Lenkija

Studijų Lenkijoje

Aukštasis mokslas Lenkijoje

Modernus Lenkijos aukštojo mokslo sistema naudoja standartines tris etapus laipsnių: bakalauro, magistro, daktaro ir. Magistro laipsniai yra apdovanotas kaip magistro (MA), Master of Science (MSC), ar magistro. Taip pat yra kelių lygiaverčių magistro laipsnius, taip pat magistro dailės magistro inžinieriaus ir magistro inžinierius architektas. Visos aukštojo mokslo Lenkijoje įstaigos naudoja Europos kreditų perkėlimo sistema (ECTS).

Aukštojo mokslo institutų Lenkijoje yra suskirstyti į universitetinių ir neuniversitetinių tipo. Universiteto tipo kursus magistro lygio yra daugiau teorinė ir Baigusiajam suteikiamas "diplomą užbaigimo vienodų magistro lygio studijas." Neuniversitetinių tipo kursai yra laikoma "papildomos" kursai, kurie turi daugiau praktinio taikymo, ir absolventai gauna "diplomas užbaigimo papildomų magistro lygio studijas."

 

Kodėl studijuoti Lenkijoje?

Aukštojo mokslo institucijos Lenkijoje siūlome daugiau nei 200 magistro studijų programas anglų kalba. Programos yra prieinami įvairių akademinių disciplinų, įskaitant žemės ūkio mokslo, meno, inžinerijos, verslo, kalbų, gamtos mokslų ir socialinių mokslų. Populiariausių disciplinų inžinerija (beveik 70 programos) ir verslo (beveik 50 programos). Kai kurios programos yra vokiečių, taip pat.

Lenkijos institucijos gerai vertinamas visame pasaulyje ir su švietimu ir moksliniais tyrimais. Du Lenkijos institucijos, Jogailos universiteto ir Varšuvos universitetas, yra tarp geriausių 400 pasaulio universitetų, kaip vertinami pagal Times Higher Education World University Rankings .

 

Universitetai

Lenkija turi apie 500 universitetų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų. Maždaug trečdalis aukštojo mokslo institutų yra vieši ir likę du trečdaliai yra privati. Lenkija palankiai vertina tarptautinių studentų ir gerokai padidėjo užsienio studentų skaičių per pastaruosius metus. 2012 metais šalyje įvyko daugiau nei 24.000 tarptautinių studentų iš 141 šalių su didžiausia skaičiui, iš Ukrainos, Baltarusijos, Norvegijos ir JAV. Dauguma užsienio studentų Lenkija studijų ekonomikos, verslo, medicinos ir technologijų.

Aukštojo mokslo institucijos Lenkijoje yra linkę specializuotis ir yra suskirstytas į įvairių kategorijų, įskaitant: Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, žemės ūkio akademija, akademija, ekonomikos ir pan. Iš viso yra 15 skirtingų tipų įstaigose.

 

Studijų ir Programos trukmė

Lenkijos studentai, lankantys dieninio programas gauti nemokamą mokymą valstybinėse institucijose. Kai kurie užsienio studentai taip pat gali studijuoti nemokamai, tačiau visi kiti turi mokėti už mokslą iš € 2000 per metus magistrantūroje.

Magistrantūros programos paprastai trunka 1,5 ar 2 metus, tačiau magistrantūros laipsnių gali prireikti 2,5 metų studijų, nepriklausančių nuo bakalauro laipsnį. Be kursų studentai daugelyje sričių turi užpildyti darbą arba projektą ir ginti jį prieš gavusi magistro laipsnį.

 

Mokslo metai

Akademiniai metai turi du semestrus, kurių kiekvienas sudaryti su tyrimo laikotarpiu. Rudens semestras prasideda nuo spalio iki vasario vidurio pavasario semestras prasideda nuo vasario vidurio iki birželio.

 

Aspirantūros galimybės

ES piliečiai gali dirbti bet Lenkijoje bendrovei baigus studijas be darbo leidimo. Ne ES studentai gali ieškoti darbo, ir, kai jie pasiūlė darbą, gali kreiptis dėl darbo leidimo. Trys kategorijos darbo nereikia darbo leidimo: Universiteto dėstytojas, generalinis direktorius Lenkijos vieneto tarptautinė kompanija, ir paspauskite korespondentas.

