Keystone logo
Jungtinės Amerikos Valstijos

Studijuoti Magistro studijos į Jungtinės Amerikos Valstijos 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  944
 • Komunalinių paslaugų dalis

  65
 • Interneto prenumerata

  65
 • Vietinis transportas

  64

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  9
 • Kino bilietas

  12
 • Pusė vietinio alaus

  5

Apie Jungtinės Amerikos Valstijos

Aukštasis mokslas JAV

Aukštasis išsilavinimas Jungtinėse Amerikos Valstijose teoriškai yra prieinamas visiems, jo norintiems. Nors jis šioje šalyje yra palyginti brangus, JAV siūlo daugybę paskolų, stipendijų ir grantų variantų.

JAV studentai įgyja ne tik itin vertinamos tarptautinės patirties, bet ir kokybišką ir visame pasaulyje pripažįstamą išsilavinimą. Studijos JAV studentus paruošia itin konkurencingai darbo rinkai įvairiausiose srityse. Mokslus šioje šalyje baigę specialistai gali pradėti karjerą tiek Valstijose, tiek kitoje pasirinktoje šalyje.

JAV garsėja vienais iš geriausių pasaulio universitetų. Vieni jų yra Harvardas, Jeilis bei Purdue universitetas. Tačiau kiekviena iš šalies valstijų studentams gali pasiūlyti didelį skirtingų universitetų bei studijų programų pasirinkimą. Pavyzdžiui UCLA universitetas Los Andžele gasrėja itin kokybiška kino programa, tačiau žinoma, kad Styvenas Spylbergas bei Džordžas Lukas studijavo Kalifornijos Valstijos Universitete. Tai tik vienas iš pavyzdžių, kad nebūtina studijuoti itin prestižiškame universitete, kad gautumėte gerą išsilavinimą.

Akademiniai metai

Mokslo metai daugumoje JAV universitetų paprastai prasideda vėlyvą rugpjūtį. Mokslo metai universitetuose yra skirstomi gana skirtingai - kai kurie universitetai juos skirsto į du semestrus, kiti į keturis ketvirčius, kiti į tris ketvirčius.

Studijų kaina ir trukmė

Studijų kaina JAV labai priklauso nuo pasirinkto universiteto ir studijų programos, tad prieš stojant reikėtų pasitikrinti kokia yra įvairių studijų kaina. Studijų trukmė taip pat gali stipriai skirtis, tai priklauso nuo studijų programos bei studijų krypties, kurią planuojate rinktis. Pavyzdžiui, slaugos asistento licenciją gauti užtrunka tik pusantrų metų, tačiau pirmos pakopos teisės studijos trunka nuo trejų iki ketverių metų.

Studijų galimybės tarptautiniams studentams

JAV universitetai, kurie kasmet pritraukia vis daugiau studentų iš viso pasaulio, jiems siūlo daugybę galimybių, kurios padeda įgyti konkurencinio pranašumo. Tad studijos baigtos viename iš JAV universitetų studentams atveria duris karjerai tiek versle, tiek viešajame sektoriuje, taip pat -akademinėje srityje.

Studentiškos vizos

Prieš vykstant studijuoti į JAV būtina gauti studentišką vizą. Priklausomai nuo jūsų studijų programos jums reikės gauti arba F-1 arba M-1 vizą. Dėl visos reikiamos informacijos rekomenduotina kreiptis į JAV ambasadą. Taip pat informaciją apie studentiškas vizas rasite pasirinkto universiteto internetinėje svetainėje. Prieš važiuodami studijuoti į Valstijas, įsitikinkite, kad informacija apie vizas jums yra visiškai aiški, ir įsitikinkite, ar turite visus riekiamus dokumentus.

Vizų reikalavimai

1) F viza – šio tipo viza skirta tarptautiniams studentams, ketinantiems įgyti akademinį laipsnį akredituotoje JAV kolegijoje ar universitete arba studijuoti anglų kalbą universitete arba intensyvaus anglų kalbos institute. Yra trijų tipų F vizos:

 • F-1 vizos dieninių studijų studentams;
 • F-2 vizos F-1 vizų turėtojų išlaikytiniams (sutuoktinis ir nesusituokę vaikai iki 21 metų, įskaitant tos pačios lyties sutuoktinių poras);
 • F-3 vizos, skirtos „pasienio keleiviams“ – Meksikos ir Kanados studentams, gyvenantiems savo kilmės šalyje ir lankantiems ne visą darbo dieną mokyklą JAV.

2) M viza – šios rūšies viza skirta tarptautiniams studentams, norintiems dalyvauti neakademinėse ar profesinėse studijose ar mokymuose JAV institucijoje. Yra trijų tipų M vizos:

 • M-1 vizos studentams, studijuojantiems profesines ar neakademines studijas;
 • M-2 vizos M-1 vizos turėtojų išlaikytiniams;
 • M-3 vizos pasienio keleiviams, kaip ir F-3 vizose, bet profesinėms arba neakademinėms studijoms.

