MA Kinijos kalba ir ekonomika

Bendroji informacija

2 locations available

Programos aprašymas

Ši magistro programa buvo sukurta studentams, turintiems ekonomikos, verslo administravimo ar lygiavertę kvalifikaciją, norintiems specializuotis Kinijos versle ir ekonomikoje. Šalia klasių, kuriose siūloma išsami Kinijos ekonomikos analizė ir požiūris į verslą su Kinija, studentai mokysis kinų kalbos ir ves kinų studijų kursus. Be to, vyresnio amžiaus žmonių kalbos kursai įgalins studentus suprasti ir aptarti ekonominius tekstus kinų kalba. Metodiniai užsiėmimai paruošia studentus naudoti savo ekonomines ir kinų studijų žinias akademiniams tyrimams, taip pat verslo problemoms spręsti.

Šios programos absolventams (iki 2018 m.: 23 m.) Gerai tinkama karjeros galimybė įmonėse, turinčiose verslo ryšius su Kinija. Be to, magistro metu įgytos kompetencijos paprastai paruošia jas darbui įmonėse ir organizacijose, veikiančiose tarptautinėse rinkose ir politikoje.

Würzburgo Sinologijos katedra nori padėti studentams, esantiems ypatingomis gyvenimo sąlygomis (pvz., Studentams su vaikais), ir padėti jiems įgyvendinti savo studijų tikslą.

Programos turinys

 • Kalbų kursai, verslo ir ekonomikos moduliai

Programos struktūra

Programa prasideda nuo intensyvių kalbos mokymų rugsėjį (!), O tęsiama su nuolatiniais užsiėmimais spalio mėnesį. Užsiėmimus siūlo Sinologijos ir Ekonomikos katedros ekspertai. Per pirmąsias dvi kadencijas studentai lankosi kalbų kursuose, paskaitose ir seminaruose Viurcburge, o per trečiąją kadenciją jie lankosi kalbų kursuose ir seminaruose garsiajame Pekino universitete. Paskutinis semestras skirtas magistro baigiamojo darbo rašymui. Apskritai studentai įsikūrę Viurcburge, rašydami magistro darbą. Išimtys yra įmanomos, jei studentai disertacinį darbą rašo bendradarbiaudami su firma arba jei disertaciją jie tiria Kinijoje.

 • Kinijos verslas ir ekonomika (25%: 30 ECTS, 20 semestro valandų)
 • Ekonomika (4%: 5 ECTS, 4 semestro valandos)
 • Šiuolaikinė kinų kalba (38%: 45 ECTS, 32 semestro valandos)
 • Šiuolaikinės Kinijos studijos (8%: 10 ECTS, 6 semestro valandos)
 • Darbas (25%: 30 ECTS)

Studentai turi parašyti du seminaro darbus anglų kalba.

Modulio aprašymai

Programa apima privalomus modulius ir pasirenkamuosius dalykus. Privalomus modulius sudaro kalbų užsiėmimai, taip pat Kinijos studijų ir Kinijos verslo bei ekonomikos paskaitos. Privalomi pasirenkami kursai yra kinų studijų, ekonomikos ir verslo administravimo, taip pat Kinijos verslo ir ekonomikos kursai.

Kinijos verslas ir ekonomika

Modulio įvadas į Kinijos ekonomiką

Privalomą modulį „Įvadas į Kinijos ekonomiką“ sudaro paskaita, kurioje apžvelgiama Kinijos ekonominė raida ir reformos, taip pat seminaras „Verslas ir finansai“, skirtas Kinijos įmonių aplinkai, bankų sistemai ir finansų rinkoms. Nors paskaitoje bus nagrinėjamos tokios temos kaip Kinijos statistikos sistema, Kinijos ekonomikos perėjimas, Kinijos ekonominio vystymosi veiksniai ir pasirinktos aktualios Kinijos ekonominės situacijos problemos, pastarojoje aptariamos teorinės ir praktinės nuosavybės, valdymo ir reguliavimo problemos, susijusios su įmonėmis ir finansinėmis priemonėmis. sektorius.

Kinijos ekonomikos tyrimų metodiniai klausimai

Modulį „Kinijos ekonominių tyrimų metodiniai klausimai“ sudaro vienas privalomas seminaras, skirtas studentų analitiniams ir metodiniams įgūdžiams stiprinti. Seminaro metu studentai diskutuoja apie metodikos, tyrimų projekto ir akademinės argumentacijos klausimus, remdamiesi intensyviu Kinijos ekonomikos akademinių tekstų skaitymu. Be to, šiame seminare nagrinėjamas klausimas, kaip Kinijos ekonominiai tyrimai meta iššūkį ir skatina ekonomikos teoriją. Iš esmės šis seminaras yra svarbus pasirengimas studentų baigiamųjų darbų rašymo procesui ir gilina jų kompetencijas formuluojant tyrimo klausimą, parenkant tinkamas metodikas ir rengiant įtikinamus argumentus.

