Keystone logo
Čekija

Studijuoti Magistro studijos į Čekija 2024

Studijuoti Čekija

Čekijos Respublika yra Vidurio Europoje ir turi turtingą kultūros istoriją ir gyvenimo stilių. Šalis neturi priėjimo prie jūros ir ribojasi su Austrija, Vokietija, Lenkijoje ir Slovakijoje. Nors Čekija yra ES nare, valiuta yra Čekijos krona (CZK). Šalis taip pat Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) nare. Čekija yra ypač gerai žinomas dėl ilgą istoriją gaminti aukštos kokybės muzikos instrumentai, įskaitant pučiamųjų instrumentų, pianinų, vargonus ir styginiams instrumentams; prekiniai ženklai yra Amati, Petrof, Reiger-Kloss ir Strunal.

Čekija turi turtingą kultūrą menų, įskaitant operos, kino, šokio ir teatro. Studentai taip pat rasite daug įdomių muziejų ir gražių sodų ir parkų aplankyti per savo laisvalaikį. Žymūs Čekijos virtuvė specialybių makaronų sriuba su kepenų kukuliai, keptos kryžkauliu su grietinėlės padažu, katiliukas ir keptas sūris.

Klimatas

Bendras klimatas yra vidutinis ir visus keturis sezonus atsirasti Čekijoje. Vidutinė temperatūra paleisti iš iš -4 ° C mažai sausio 24 laipsnių C liepą didelis. Vietos šalia pasienio kalnų yra daug šaltesnis.

Pragyvenimo kaina

Gyvenimo Čekijoje savikaina yra daug mažesnė nei daugelyje Vakarų Europos šalių. Mėnesio išlaidos, išskyrus bet kokį mokslą ar mokesčius, bus apie $ 350 iki $ JAV JAV 750. Tarptautiniai studentai turėtų gauti tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC) prieš išvykdami iš savo gimtosios šalies, ši kortelė gali būti naudojama įvairių nuolaidų restoranuose, teatrai, muziejai, koncertai, ir transporto paslaugas.

Tarptautiniai studentai gali dirbti papildyti savo pajamas, bet turi turėti darbo leidimą.Darbo leidimas nereikalingas, jei studentas yra iki 26 metų ir dirba mažiau kaip 7 iš eilės kalendorinių dienų arba 30 dienų iš viso per vienerius metus.

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  405
 • Komunalinių paslaugų dalis

  94
 • Interneto prenumerata

  22
 • Vietinis transportas

  21

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  7
 • Kino bilietas

  8
 • Pusė vietinio alaus

  2

Apie Čekija

Čekija gali pasigirti seniausia įstaiga aukštojo mokslo Vidurio Europoje, Karlo universiteto. Įsikūręs Prahos mokykla buvo įkurta 1348 metais.

Šiuolaikinės Čekijos aukštojo mokslo naudoja trijų ciklų struktūrą bakalauro, magistro ir daktaro laipsnius. Aukštojo mokslo institucijos skirstomos į universitetus ir ne universitetuose. Ne universitetai paprastai teikia tik bakalauro laipsnį, o universitetai, studijų programas, visose studijų lygio ir akademinių disciplinų.

Čekija turi 26 visuomenę, 2 valstija, ir 44 privačios aukštojo mokslo institucijos. Šios dvi valstybės institucijos yra specializuotos mokyklos paleisti Gynybos ir Vidaus reikalų ministerija.Bendrai paėmus, mokyklos siūlo magistro laipsnius įvairių disciplinų, įskaitant architektūros, meno istorija, skulptūra, teatras, teologijos studijas, inžinerijos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos, gamtos mokslų, verslo, socialinių mokslų, miškų ūkio, švietimo ir daugelis kitų. Daugelis privačių institucijų dėmesį į konkrečius studijų srityse, kaip antai verslo.

Kodėl studijuoti Čekijoje?

Čekija turi senas tradicijas aukštos kokybės švietimo ir mokslinių tyrimų, ypač mokslo, inžinerijos ir medicinos srityse. Tarptautiniai studentai ras jaukią aplinką; šiuo metu daugiau nei 37.000 užsienio studentai mokosi Čekijos mokyklose.

