Jungtinė Karalystė

Studijos Didžiojoje Britanijoje

Aukštasis mokslas Jungtinėje Karalystėje

Dėl aukštos studijų kokybės ir senų mokslo tradicijų Jungtinės Karalystės universitetai pritraukia daugybę studentų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Kaip ir Lietuvoje pirmosios pakopos studijos Jungtinėje Karalystėje yra vadinamos bakalauro studijomis - jos paprastai trunka trejus metus. Tik sėkmingai pabaigus šias studijas studentai gali stoti į magistro programą, kuri šalyje paprastai trunka vienerius metus. Sėkmingai apsigynę magistro baigiamuosius darbus studentai gali rinktis stoti i doktorantūros programas, kurios kaip ir bakalauro programos trunka trejus metus. Stojimo į daugumą iš doktorantūros programų Jungtinėje Karalystėje yra itin didelis.

Be šių tradicinių studijų pakopų Jungtinės Karalystės studentai gali rinktis ir profesines mokyklas ir studijuoti tokias specialybes kaip psichologija, teisė, medicina, pedagogika bei verslas.

Studijos Jungtinėje Karalystėje suteikia visame pasaulyje vertinamą aukštąjį išsilavinimą. Be to, kadangi ši šalis ypatingai vertina mokslą ir išsilavinimą, tad studijos Jungtinėje Karalystėje gali tapti nepakartojama patirtimi. 

Aukštojo mokslo kainos

Jeigu planuojate studijuoti Jungtinėje Karalystėje svarbu pasidomėti aukštojo mokslo kainomis. Dauguma vienų bakalauro programų metų 2012/2013 m. kainavo £6,000, tačiau valstybės nustatytas studijų kainos maksimumas buvo £9,000 per metus. Magistro programos šalyje dažniausiai yra brangesnės negu bakalauro studijos. Tačiau jų kainos labai priklauso nuo pasirinkto universiteto, konkrečios studijų programos ir miesto, kuriame norite studijuoti.

Studijas Jungtinėje Karalystėje baigusiems studentams atsiveria daugybė karjeros galimybių. Kadangi dauguma šalies universitetų yra gerai vertinami tiek akademiniame, tiek verslo pasaulyje, studijas čia baigę studentai gali pradėti dirbti įvairiausiose srityse tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje Jungtinėje Karalystėje ar kitose šalyse.

Sveikatos draudimas

Jungtinėje Karalystėje naudojama sveikatos apsaugos sistema, angliškai yra vadinama National Health Service. Studentai, kurie šalyje lieka studijuoti bent šešiems mėnesiams, gali gauti nemokamą gydymą visoje Jungtinėje Karalystėje. Europos Ekonominės Erdvės piliečiai šalyje automatiškai gauna sveikatos draudimą, tokiu atveju nėra svarbu kiek laiko planuojama šalyje studijuoti.

Naudingi Patarimai

Jeigu svarstote studijas Jungtinėje Karalystėje atkreipkite dėmesį, kad į kai kuriuos šalies universitetus įstoti yra labai sudėtinga. Rekomenduotina stojimo dokumentus tam tikram universitetui paduoti kuo anksčiau ir susirasti daugiau dominančių programų - taip padidinsite savo šansus įstoti į norimą programą. Taip pat patartina iš anksto susirasti kur gyventi. Galite ieškoti bendrabučio kambario šalia universiteto, arba galbūt dalintis butą su kitais studentais. Pasinaudoję šiais patarimais, gyvenimas šioje itin įdomioje šalyje, kuri garsėja senomis aukštojo išsilavinimo tradicijomis, jums bus lengvesnis.

Mokyklos

Mokyklos ir universitetai – Jungtinė Karalystė

Internetinės mokyklos ir universitetai – Jungtinė Karalystė