Keystone logo
Švedija

Studijuoti Magistro studijos į Švedija 2024

Studijuoti Švedija

Švedija yra Šiaurės Europoje ir ribojasi su Suomija, Norvegija ir Baltijos ir Šiaurės jūrose. Švedija yra gerai žinomas dėl literatūros, filmų, mados, ir universalus sveikatos priežiūros sistema. Vidutinė moterų gyvenimo trukmė yra 83,5 metų, o vyrų 79,5 metų, kuri yra viena iš pasaulyje ilgiausiai. Pagrindinės pramonės šakos, mediena, geležies rūda, telekomunikacijų, automobilių, ir farmacijos.

Klimato Švedijoje

Švedija yra gana švelnus klimatas. Stokholme Vidutinė sausio temperatūra yra apie -3 laipsnių C, o vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra kietas 17 laipsnių C. Nors Stokholmas gauna tik apie 6 valandų šviesos sausio, 18 valandų dienų yra normalus vasarą.

Kultūra

Švedų kultūra sukasi aplink sezonus.Švedai turi labai aktyvų gyvenimo būdą ir praleisti šviesiu paros vasarą dalyvaujančių lauko sporto, atvirose teatrų ir muzikos festivaliuose. Tamsūs vakarai žiemą pritraukti žmones į vidaus veiklą, pavyzdžiui, kino filmų. Švedai taip pat garsėja skatinant tausojantį gyvenimo būdą, ypatingą dėmesį skiriant ekologiškų maisto produktų, organinių drabužių, perdirbimas, atliekų tvarkymas ir energijos taupymą.

Pragyvenimo kaina

Minimalios mėnesio išlaidos vienam studentui (išskyrus studijų kainą ir įmokų) bus apie 7000 SEK (apie 700 eurų), daugiausia maisto ir apgyvendinimo. Studentai privalo įrodyti Švedijos migracijos valdybos, kad jie turi pakankamai lėšų gyventi Švedijoje. Dabartinės sumos per mėnesį dešimt mėnesių per metus už studento 7.300 LTL, už sutuoktinį 3500 LTL, o už kiekvieną vaiką 2,100 LTL. Šios sumos gali būti sumažintos studentams, kurie gali įrodyti, kad jie turi nemokamą apgyvendinimą.Studentai taip pat gali dirbti, o jie lankyti mokyklą.

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  428
 • Komunalinių paslaugų dalis

  30
 • Interneto prenumerata

  28
 • Vietinis transportas

  74

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  8
 • Kino bilietas

  13
 • Pusė vietinio alaus

  6

Apie Švedija

Aukštasis mokslas Švedijoje

Švedija yra pasaulinė lyderė aukštojo mokslo, trijų mokyklų iš 100 geriausių pasaulyje 2010 metais, kaip reitinguojami pagal akademinio lygio reitingas Pasaulio universitetų . Yra trijų lygių aukštojo mokslo programas - bakalauro, magistro ir doktorantūros ar mokslinių tyrimų. Švedijos vyriausybė fondai apie 80 proc aukštojo mokslo išlaidų.

Kodėl studijuoti Švedijoje?

Apie 600 magistrantūros programos yra dėstomi anglų kalba, o apie 30.000 tarptautinių studentų šiuo metu studijuoja Švedijoje.

Švedijos universitetai skatina kūrybiškumą, asmeninę iniciatyvą ir nepriklausomą mąstymą. Akademinė aplinka yra atsipalaidavę, su neformalių santykių tarp studentų ir dėstytojų. Studentai dažnai dirba mažose grupelėse ir praleisti mažiau laiko su instruktoriais.Be to, daugelis Magistro studijų programos partneris su pramone teikti realaus pasaulio patirtį, kad plečiame akademines studijas.

Universitetai

Švedija turi 14 valstybinius universitetus ir 20 viešojo universitetinių kolegijų, taip pat keletą nepriklausomų institucijų, pavyzdžiui, Stokholmo ekonomikos mokykla. Yra daug specializuotų mokyklų, kaip antai Royal dailės institute ir Karališkojo technologijos instituto.

