Populiariausios magistro studijų programos

Magistras - tai antrosios pakopos akademinis laipsnis, kurį studijas sėkmingai baigusiems studentams suteikia daugybė skirtingų pasaulio universitetų. Magistro studijos paprastai trunka nuo vienerių iki dvejų metų ir studentus paruošia įžengti į darbo rinką. Bakalauro studijas baigusiems studentams magistro studijos suteikia daugybę privalumų akademinėje, profesinėje ir netgi asmeninėje srityse.

Pasaulio universitetai siūlo daugybę įvairių magistro programų, vienos populiariausių jų yra menų, verslo, inžinerijos, technologijų, teisės, humanitarinių, socialinių mokslų ir medicinos magistro programos. Į kiekvieną iš šių studijų programų yra įtraukiama daugybė skirtingų specializacijų.

Tačiau neleiskite, kad tokia daugybė studijų programų bei jų specializacijų atbaidytų jus nuo tinkamos programos paieškos. Savo paieškas pradėkite peržvelgdami žemiau pateiktą populiariausių magistro studijų sąrašą.

Naujai pridėtos magistro studijos

Munich Business School

Meistras Tarptautinis marketingas ir prekės ženklo valdymas

Sausis 17, 2019
Tarptautinės rinkodaros ir prekės ženklo vadybos studijų programos magistro studijos suteikia pažangias verslo, rinkodaros ir prekės ženklo valdymo žinias ir suteikia jums tinkamus įgūdžius ir priemones, kad sėkmingai pritaikytumėte savo naujoviškas idėjas praktikai. Be to, unikalus formatas ir holistinis, tarpdisciplininis požiūris į studijų progra… [+]mą leidžia ištirti naujus horizontus ir aktualius dalykus, dėl kurių magistro tarptautinis marketingas ir prekės ženklo valdymas yra tikrai unikali patirtis. Tokiu būdu jūs tapsite atsakingu rinkodaros ir prekės ženklo valdymo specialistu, turinčiu platų kultūrinį supratimą ir tvirtą asmenybę. [-]

Massey University

„Analytics“ magistras (verslas)

Sausis 16, 2019
Įgykite unikalią, pageidaujamą kvalifikaciją, pirmąją Naujosios Zelandijos pripažintą pasaulyje pirmaujančios verslo analitikos programinės įrangos tiekėjo SAS.

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communication

Matematikos magistras

Sausis 15, 2019
Matematikos magistras yra lanksti aukštos kokybės mokymo programa, kuri yra artima tikriems studentų ir darbo rinkos poreikiams. Skirta tobulumui, ji siūlo daugybę pažangių kursų, leidžiančių pasirinkti iš trijų karjeros galimybių.

Universitetai Lietuvos Respublika

Pakeisti vietovę

Magistro laipsnis

Nesvarbu, ar siekiate paspartinti ar kiek kita kryptimi pakreipti savo karjerą, ar tiesiog norite daugiau sužinoti apie tam tikrą dalyką, magistro studijos yra puiki investicija. Įvairiausi pasaulio universitetai siūlo daugybę, kone visų įsivaizduojamų mokslo sričių studijų programas. Tad tikrai atrasite studijas, kurios atitiks jūsų interesus, finansines galimybes bei studijų grafiko poreikius.

Magistro studijų tipai

Nors kai kurie universitetai siūlo tokius magistro diplomus kaip inžinerijos magistras (angl. Master of Engineering, trump -MEng) arba mokslinio tyrimo magistras ( angl. Master of Research, trump. - MRes), dauguma magistro programų yra priskiriamos prie vienos iš dviejų studijų krypčių - humanitarinių ar tiksliųjų mokslų. Humanitarinių mokslų laipsnis (angl. Master of Arts, trump. - MA) paprastai yra suteikiamas studentui sėkmingai pabaigus menų, filosofijos, socialinių mokslų ar istorijos studijas. Tuo tarpu, tiksliųjų mokslų laipsnį (anlg. Master of Science, trump. - MSc) įgyja studentai, kurie sėkmingai pabaigia technologijų, inžinerijos, matematikos, fizikos, biologijos ir kitas tiksliųjų mokslų studijas. Nepriklausomai nuo studento pasirinktos studijų programos, jos dažniausiai yra pabaigiamos studijoms labai svarbiu magistro darbu, kurį studentai gali atlikti ir apsiginti savarankiškai arba - priklausomai nuo studijų programos - grupėse.