Modulis Kinija pasaulio ekonomikoje

Modulį „Kinija pasaulio ekonomikoje“ sudaro paskaita ir seminaras. Paskaitoje, kuri vadinama tuo pačiu moduliu, pristatomi Kinijos prekybos ir investicijų, valiutų režimo, „Belt Road“ iniciatyvos ir Kinijos vaidmens pasaulio ekonomikos valdyme klausimai. Paskaitos apžvalgą papildo seminaras „Kinijos firmos pasaulinėse rinkose“, kuris suaktyvina vieną specifinį Kinijos integracijos į pasaulinę ekonomiką aspektą, būtent Kinijos investicijas užsienyje, atliekant analizę makro ir mikro (firmos) lygiu.

Modulių iššūkiai ekonominei plėtrai Kinijoje

Modulį „Ekonominės plėtros iššūkiai“ Kinijoje sudaro du seminarai, kurių kiekviename nagrinėjama naujausia ir būsima Kinijos ekonomikos raida. Pirmajame seminare „Tvaraus vystymosi iššūkiai“ nagrinėjamas Kinijos vystymosi ekologinis, socialinis ir ekonominis tvarumas. Studentai susipažįsta su aplinkos, socialiniais ir ekonominiais iššūkiais, kylančiais dėl sparčios Kinijos ekonomikos plėtros, ir su Kinijos strategijomis, kaip spręsti šias problemas. Antrasis seminaras „Kinijos nacionalinės inovacijos“ atspindi naujovių ir inovatyvumo svarbą ateityje plėtojant Kiniją. Pradėję nuo susijusių teorinių požiūrių įvedimo, studentai įgyja išsamų supratimą apie veikėjus, procesus ir ryšius, apibūdinančius Kinijos nacionalinę inovacijų sistemą ir su tuo susijusį tarptautinį bendradarbiavimą bei integraciją.

Modulio rinkos Kinijoje

Modulį „Rinkos Kinijoje“ sudaro seminaras „Vartotojiškumas ir rinkodara“, taip pat seminaras „Atvejo analizės analizė“. „Vartotojiškumas ir rinkodara“ nagrinėja daugybę temų, susijusių su rinkodara Kinijoje, tokias kaip socialinis stratifikacija, vartotojų elgsena, rinkodaros tyrimai, skaitmeninė rinkodara, žiniasklaida ir reklama. Seminare „Atvejo analizė“ studentai susiduria su grupės užduotimi, kuri gali būti rinkos tyrimų projektas, verslo plano rengimas ar kažkas panašaus. Jie susipažįsta su rinkos analizės ir projektų valdymo metodais. Atvejo analizės temos parenkamos kaip įmanoma tikroviškesnės ir retkarčiais plėtojamos bendradarbiaujant su suinteresuotomis firmomis. Ankstesni pavyzdžiai buvo mobilumo Kinijoje verslo modelių rinkos tyrimai, naujo vokiško gėrimo, kuris bus pristatytas Kinijos rinkai, verslo plano rengimas, Kinijos turistų tobulinimo strategija Viurcburge strategija arba ekonominio susipainiojimo tyrimas. Kinijos su Žemutine Frankonija.

Kinų ir komercijos moduliai 1-2

Šie moduliai yra būtini pasirenkant siūlomus Pekino universitete.

Kinų studijos

Modulis Šiuolaikinė Kinija

Šis privalomas modulis apima įvadinę Kinijos Liaudies Respublikos istorijos ir visuomenės klasę, kurią galima derinti su dviem bakalauro programos „KLR politinė sistema“ ir „Kinijos Liaudies Respublika 2“ paskaitomis. Šiuolaikinė Kinija “.

Modulių transformacija šiuolaikinėje Kinijoje 1-6

Modulių pertvarkymas šiuolaikinėje Kinijoje susideda iš dviejų seminarų, siūlomų Kinijos studijų magistrantūros programoje. Studentai privalo pasirinkti vieną modulį.

Ekonomika

Ekonomikos katedroje studentai turi pasirinkti vieną modulį magistrantūroje.