Daugelis programų yra dabar siūlomi anglų ir kitomis kalbomis, be čekų. Be to, Mater "Verslo administravimo (MBA) laipsnių vis populiaresni, dauguma MBA programos naudoja teismų studijų metodą.


Studijų ir Programos trukmė

Pagal įstatymą, už mokslą yra nemokamas visiems visais viešojo aukštojo mokslo įstaigų, Čekijos Respublikos tautybių. Kai mokestis yra taikomos, pavyzdžiui, priėmimo, pratęsimo tyrimų nepriklausančių originalo datos, atliktų tyrimų ne tik studento pradinį planą, ir mokesčiai studijuoti kita kalba nei Caech.

Privačios institucijos nustatyti savo mokslą ir mokesčiai, ir jie paprastai svyruoja nuo $ 2,000 iki $ JAV JAV 15,000 kiekvienais metais.

Magistrantūros studijų programos gali trukti kur nuo vienerių iki trejų metų. Magistro programos yra labai teorinis ir studentai privalo priimti galutinį valstybinį egzaminą ir ginti visuomenės forumas disertaciją.

Mokslo metai

Tiksli pradžios datas nustato atskirų institucijų, tačiau dauguma pradėti mokslo metų spalio mėnesį. Be to, dauguma institucijų padalinti mokslo metais į du 20 savaičių trukmės vasaros ir žiemos semestrų, kiekvieną jų sudaro 15 savaičių mokymo laikotarpį, per penkias savaites Egzaminų ir atostogų. Dviejų mėnesių atostogų paprastai priimtas liepą ir rugpjūtį.

Aspirantūros galimybės

Yra daug galimybių užimtumo Čekijos Respublikos, Kipro, gavusi magistro laipsnį visiems studentams, nepriklausomai nuo jų pilietybės. Trečdalis įmonių direktoriams Čekijoje yra užsieniečiai. Nors verslas vis vyksta anglų kalba, studentai, kurie ėmėsi studijas čekų ar jau patyrę čekų ras gaunant darbą pranašumą.

Vizų reikalavimai

Visi tarptautiniai studentai pareikalaus ilgalaikių vizų studijuoti Čekijoje. Papildoma informacija yra prieinama už svetainėsaj / mvcren / straipsnis / informacija-for-mokyklos-ir-students.aspx "> Vidaus reikalų ministerija. Ilgalaikės studentų vizos gali trukti 3-4 mėnesius gauti, todėl studentai turėtų atitinkamai planuoti.
Sveikatos draudimas

Studentai iš ES šalimis, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija gali naudoti Europos sveikatos draudimo kortelę, kurią teikia savo gimtosios šalies gauti medicinines paslaugas.

Studentai iš kitų šalių neturi teisės į valstybinio sveikatos draudimo, ir turi pirkti komercinę sveikatos draudimą, kuris apima bent 30.000 € verta atsargiai. Studentai ilgalaikių apsistojus privalo pateikti įrodymų, kad priemokų mokėjimo.

Be sveikatos draudimo, visos pagrindinės ligoninės priimti didelių kredito korteles ar grynuosius pinigus, mokėjimo už gydymą.

Patarimai

Yra daug studentų organizacijoms Čekijos Respublikoje skirta padėti užsienio studentams.Šios organizacijos apima Erasmus studentų tinklas ir tarptautinė asociacija studentus techninės patirties (Exchange IAESTE ).

Studentai nėra įgudę čekų rasite daug kursus Čekijoje jiems padėti. Nors šie kursai paprastai reikalauja papildomą mokestį, kai taikoma stipendijas. Kalbos ir parengiamųjų studijų institutas suteikia daug kursus moksleiviams su kalbos trūkumų, įskaitant intensyvius kursus ir kursus internetu.

Vizų reikalavimai

 1. Trumpalaikė viza – viešnagei iki 90 dienų
 2. Ilgalaikė viza – ilgiau nei 90 dienų.
 3. Ilgalaikis leidimas gyventi studijų tikslais – studentams, atvykstantiems ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Studento viza

Kaina ir valiuta

CZK 2500

Šiuo metu studento vizos į Čekiją mokestis yra 2500 CZK (apie 98 EUR). Mokestis gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Studentams iš ES/EEE šalių ir Šveicarijos norint studijuoti Čekijoje vizos nereikia. Tačiau ES studentai turi atsiskaityti po atvykimo, jei planuojama būti Čekijos Respublikoje ilgiau nei 30 dienų. Esant tokiai situacijai, per 30 dienų nuo atvykimo į Čekijos Respubliką turite deklaruoti savo buvimą Užsienio policijos departamentui.

