali pasiūlyti didelį skirtingų universitetų bei studijų programų pasirinkimą. Pavyzdžiui UCLA universitetas Los Andžele gasrėja itin kokybiška kino programa, tačiau žinoma, kad Styvenas Spylbergas bei Džordžas Lukas studijavo Kalifornijos Valstijos Universitete. Tai tik vienas iš pavyzdžių, kad nebūtina studijuoti itin prestižiškame universitete, kad gautumėte gerą išsilavinimą.

Akademiniai metai

Mokslo metai daugumoje JAV universitetų paprastai prasideda vėlyvą rugpjūtį. Mokslo metai universitetuose yra skirstomi gana skirtingai - kai kurie universitetai juos skirsto į du semestrus, kiti į keturis ketvirčius, kiti į tris ketvirčius. 

Studijų kaina ir trukmė

Studijų kaina JAV labai priklauso nuo pasirinkto universiteto ir studijų programos, tad prieš stojant reikėtų pasitikrinti kokia yra įvairių studijų kaina. Studijų trukmė taip pat gali stipriai skirtis, tai priklauso nuo studijų programos bei studijų krypties, kurią planuojate rinktis. Pavyzdžiui, slaugos asistento licenciją gauti užtrunka tik pusantrų metų, tačiau pirmos pakopos teisės studijos trunka nuo trejų iki ketverių metų.

Studijų galimybės tarptautiniams studentams

JAV universitetai, kurie kasmet pritraukia vis daugiau studentų iš viso pasaulio, jiems siūlo daugybę galimybių, kurios padeda įgyti konkurencinio pranašumo. Tad studijos baigtos viename iš JAV universitetų studentams atveria duris karjerai tiek versle, tiek viešajame sektoriuje, taip pat -akademinėje srityje. 

Studentiškos vizos

Prieš vykstant studijuoti į JAV būtina gauti studentišką vizą. Priklausomai nuo jūsų studijų programos jums reikės gauti arba F-1 arba M-1 vizą. Dėl visos reikiamos informacijos rekomenduotina kreiptis į JAV ambasadą. Taip pat informaciją apie studentiškas vizas rasite pasirinkto universiteto internetinėje svetainėje. Prieš važiuodami studijuoti į Valstijas, įsitikinkite, kad informacija apie vizas jums yra visiškai aiški, ir įsitikinkite, ar turite visus riekiamus dokumentus.