Keystone logo
Belgija

Studijuoti Magistro studijos į Belgija 2024

Studijuoti Belgija

Belgija yra Vakarų Europoje, ribojasi su Šiaurės jūra, Prancūzijoje, Vokietijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose. Sostinė, Briuselis, įsikūręs šalies viduryje ir yra buveinė daugeliui svarbių Europos organizacijų, įskaitant Europos Sąjungos, Europos Komisija, ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO). Be to, šokolado ir alaus, Belgija garsėja turintis pirmąjį laikraštį pasaulyje, kuris buvo išspausdintas Antwerp.

Klimatas

Dėl Belgijos nedideliame plote, klimatas yra palyginti vienodos visoje šalyje. Bendras klimatas yra vidutinis, su švelniomis žiemomis ir vėsios vasaros ir įprastą dieną yra šiek tiek lietaus ir drumstas. Vietovė apima lygumų, kalvų ir kalnų.

Kultūra

Belgija yra gerai žinomas dėl kultūrinės veiklos legiono ir sporto renginių prieinama, ypač Briuselyje. Studentai rasite renginių ir vietų, muzikos, tapybos, teatro, kino ir kitų menų. Daugelis įvykių, pavyzdžiui, koncertų ir konferencijų sumažino tarifus galima studentams.

Pragyvenimo kaina

Pragyvenimo studentams Belgijoje yra gana mažas. Be studijų kainą ir įmokų, studentai gali tikėtis išleisti apie € 800 per mėnesį, pragyvenimo išlaidas, o apie pusę, kad vyksta būsto. Nepriklausomai nuo tautybės, full time studentams leidžiama dirbti, kad padėtų padengti išlaidas. Studentai iš šalių, nepriklausančių Europos ekonominei erdvei (EEE), gali būti reikalaujama gauti leidimą dirbti.

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  414
 • Komunalinių paslaugų dalis

  64
 • Interneto prenumerata

  49
 • Vietinis transportas

  49

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  10
 • Kino bilietas

  12
 • Pusė vietinio alaus

  4

Apie Belgija

Aukštojo mokslo

Aukštojo mokslo institucijos Belgija siūlau bakalauro, magistro ir daktaro laipsnių. Belgija turi dviejų tipų aukštosios mokyklos:

Universitetinis išsilavinimas yra siūlomos universitetų, ir apima švietimą pasirinktos disciplinos kartu su moksliniais tyrimais.
Neuniversitetinis aukštasis išsilavinimas apima tiek universitetinių kolegijų ir meno akademijas. Universitetinių kolegijų parengti studentus konkrečių profesijų. Menas akademijos mokyti teorijos ir praktikos įvairių menų.
Daugelis magistro studijų kursai yra dėstomi olandų ar prancūzų kalba, ir kai kurios programos ir kursai yra dėstomi anglų kalba.

Kodėl studijuoti Belgijoje?

Belgija yra Europos centre, vos keli žingsniai traukiniu iš pagrindinių kultūros miestų, tokių kaip Paryžiuje ir Berlyne. Kaip Europos kryžkelėje, Belgija garsėja savo daugiakultūriškumo ir Sveikindamas požiūris į užsienio studentams.

Belgijos aukštojo mokslo institucijose, yra pripažįstami visame pasaulyje, tiek verslo ir mokslo bendruomenių už jų aukštos kokybės. Belgija taip pat valtys aukštą gyvenimo kokybę, įskaitant mažas mokslą, puikios sveikatos priežiūros ir tvirta viešojo transporto tinklą.

Universitetai

Belgija turi šešis universitetus, kurie apima magistrantūros visų studijų sričių, pavyzdžiui, ekonomikos, inžinerijos, kalbos ir psichologijos.

Belgijos 21 universitetų kolegijų pasiūlyti magistro programų aštuoniose srityse: agronomija, taikomosios dailės, ekonomikos, medicinos personalu, švietimo, socialinių mokslų, technologijų ir vertimo ir aiškinimo.

Belgija taip pat turi 17 meno akademijose, kurie siūlo magistro laipsnius į vieną iš keturių bendrų sričių: dailės, muzikos, dramos meno ir transliavimo būdai.

Studijų ir Programos trukmė

Mokestis 2012-2013 metais universitetuose studentų iš ES šalių yra € 835. Studentai iš ES nepriklausančių šalių mokėti papildomus mokesčius iš maždaug € 2,000 iki 4,000 €, priklausomai nuo atitinkamos studijų programos ir universiteto.