Magistro studijų privalumai

Vienas iš savaime suprantamų magistro studijų privalumų yra didesnės karjeros galimybės. Priklausomai nuo jus dominančios darbo pozicijos, magistro laipsnis gali būti tiesiog būtinas. Tačiau jeigu įmonės net ir nekelia tokio reikalavimo, darbdaviai dažnai pirmenybę suteikia magistro laipsnį jau turintiems specialistams. Magistro laipsnis yra svarbus, jeigu norite dirbti, pvz., statistikos, slaugos ar švietimo srityse.

Kiti magistro laipsnio privalumai yra:

  1. Didesnė alga. Anot, Forbes pateiktų duomenų, pvz., elektros inžinerijos magistro laipsnį turintys specialistai gali uždirbti daugiau negu 100 tūkst. JAV dolerių per metus.
  2. Pagilintos tam tikros srities žinios ir įgūdžiai. Tai, be abejo, jums suteikia konkurencinio pranašumo, kurį taip vertina tiek Lietuvos, tiek užsienio darbdaviai.
  3. Platesnis jūsų pasirinktos industrijos supratimas. Tai jums padės lengviau komunikuoti su kitose organizacijose dirbančiais specialistai.
  4. Platesnis profesinių pažinčių ratas.
  5. Magistro laipsnis parodo, kad esate įsipareigoję savo profesijai.
  6. Jus dominančios srities žinios ir įgūdžiai, kuriuos įgysite magistro studijų metu.

Kaip pasirinkti jums tinkamiausią magistro programą?

Įvairūs pasaulio universitetai kartu sudėjus siūlo tūkstančius skirtingų magistro studijų programų. Dieninės šio tipo studijos paprastai užtrunka nuo vienerių iki dvejų metų, o į jas gali stoti tik jau bakalauro laipsnį turintys žmonės. Ištęstinės magistro studijos, gali trukti kiek ilgiau negu dvejus metus.

Prieš pasirinkdami konkrečią studijų programą, svarbu nuspręsti, kokios disciplinos jus labiausiai domina. Tikriausiai dauguma magistro laipsnį norinčių įgyti studentų jau žino studijų kryptį, kurią jie nori rinktis, tačiau išsirinkti konkrečią specialybę gali nebūti taip lengva. Pavyzdžiui, jeigu jus domina verslas, galite apsvarstyti magistro studijas finansų, ekonomikos, žmogiškųjų išteklių ar verslo vadybos srityse.

Kai išsirinksite konkrečią studijų specialybę, svarbu apsvarstyti, kokiu tempu norite mokytis. Populiariausi studijų tipai yra dieninės bei ištęstinės studijos. Dieninės magistro studijos studentams suteikia galimybę didžiąją savo laiko ir dėmesio dalį sutelkti į studijas. Šio tipo studentai taip pat turi galimybę aktyviai dalyvauti universitetų veikloje, karjeros mugėse ir t.t. Tačiau dienines studijas pasirinkę studentai, paprastai negali dirbti pilnu etatu. Tuo tarpu ištęstinės studijos yra kur kas lankstesnės, tačiau kai kurias iš šio tipo programų yra taip pat praktiškai neįmanoma sėkmingai pabaigti dirbant pilnu etatu. Pavyzdžiui, jeigu jus dominanti studijų programa yra dėstoma dienos metu, suprantama, kad jums reikės turėti galimybę tam tikram laikui išeiti iš darbo. Tad prieš pasirenkant jums tinkamiausią studijų tipą, siūlytumėme įvertinti šių dviejų studijų būdų privalumus ir trūkumus.