Studentai iš šalių, nepriklausančių ES, turi kreiptis dėl studento vizos.

Kur galite pateikti paraišką?

Čekijos Respublikos ambasada/konsulatas

Jūs kreipiatės dėl studento vizos Čekijos Respublikos ambasadoje / konsulate savo gyvenamojoje šalyje.

Interneto svetainė:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Kaip padaryti paraišką?

Pirmiausia turėsite būti priimtas į švietimo įstaigą Čekijoje. Mokykla/programa turi būti akredituota Čekijos Respublikos švietimo, jaunimo ir sporto ministerijos. Jei ji nėra akredituota, turite kreiptis dėl vizos kitais tikslais.

Pirmą kartą vizos reikia pateikti (ir gauti) prieš atvykstant į Čekiją – be jos keliauti į Čekijos Respubliką draudžiama

Norint gauti studento vizą arba leidimą gyventi, dažniausiai reikalingi šie dokumentai:

 • prašymo forma
 • priėmimo į studijas raštas
 • galiojantis pasas ir paso nuotraukos
 • buvimo finansinių išteklių įrodymas (pvz., banko sąskaitos išrašas arba patvirtinimas, kad esate dotacijos gavėjas)
 • patvirtinimas apie garantuotą apgyvendinimą
 • galiojantis tarptautinis sveikatos draudimas
 • santrauka iš nuosprendžių registro

Visi dokumentai (išskyrus kelionės dokumentą ir banko išrašą) turi būti čekų kalba. Vertimai į čekų kalbą turi būti oficialiai patvirtinti.

Pateikiant prašymą galima surengti pokalbį su pareiškėju. Rašytinis pokalbio įrašas gali būti paraiškos dalis. Įrašas bus surašytas čekų kalba ir jį pasirašys pareiškėjas ir pokalbį vesantis konsulato pareigūnas. Jei nesuprantate čekų kalbos, galite atsinešti vertėją, kuris išvers rašytinį įrašą.

Kada turėtumėte kreiptis?

Visa vizos studijų tikslais gavimo procedūra gali užtrukti iki 60–90 dienų, todėl dėl vizos rekomenduojama kreiptis gerokai iš anksto.

Ilgalaikė viza galioja iki 6 mėnesių. Galima atlikti pratęsimus. Ilgalaikis leidimas gyventi studijų tikslu galioja vienerius metus.

Apdorojimo laikas

90 Days

Darbo galimybes

Studentų, atvykstančių iš ES ar EEE šalių, įdarbinimui apribojimų nėra. Nereikia darbo leidimo, o šie darbuotojai turi tokį patį teisinį statusą kaip ir Čekijos piliečiai.

Studentai iš ne ES / EEE šalių privalo gauti leidimą dirbti. Tačiau yra keletas išimčių:

 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie vykdo veiklą Čekijos Respublikos teritorijoje mainų stažuotėje, skirtoje studentams ir jauniesiems aukštųjų mokyklų absolventams
 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie yra studentai iki 26 metų ir jie nedirba ilgiau kaip 7 kalendorines dienas iš eilės arba iš viso 30 dienų per kalendorinius metus
 • jiems nereikia leidimo dirbti, jei jie yra įgiję vidurinį ar aukštąjį profesinį išsilavinimą arba aukštąjį profesinį išsilavinimą konservatorijoje pagal Čekijos švietimo įstatymą.

Kitais atvejais reikia kreiptis dėl leidimo dirbti. Jį gali pateikti asmeniškai arba kitas asmuo, remdamasis rašytiniu įgaliojimu, bet kurioje vietinėje atitinkamoje Valstybinės užimtumo tarnybos regioninėje įstaigoje. Už išduotą leidimą taikomas 500 CZK administracinis mokestis.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.