Absolventai magistrantūros programos Lenkijoje taip pat gali likti doktorantūros programų ir mokslinių tyrimų, jeigu jie įtraukiami į akademinę programą.

 

Vizų reikalavimai

Studentai iš ES / EEE šalių nereikia vizos, tačiau jie turi leidimą laikinai gyventi. Non-EU/EEA studentai turi turėti studento vizą, kuri gali būti gauta iš Lenkijos ambasada ar konsulatas savo gimtojoje šalyje.Tačiau ši viza galioja tik tris mėnesius, todėl studentams reikia ilgesniam laikui, turi kreiptis dėl leidimo gyventi, kuris apima jų studijų trukmę. Studentai turėtų kreiptis į Tarptautinių ryšių biurą prie savo universiteto suteikti pagalbą gauti leidimą gyventi.

 

Sveikatos draudimas

Sveikatos draudimas yra reikalingas visiems studentams. ES studentai gali naudoti savo Europos sveikatos draudimo kortelę gauti medicinos paslaugas. Lenkija taip pat turi dvišalius susitarimus su Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje ir Slovakijoje, kuris suteikia užsakovui teisę tiems piliečiams gauti nemokamą medicininę priežiūrą.

Studentai iš non-EU/EEA šalyse turėtų įsigyti sveikatos draudimą savo šalyje arba iš karto po atvykimo į Lenkiją. Jei studentai neturi sveikatos draudimo, jie turės mokėti už medicinos paslaugas.

 

Patarimai

Lenkija didžiuojasi lenkų kalbos ir kursai studijuoti lenkų šalyje gausu. Studentai, kurie dar nėra patyrę lenkų turėtų apsvarstyti galimybę papildyti savo studijas su kalbos mokymas, ypač jei jie svarsto užimtumo galimybes Lenkijoje po to, kai absolventas. Daugelis kursus Lenkijoje skirta pradedantiesiems ir yra mokoma per vasaros mėnesius ar net internete. Specializuoti klases orientuota į lenkų verslui taip pat yra.

Apie Lenkiją

Lenkija yra Europos centre ir ribojasi su Baltijos jūra, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Lietuvoje ir Rusijoje. Dauguma šalies yra plokščia, tačiau du kalnai yra į pietus. Lenkija gyvena įspūdingas gamtos peizažai ir graži architektūra, kuri apima pilis, pilys, medinės bažnyčios ir modernias sporto arenose. Lenkijos valiuta naudoja zlotų, sutrumpintai PLN.


Klimato Lenkijoje

Dėl savo centrinę vietą, Lenkija turi šiltomis vasaromis ir labai šaltomis žiemomis, kad yra sunkiųjų sniego. Vasaros temperatūra daugelyje šalies trukti nuo 20 iki 30 laipsnių C. Vidutinė žiemos temperatūra svyruoja nuo 3 laipsnių C vakaruose iki -8 ° C šiaurės rytuose.

 

Kultūra

Iš Lenkijos gyventojų gyvena miesto zonose, ir Lenkijos papročių ir tradicijų dauguma yra tiek Rytų ir Vakarų kultūros mišinys.Beveik 300 meno festivaliai vyksta šalyje kiekvienais metais, įskaitant teatro, kino ir muzikos, ypač džiazo muzika. Lenkijos žmonės labai draugiški ir maistas yra laikomas šventės. Lenkijos maistas funkcija įvairių daržovių, bulvių ir mėsos.

 

Pragyvenimo kaina

Išlaidos gyvena Lenkijoje yra palyginti mažas, apie 1200-2500 PLN (apie € 300-600) per mėnesį, išskyrus mokslą. Studentų bendrabučių kainuos apie 400-600 zlotų ir bendrų apartamentai paleisti 1000-1600 PLN per mėnesį.

Mokyklos

Mokyklos ir universitetai – Lenkija

Internetinės mokyklos ir universitetai – Lenkija