Daugybė universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų siūlo vis daugiau nuotolinio mokymo bei internetinių magistro studijų programų. Internetinės ir nuotolinio mokymo studijos populiarėja visame pasaulyje. Šios studijų programos paprastai trunka tiek pat, kiek ir tradicinės, universitetuose dėstomos studijos. Tačiau, internetinės studijos tinka ne visiems. Šio programos reikalauja daug disciplinos, nes į jas, suprantama, yra įtraukiama daug savarankiško darbo. Šio tipo studijas pasirinkę studentai taip pat praranda galimybę kur kas labiau praplėsti savo profesinių pažinčių ratą.

Kiek paprastai užtrunka ir kiek kainuoja magistro studijos?

Nors kai kurios magistro programos trunka tik vienerius metus, paprastai, šios studijos trunka dvejus metus, o kartais, priklausomai nuo konkrečios studijų programos, jos gali trukti ir iki šešerių metų. Studijų trukmė priklauso nuo jūsų studijų srities bei kreditų skaičiaus, kuriuos įgysite kas semestrą.

Magistro studijų kaina labai priklauso nuo konkrečios studijų programos, universiteto bei šalies, kurioje norite mokytis. Kai kuriose šalyse, pvz., Norvegijoje ar Suomijoje aukštasis išsilavinimas yra nemokamas. Tačiau, pavyzdžiui, dauguma magistro programų Jungtinėse Amerikos Valstijose kainuoja nuo 20,000 iki 30,000 JAV dolerių. Tiesa, prestižinių universitetų magistro studijos gali kainuoti dvigubai ar netgi trigubai daugiau. Verta žinoti, kad jeigu jau dirbate pilnu etatu, jūsų darbdavys gali pasiūlyti padengti dalį ar netgi visą studijų kainą, jeigu jūsų pasirinkta specialybė yra glaudžiai susijusi su jūsų jau turima profesija. Be to, dauguma universitetų ar tiek privačių, tiek viešųjų fondų, studentams gali pasiūlyti stipendijų ar kitų formų finansinės pagalbos. Kai kurios iš stipendijų yra skirtos būtent tarptautiniams magistro studentams.

Karjeros galimybės jau įgijus magistro laipsnį

Anot JAV darbo statistikos departamentas (angl.US Bureau of Labor Statistics) pateiktų duomenų, iki 2020 metų visame pasaulyje labiausiai augs ir plėsis profesijos, kuriam magistro laipsnis yra tiesiog privalomas. Vienos iš šių sričių yra sveikatos apsauga bei socialinių paslaugų sektorius. Pavyzdžiui, jeigu norite tapti šeimos gydytoju ar dirbti kitoje su medicina susijusioje srityje, magistro laipsnis yra vienas iš pagrindinių reikalavimų.

Tiesa, net jeigu jūsų darbdavys ir nereikalauja turėti magistro laipsnį, be jo jūsų įsidarbinimo galimybės gali būti kiek ribotos. Pavyzdžiui, daugybė IT kompanijų pirmenybę skiria žmonėms jau turintiems magistro laipsnį. Šį laipsnį turintys žmonės taip pat yra labiau vertinami ir daugybėje kitų sričių, pvz., švietimo, ekonomikos, klasikinės muzikos ir kitose srityse.

Tad magistro studijos yra itin gera galimybė įgyti žinių, įgūdžių bei patirties ir taip praplėsti savo karjeros galimybes. Pasirinkę šias studijas jūs galėsite praplėsti savo profesinių pažinčių ratą, susirasti naujų draugų, įgyti kompetencijų ir konkurencinio pranašumo kuris yra taip vertinamas tiek Lietuvos, tiek tarptautinėje rinkoje bei, be abejo, sužinoti daugiau apie jus dominantį studijų dalyką. Nesvarbu, kuria studijų disciplina jūs labiausiai domitės, mūsų tinklapyje tikrai atrasite jums tinkamiausią studijų programą.