Studijų universitete kolegijose ir meno akademijų yra mažesnis. 2012-2013 mokslą magistro programa yra € 351 per metus, išskyrus paskutinius metus, kuri yra € 455. Vėlgi, papildomi mokesčiai gali kreiptis dėl studentų iš ES nepriklausančių šalių. Specifinė institucija gali suteikti informacijos apie šių papildomų mokesčių.

Magistrantūros studijų programos yra 1 metai (60 kreditų) arba 2 metai (120 kreditų), priklausomai nuo studijų srities. Be to, studentai, kurie jau turi magistro laipsnį gali gauti papildomą magistro laipsnį su 60 kreditų specializuotos profesijos minimumo.

Mokslo metai

Mokslo metus sudaro tris kadencijas. Pirmasis terminas prasideda rugsėjo viduryje ir tęsis iki gruodžio pabaigos, o po to egzaminus sausį. Antroji kadencija prasideda vasario pradžioje ir veikia, nors gegužės viduryje, po egzaminų Gegužės arba birželio pradžioje pabaigoje. Trečiai kadencijai eina per vasarą. Studentai, kurie nesugeba egzaminus gali perlaikyti juos sesijos metu, kuri veikia nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo vidurio.

Aspirantūros galimybės

Tarptautiniai studentai, kurie gauna magistro laipsnį Belgijoje gali dirbti Belgijos bendrovės po baigimo. Tačiau teisė į darbą nėra automatinis, todėl studentai turėtų patikrinti dabartinius įstatymus, jei jie siūlomi poziciją. Mažiausiai studentai gali būti reikalaujama gauti leidimą dirbti, tai taikoma studentams iš ES ir ne ES šalių.

Studentai, kurie nori tęsti studijas gali būti priimami į doktorantūros programą ir prisijungti prie mokslininkų komandą gavusi savo magistro laipsnį Belgijoje.

Vizų reikalavimai

Studentai iš ES / EEE šalių nereikia vizos studijuoti Belgijoje. Studentai iš kitų šalių gali reikalauti vizos, tačiau, kaip reikalavimai skiriasi kiekvienoje šalyje, potencialūs studentai turėtų kreiptis į Belgijos ambasadą arba konsulatą savo kilmės šalyje.

Sveikatos draudimas

Ne ES valstybėms studentai, kurie neturi sveikatos draudimo iš savo gimtosios šalies, kuri apima Belgijoje buvimo reikia prisijungti prie "MUTUELLE" gauti sveikatos priežiūros išmokas. Studentai iš ES šalių privalo turėti Europos sveikatos draudimo kortelę iš savo gimtosios šalies, ši kortelė leidžia jiems prisijungti prie MUTUELLE tomis pačiomis sąlygomis, kaip Belgijos pilietis.Sveikatos draudimas kainuoja apie per ketvirtį 50 € kiekvienam asmeniui ir turi būti sumokėtas per tyrimo laikotarpį.

Patarimai

Kadangi prancūzai ir olandai yra pasirinkimo auklėti Belgijoje kalbos, būsimiems studentams tam tikrą magistro programą gali būti reikalaujama perduoti olandų ar prancūzų kalbos egzaminą. Dėl konkrečių reikalavimų, mokiniai turėtų kreiptis į instituciją, jie yra suinteresuoti dalyvauti. Dauguma institucijų pasiūlyti papildomą kalbos mokymą tiems studentams, kurie susiduria su sunkumais su studijų kalba.

Nors studijuoti Belgijoje kaina yra maža, vis dar yra daug stipendijas ir dotacijas studijuojantiems magistrantūroje, kuriems reikia papildomos pagalbos.

Vizų reikalavimai

Ne ES/EEE/Šveicarijos piliečiams, norintiems studijuoti Belgijoje ilgiau nei 90 dienų.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

D viza (nacionalinė ilgalaikė viza)

Kaina ir valiuta

USD 200

Galite tikėtis sumokėti 200 USD ar daugiau už prašymo išduoti vizą apdorojimą. Mokesčiai gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Jei esate ES / EEE / Šveicarijos pilietis, jums nereikia vizos norint studijuoti Belgijoje. Tačiau jūs turėtumėte būti įstojęs į pripažintą universitetą arba aukštojo mokslo įstaigą, kurios pagrindinė veikla yra Belgijoje, turėti pakankamai lėšų studijų Belgijoje išlaidoms padengti ir turėti tinkamą sveikatos draudimą.

