Vokietija

Studijos Vokietijoje

Aukštasis mokslas Vokietijoje

Keli iš aukščiausiai vertinamų pasaulio universitetų yra įkurti Vokietijoje. Vieni jų - 1386 metais įkurtas  Heidelbergo universitetas (Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg), 1457 metais įkurtas Freiburgo universitetas, taip pat Miuncheno technikos universitetas (Technische Universitat München) ir Makso Planko evoliucinės antropologijos institutas Leipcige (Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology). Dauguma Vokietijos universitetų yra vieši, todėl studijų kaina šalyje nėra aukšta - vienas semestras Vokietijos universitetuose paprastai kainuoja apie 60 eurų.

Vokietijos universitetai garsėja itin aukšta socialinių mokslų kokybe, tad, pavyzdžiui, psichologijos, antropologijos, filosofijos ar sociologijos studijas baigę specialistai įgyja konkurencinio pranašumo, kuris yra itin reikalingas norint įsitvirtinti tarptautinėje darbo rinkoje šiose srityse.

Kita, tarp tarptautinių studentų itin populiari aukštoji neuniversitetinė mokykla yra Fachhochschule (FH). Ši mokykla studentus ruošia darbui ne akademinėje srityje, pvz., IT, verslui, socialinei rūpybai, taip pat darbui viešajame sektoriuje. Fachhochschule studentai gali įgyti bakalauro ir magistro laipsnius.

Vokietijos meno, kino bei muzikos akademijos studentams siūlo įdomias ir dinamiškas programas. Jau šimtmečius Vokietija pasaulį stebina savo literatūros, architektūros, dailės ir muzikos paveldu. Juk būtent Vokietijoje gyveno ir kūrė tokios asmenybės kaip Mocartas, Hesė, Nyčė, Bramsas ir kiti pasauliui puikiai žinomi menininkai.

 

Studijos Vokietijoje

Visi šioje šalyje studijuoti norintys žmonės turi pateikti vidurinės mokyklos baigimo diplomą. Kai kurie universitetai studentams siūlo stipendijas, kurios turėti padengti pragyvenimo Vokietijoje bei studijoms skirtų vadovėlių išlaidas. Pagal Vokietijos įstatymą vokiškai vadinamą Bundesausbildungsförderungsgesetzsocialiai remtini studentai gali gauti 650 eurus kiekvieną studijų mėnesį. Paprastai pusę šios sumos (be palūkanų) studentams po studijų reikia gražinti šalies vyriausybei.

Studentai norintys stoti į vokiečių kalba dėstomas programas, universitetams paprastai turi pateikti geras vokiečių žinias patvirtinantį dokumentą.

Kodėl rinktis Vokietiją?

Ne be reikalo Vokietija yra viena iš populiariausių šalių, kurias savo studijoms renkasi daugybė tarptautinių studentų. Vienos iš tokio populiarumo priežasčių yra itin aukšta mokslo kokybė, šalies kultūros paveldas, palyginti mažos studijų ir pragyvenimo kainos, patogi geografinė padėtis - iš Vokietijos pigiai ir greitai galima pasiekti daugybę Europos šalių. Tad pasidomėkite studijomis šioje šalyje - galbūt rasite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Mokyklos

Mokyklos ir universitetai – Vokietija

Internetinės mokyklos ir universitetai – Vokietija