Studijų ir Programos trukmė

Švedų, šveicarų, ES / EEE ir studentų mainų nemoka už mokslą. 2011, universitetai pradėjo įkrovimo mokslą studentams iš kitų šalių. Kiekviena institucija nustato savo mokslą, apie SEK 80.000 iki 140.000 per metus. Magistro laipsnius menų gali būti daug didesnis.

Švedijos vyriausybė įvedė dvi stipendijų programas studentams, kuriems reikia finansinės paramos.Viena programa yra skirta studentams iš besivystančių šalių ir apima tiek mokslą ir gyvenimo išlaidas. Kita programa yra kitų non-EU/EEA studentų ir apima tik mokymą.

Vienerių metų dieniniame studijų yra lygiavertis 60 kredito valandos suderinamais su Europos kreditų perkėlimo sistema (ECTS). Yra du variantai magistro laipsnį:

1. "Masterexamen", kuris reikalauja 2 metų ir 120 ECTS; laipsnis gali būti skiriamos tik mokslinių tyrimų universitetų ir institucijų.
2. "Magisterexamen", kuris reikalauja tik 1 metus ir 60 ECTS laipsnis gali būti skiriamos visos aukštojo mokslo institutai.

Programos trukmė priklauso nuo akademinės disciplinos ir įstaiga, siūlanti laipsnį.

Mokslo metai

Mokslo metus sudaro du semestrai, kiekvieno apie 20 savaičių ilgio.Rudens semestras prasideda nuo rugpjūčio pabaigoje per sausio viduryje ir pavasario semestras prasideda nuo sausio viduryje iki birželio.

Aspirantūros galimybės

Įmonės vertės novatorišką mąstymą, praktinės patirties ir komandinio darbo įgūdžius, kad absolventai Švedijos institucijos turi. Tarptautiniai studentai yra kviečiami pasilikti Švedijoje po to pereiti, jei jie gali rasti darbą, ypač tose srityse, kuriose trūksta darbo jėgos egzistuoja, pavyzdžiui, inžinerijos ir apskaita.

Vizų reikalavimai

Dauguma non-EU/EEA studentams, kurie planuoja likti ilgiau nei tris mėnesius, privalo gauti leidimą gyventi, kol jie atvyksta į Švediją. Leidimą gyventi sąnaudos SEK 1000 ir negrąžinamas; Be to, studentai neturėtų būti taikomos leidimo tol, kol jie buvo priimti į dienines studijas ir už jų pirmajai kadencijai.Studentai planuoja lieka mažiau nei tris mėnesius reikia tik vizos. Specialieji reikalavimai skiriasi priklausomai nuo šalies.

Ne Nordic ES / EEE studentai gali gyventi Švedijoje ilgiau kaip tris mėnesius be leidimų gyventi šalyje, tačiau privalo registruotis Migracijos valdyba per tris mėnesius nuo atvykimo ir parodyti įrodymą aukštojo mokslo studijų, sveikatos draudimo ir gyvenimo išlaidas.

Sveikatos draudimas

Šiaurės šalių, ES / EEE šalių ir Šveicarijos studentai turi užsiregistruoti sveikatos draudimo savo šalyje ir gauti Europos sveikatos draudimo kortelę. Švedija taip pat turi tarpusavio medicinos naudą su kai kuriose šalyse, todėl studentai turi patikrinti, ar jos atitinka šios išmokos, prieš kreipdamiesi kitą draudimą.

Studentai iš kitų šalių yra tinkamos Švedijos sveikatos išmokas, jeigu jie būna Švedijoje ilgiau nei vienerius metus studijuoti.Ši išmoka nėra automatinis, studentai turi užsiregistruoti savo vietos mokesčių inspekcijai ir išmoka gali užtrukti keletą mėnesių nustatyti. Studentai, kurie būna mažiau kaip vienerius metus turi gauti savo sveikatos draudimo, tačiau daugelis universitetų pigių programų studentams.

Patarimai

Tarptautiniai studentai, kuriems reikalingas leidimas gyventi turėtų planuoti savo buvimo gerokai iš anksto, nes procesas gali būti labai ilgas.