Kalbų kursai (privalomi)

 • Šiuolaikinių kinų moduliai 1–3
 • Modulis Komercinė kinų kalba

Priėmimo sąlygos

 • Ekonomikos, verslo administravimo bakalauro pažymėjimas arba lygiavertis laipsnis, turintis 2,5 ar aukštesnį pažymį (galima akredituoti panašias studijų programas). Turi būti įteikta pažymėjimo kopija kartu su diplomo priedo kopija. Jei bakalauro laipsnis dar nėra baigtas, turi būti pateikti studijų programos atlikimo dokumentai.
 • Jūsų bakalauro laipsnis turėtų būti ne mažesnis kaip 25 ECTS uždirbti matematikos, statistikos ar verslo informatikos srityse, taip pat 50 ECTS bendrosios ekonomikos ir verslo administravimo mokslų, ne mažiau kaip 15 ECTS. Jei trūksta ECTS ekonomikos srityje, matematikos ar verslo informatikos ECTS gali kompensuoti iki dešimties ECTS, uždirbtų daugiau nei už 25 ECTS, reikalingus šiems dalykams.
 • Be to, turėtumėte dokumentuoti 5 ECTS iš Kinijos ekonomikos klasių arba lygiavertį kursą.
 • Anglų kalbos žinių įrodymas (bent jau B2 lygis). Priimami pažymėjimai: TOEFL pažymėjimas (ne mažiau kaip 72 balai), IELTS pažymėjimas (6,0 arba aukštesnė klasė), Kembridžo pirmasis pažymėjimas anglų kalba, stojimo į vokiečių kalbą kvalifikacija (Abiturzeugnis, anglų kalbos pamokos baigtos „Befriedigend“ ar aukštesniu pažymiu), užsienio universitetas įėjimo kvalifikacija, lygiavertė vokiečių „Abitur“, arba kitas įrodymas, kad jūs jau baigėte mokymą (pvz., bakalauro laipsnį), kai reikėjo anglų kalbos žinių, lygios ar geresnės už aukščiau išvardytus reikalavimus.
 • Kandidatams, baigusiems universitetą žemyninėje Kinijoje, reikia pateikti individualų MPS pažymėjimą.
 • CV (vokiečių arba anglų)
 • Motyvacijos laiškas (anglų k.)

Kandidatai, tenkinantys visus formaliuosius reikalavimus ir turintys 2,5 ar aukštesnį pažymį, bus tiesiogiai priimami. Kandidatai, atitinkantys visus oficialius reikalavimus, bet turintys žemesnį nei 2,5 balo laipsnį, bus pakviesti į pokalbį, kad įvertintų savo kvalifikaciją programoje.

Stipendijos

Tarptautiniai studentai gali kreiptis į daugelį organizacijų dėl stipendijos, pavyzdžiui, į DAAD, į partijų fondus ar su verslu susijusias institucijas. Informaciją apie įvairių tipų stipendijas galite rasti DAAD stipendijų duomenų bazėje kartu su tinkamais pasiūlymais.

Paskutinį kartą atnaujinta Kov. 2020

Apie mokyklą

„Julius-Maximilians-Universität Würzburg“ (JMU), įkurtas 1402 m., Yra vienas iš vokiškai kalbančio pasaulio universitetų, turinčių senas ir turtingas tradicijas. Čia pažymėjo daugybė garsių mokslinink ... Skaityti daugiau

„Julius-Maximilians-Universität Würzburg“ (JMU), įkurtas 1402 m., Yra vienas iš vokiškai kalbančio pasaulio universitetų, turinčių senas ir turtingas tradicijas. Čia pažymėjo daugybė garsių mokslininkų ir mokslininkų, tokių kaip Carlas Sieboldas, Rudolfas Virchowas ir Franzas Brentano. Iki šiol čia tyrimus atliko 14 Nobelio premijos laureatų, įskaitant Wilhelmą Conradą Röntgeną, kuris atrado rentgeno spindulius Viurcburge. 1985 m. Fizikas Klaus von Klitzing gavo šį apdovanojimą už tai, kad atrado kvantinės salės efektą. Harald zur Hausen 2008 m. Buvo įteikta Nobelio medicinos premija už atradimą, kad virusai sukelia gimdos kaklelio vėžį. Dešimtyje fakultetų yra daugiau nei 28 000 studentų, įskaitant apie 2300 jaunuolių iš užsienio. Jas galima suskirstyti į keturias pagrindines sritis: humanitariniai mokslai, teisė ir ekonomika, gyvybės mokslai ir gamtos mokslai bei technologijos. Universitete ir jo ligoninėje dirba 10 000 žmonių. Apie 3000 yra akademinio personalo, daugiau kaip 400 - profesoriai. Skaityti mažiau
Würzburg , Pekinas + 1 Daugiau Mažiau