3) J viza – šio tipo viza skirta tarptautiniams mainų lankytojams, dalyvaujantiems JAV programose, skatinančiose kultūrinius mainus. Visi pareiškėjai turi atitikti atitinkamos programos tinkamumo kriterijus ir būti remiami privataus sektoriaus arba vyriausybės programos. J vizų turėtojai JAV paprastai būna trumpą laiką, galbūt vieną ar du semestrus. J-1 vizos turėtojai turės grįžti į savo šalį bent dvejiems metams pasibaigus mainų programai. Yra dviejų tipų J vizos:

 • J-1 vizos mainų programos studentams pagal atitinkamą mainų programą;
 • J-2 vizos J-1 vizų turėtojų išlaikytiniams.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

F viza; M viza; J viza

Kaina ir valiuta

USD 200

Turite sumokėti SEVIS mokestį (200 JAV dolerių), kuris palaiko kompiuterinės sistemos, naudojamos jūsų viešnagei JAV įrašyti, kainą. Eikite į https://fmjfee.com/index.html , kad sumokėtumėte mokestį, būtinai atsispausdinkite kvito kopiją ir atsineškite ją į pokalbį su viza. SEVIS mokestį turite sumokėti ne vėliau kaip prieš tris dienas iki pokalbio su viza datos.

Taip pat turėsite sumokėti papildomus 160 USD už prašymo išduoti vizą mokestį jūsų šalyje JAV ambasadoje ar konsulate arba ambasados nurodytame banke.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Visi tarptautiniai studentai, atvykstantys studijuoti į JAV, turi kreiptis dėl F Visa, J Visa arba M Visa.

Kur galite pateikti paraišką?

Prisijungęs

Kiekviena JAV ambasada turi svetainę, kurioje pateikiamos instrukcijos, kaip susitarti dėl vizos pokalbio, ir kita informacija apie prašymo išduoti vizą procesą.

Interneto svetainė:http://www.usembassy.gov/

Kaip padaryti paraišką?

 1. Pirma, jūsų mokykla arba universitetas atsiųs jums formą, patvirtinančią, kad esate priimtas į įstaigą, įgaliotą JAV pilietybės ir natūralizacijos tarnybos (USCIS) registruoti studentus ne imigrantus.
 2. Antra, turėsite susitarti dėl vizos pokalbio ir sumokėti tam tikrus privalomus mokesčius.
 3. Trečia, Jungtinės Valstijos naudoja naują neimigracinės vizos prašymo formą DS-160, kurią reikia užpildyti internetu. Ši forma pakeičia visas kitas formas.
 4. Ketvirta, pasiruoškite pokalbiui dėl vizos. Labai svarbu, kad prašytumėte vizos iš anksto, nes tai suteiks jums papildomo laiko, jei ambasadoje vėluosite arba norėsite apskųsti sprendimą atsisakymo išduoti vizą atveju. Svarbu, ką vilki, o dalykinė apranga – tinkama.

Pokalbiui dėl vizos reikalingi dokumentai gali būti:

 • Pasas, galiojantis mažiausiai šešis mėnesius po jūsų buvimo JAV laikotarpio. Taip pat gali tekti atsinešti visus esamus ir senus pasus.
 • Pasirašyta SEVIS forma I-20 arba DS-2019 (įskaitant individualias formas sutuoktiniui/vaikams)
 • DS-7002 forma (tik J-1 praktikanto ir stažuotojo vizos prašytojams)
 • SEVIS mokesčio kvitas
 • DS-160 paraiškos patvirtinimo puslapis su brūkšniniu kodu ir programos ID numeriu
 • MRV mokesčio mokėjimo patvirtinimo kvitas
 • Atspausdinta vizos pokalbio paskyrimo laiško kopija
 • 1-2 nuotraukos tokiu formatu, koks nurodytas nuotraukos reikalavimuose.

Taip pat turėtumėte būti pasirengę pateikti šiuos dokumentus:

 • Dalyvavo ankstesnių institucijų pažymos ir diplomai
 • Balai iš standartizuotų testų, kurių reikalauja švietimo įstaiga, pvz., TOEFL, LSAT, GRE, GMAT ir kt.
 • Finansiniai įrodymai, patvirtinantys, kad jūs arba jūsų rėmėjas (ty tėvai arba vyriausybės rėmėjas) turite pakankamai lėšų studijų, kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti buvimo JAV metu.

Taip pat galite atsinešti atskirą rašytinį visų savo ankstesnių darbdavių ir mokyklų, kuriose lankėtės, sąrašą.

Kada turėtumėte kreiptis?

Prašymas išduoti JAV studento vizą gali būti ilgas procesas, todėl pasiruoškite iš anksto – likus bent trims ar penkiems mėnesiams iki kurso pradžios. Studentų vizos gali būti išduotos iki 120 dienų iki datos, nurodytos jūsų formoje I-20. Keitimosi lankytojo vizos gali būti išduotos bet kuriuo metu iki DS-2019 nurodytos datos.

Apdorojimo laikas

3 Months

Darbo galimybes

F1 ir J1 vizos suteikia galimybę įsidarbinti JAV viešnagės metu, o M1 vizos – ne. Studentai, turintys F-1 vizas, gali dirbti universitetuose 20 valandų per savaitę ar mažiau. Studentai, norintys dirbti ilgiau ir už universiteto ribų, turi gauti išankstinį JAV pilietybės ir imigracijos tarnybos (USCIS) leidimą. J-2 vizų turėtojai gali prašyti USCIS leidimo dirbti. F-2 ir M vizų turėtojams neleidžiama dirbti ir, jei ieško darbo, jie turi turėti atitinkamą darbo vizą.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Dažniausia studento ar mainų lankytojo prašymo atmetimo priežastis yra ta, kad asmuo, besikreipiantis dėl vizos, neįrodė vizų pareigūnui, kad jis grįš į savo šalį, kai baigs studijas JAV. Jei jums atsisakoma išduoti vizą gali būti, kad ką nors galite padaryti, kad panaikintumėte atsisakymą, ir galite apskųsti sprendimą. Daugeliu atvejų turėsite pateikti papildomus dokumentus, kurie nebuvo pateikti su pradine paraiška.