Nors Švedija yra ES nare, šalis vis dar naudoja krona (SEK) už valiutą. Popular kredito kortelės, tokios kaip Visa, MasterCard ir Eurocard yra plačiai priimta visoje šalyje.

Vizų reikalavimai

 1. Trumpalaikė viza – jei atvykstate į Švediją trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui.
 2. D tipo ilgalaikė viza (rezidento leidimas studijoms) – jei planuojate būti Švedijoje ilgiau nei tris mėnesius.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Trumpalaikė viza; D tipo ilgalaikė viza

Kaina ir valiuta

SEK 1000

Studento vizos prašymo mokestis šiuo metu yra 1000 SEK.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

ES/EEE/Šiaurės šalių apskričių piliečiai gali gyventi ir studijuoti Švedijoje neturėdami leidimo gyventi ar vizos.

Šveicarijos piliečiai turi kreiptis dėl vizos, jei jų studijos trunka ilgiau nei tris mėnesius. Tačiau jie gali pradėti studijas iš karto po atvykimo į Švediją arba pateikti prašymą prieš paskelbiant priėmimą į universitetą.

Studentams, kurie yra ne ES ar EEE šalių piliečiai ir nori studijuoti Švedijoje, reikės studento vizos arba leidimo gyventi. Jei ketinate likti Švedijoje trumpiau nei tris mėnesius, jums reikės vizos, jei nesate vienos iš tų šalių, kurioms Švedijoje netaikomas vizos reikalavimas, pilietis. Jei jūsų studijų kursas truks ilgiau nei tris mėnesius, norint atvykti ir studijuoti Švedijoje, jums reikės leidimo gyventi.

Kad galėtumėte gauti leidimą gyventi, turite būti įleistas į nuolatines studijas pagal programą ar kursą, pagal kurį turite būti universitete arba universitetinėje kolegijoje.

Kur galite pateikti paraišką?

Internetu / Švedijos ambasada arba konsulatas

Užpildę prašymo išduoti vizą procesą internetu, turite susitarti su Švedijos ambasada arba konsulatu pokalbiui, nufotografuoti ir paimti pirštų atspaudus bei gauti leidimo gyventi kortelę.

Interneto svetainė:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Kaip padaryti paraišką?

Norėdami kreiptis dėl leidimo gyventi studijoms, jums reikės:

 • Sumokėkite pirmąją studijų mokesčio įmoką.
 • Paruoškite patvirtinamuosius dokumentus. Tai apima jūsų paso ir priėmimo laiško kopijas, taip pat įrodymą, kad galite finansiškai išlaikyti save, kol studijuojate Švedijoje. Jei Švedijoje būsite trumpiau nei vienerius metus, jums taip pat reikės visapusiško sveikatos draudimo įrodymo.
 • Pateikite internetinę paraišką.
 • Sumokėkite paraiškos mokestį.

Visą reikalingų dokumentų apžvalgą galite rasti čia: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Kada turėtumėte kreiptis?

Kadangi prašymo išduoti leidimą gyventi procesas gali užtrukti ilgai, turėtumėte pateikti prašymą iš karto, kai tik gausite pranešimą apie priėmimą. Dabartinis leidimo gyventi studijoms laukimo laikas yra trys mėnesiai ir daugiau, todėl sumokėję pirmąją studijų įmoką būtinai pateikite prašymą kuo greičiau. Popierinė paraiška užtrunka daug ilgiau nei internetinė paraiška, todėl, jei įmanoma, kreipkitės internetu.

Vizos ir leidimai gyventi tarptautiniams studentams Švedijoje priklauso nuo jūsų studijų trukmės.

Apdorojimo laikas

3 Months

Darbo galimybes

Kaip ES pilietis, turite teisę dirbti Švedijoje be darbo leidimo.

Ne ES / EEE piliečiams reikės leidimo dirbti. Darbdavys Švedijoje jūsų vardu kreipsis dėl leidimo dirbti.

Jums leidžiama dirbti be valandų apribojimų, tačiau patariama neapleisti studijų. Turėsite įrodyti, kad padarėte studijų pažangą, ir parodyti patenkinamus akademinius rezultatus.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.