Jei esate ES/EEE/Šveicarijos nepriklausančios šalies pilietis, greičiausiai turėsite pateikti paraišką, kad galėtumėte joje užsiregistruoti aukštojo mokslo studentu ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui. Studentai iš kai kurių šalių (pavyzdžiui, JAV) neprivalo gauti vizos į Belgiją, jei jų viešnagė yra ne ilgesnė nei 90 dienų.

Prieš pateikdami prašymą gauti Belgijos studento vizą, paprastai turite būti priimtas į kursą ar studijų programą pripažintame Belgijos universitete ar švietimo įstaigoje.

Studentai iš Kinijos Liaudies Respublikos turi gauti akademinio vertinimo sertifikatą, išduotą Akademinio vertinimo centro (APS), prieš jiems suteikiant teisę stoti į aukštojo mokslo įstaigą Belgijoje. Šis APS sertifikatas reikalingas norint gauti studento vizą į Belgiją. Egzaminą sudaro techninis diplomo įvertinimas ir pokalbis.

Kur galite pateikti paraišką?

Belgijos ambasada arba konsulatas

Dėl studento vizos turėtumėte kreiptis į Belgijos ambasadą arba konsulatą savo gimtojoje šalyje.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Prieš kreipiantis dėl studento vizos į Belgiją, pirmiausia turite būti priimtas į kursus akredituotoje mokymo įstaigoje ir sumokėti registracijos mokesčius (ji bus grąžinta, jei jūsų prašymas išduoti vizą bus atmestas). Jei esate tarptautinis studentas, tuomet turėsite susisiekti su artimiausia Belgijos ambasada arba konsulatu savo šalyje. Ambasada padės jums nustatyti, ar jums reikia studento vizos, ir padės jums pateikti prašymą išduoti vizą.

Dėl studento vizos jūsų gali būti paprašyta pateikti šiuos duomenis:

 • galiojantis pasas/kelionės ID;
 • įrodymas, kad turite vietą pripažintoje institucijoje;
 • išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijos;
 • išsami informacija apie kursą;
 • įrodymus, kad pakanka lėšų Jūsų pragyvenimo, studijų, sveikatos priežiūros ir repatriacijos išlaidoms padengti (2015–2016 studijų metais – 617 Eur per mėnesį);
 • medicininė pažyma;
 • įrodymas, kad neturite teistumo, jei esate vyresnis nei 21 metai.

Norėdami įrodyti savo priėmimą į pripažintą instituciją, galite pateikti vieną iš šių dokumentų:

 • oficialus registracijos į programą patvirtinimas;
 • pažyma, nurodanti, kad turite prieigą prie numatomų studijų;
 • registracijos stojamiesiems egzaminams įrodymas.

Taip pat jūsų gali būti paprašyta pateikti laišką, kuriame būtų nurodyta, kodėl pasirinkote konkretų kursą, kodėl norite studijuoti Belgijoje ir kokia tai jums bus naudinga. Be to, jūsų gali būti paprašyta parodyti tam tikrą kalbos mokėjimą ta kalba, kuria bus dėstomas kursas.

Per aštuonias dienas nuo atvykimo į Belgiją turite apsilankyti vietos savivaldybės administracijos biuruose/rotušėje (maison communale/gemeentehuis), kad paprašytumėte leidimo gyventi ir užsiregistruoti užsieniečių gyventojų registre.

Kada turėtumėte kreiptis?

Norint gauti ilgalaikę studijų vizą, rekomenduojama susitarti ambasadoje likus bent dviem mėnesiams iki išvykimo. Dėl trumpalaikės vizos susitarkite likus bent 3 savaitėms iki išvykimo.

Studento vizos trukmė priklauso nuo kurso trukmės. Prašymą atnaujinti leidimo gyventi galite kasmet, likus maždaug 30–45 dienoms iki jo galiojimo pabaigos.

Apdorojimo laikas

2 Months

Darbo galimybes

Jei esate užsienio studentas, užsiregistravęs Belgijos mokymo įstaigoje ir turite galiojantį leidimą gyventi, kurso metu galite dirbti iki 20 valandų per savaitę, jei tai netrukdys jūsų studijoms. Iš darbdavio turėsite gauti rašytinę terminuotą sutartį, vadinamą „studento darbo sutartimi“, ir C tipo darbo leidimą. Kitu atveju galite dirbti per oficialias universiteto atostogas neturėdami Belgijos darbo leidimo.

Valandos per savaitę

20

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei turite teistumą arba buvote deportuotas iš ES. Kita atmetimo priežastis – trūksta dokumentų, įrodančių, kad būsite studentas, arba jie nėra užpildyti.