Keystone logo
Lenkija

Studijuoti Magistro studijos į Lenkija 2024

Studijuoti Lenkija

Lenkija yra Europos centre ir ribojasi su Baltijos jūra, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Lietuvoje ir Rusijoje. Dauguma šalies yra plokščia, tačiau du kalnai yra į pietus. Lenkija gyvena įspūdingas gamtos peizažai ir graži architektūra, kuri apima pilis, pilys, medinės bažnyčios ir modernias sporto arenose. Lenkijos valiuta naudoja zlotų, sutrumpintai PLN.


Klimato Lenkijoje

Dėl savo centrinę vietą, Lenkija turi šiltomis vasaromis ir labai šaltomis žiemomis, kad yra sunkiųjų sniego. Vasaros temperatūra daugelyje šalies trukti nuo 20 iki 30 laipsnių C. Vidutinė žiemos temperatūra svyruoja nuo 3 laipsnių C vakaruose iki -8 ° C šiaurės rytuose.

Kultūra

Iš Lenkijos gyventojų gyvena miesto zonose, ir Lenkijos papročių ir tradicijų dauguma yra tiek Rytų ir Vakarų kultūros mišinys.Beveik 300 meno festivaliai vyksta šalyje kiekvienais metais, įskaitant teatro, kino ir muzikos, ypač džiazo muzika. Lenkijos žmonės labai draugiški ir maistas yra laikomas šventės. Lenkijos maistas funkcija įvairių daržovių, bulvių ir mėsos.

Pragyvenimo kaina

Išlaidos gyvena Lenkijoje yra palyginti mažas, apie 1200-2500 PLN (apie € 300-600) per mėnesį, išskyrus mokslą. Studentų bendrabučių kainuos apie 400-600 zlotų ir bendrų apartamentai paleisti 1000-1600 PLN per mėnesį.

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  363
 • Komunalinių paslaugų dalis

  79
 • Interneto prenumerata

  13
 • Vietinis transportas

  27

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  7
 • Kino bilietas

  6
 • Pusė vietinio alaus

  3

Apie Lenkija

Aukštasis mokslas Lenkijoje

Modernus Lenkijos aukštojo mokslo sistema naudoja standartines tris etapus laipsnių: bakalauro, magistro, daktaro ir. Magistro laipsniai yra apdovanotas kaip magistro (MA), Master of Science (MSC), ar magistro. Taip pat yra kelių lygiaverčių magistro laipsnius, taip pat magistro dailės magistro inžinieriaus ir magistro inžinierius architektas. Visos aukštojo mokslo Lenkijoje įstaigos naudoja Europos kreditų perkėlimo sistema (ECTS).

Aukštojo mokslo institutų Lenkijoje yra suskirstyti į universitetinių ir neuniversitetinių tipo. Universiteto tipo kursus magistro lygio yra daugiau teorinė ir Baigusiajam suteikiamas "diplomą užbaigimo vienodų magistro lygio studijas." Neuniversitetinių tipo kursai yra laikoma "papildomos" kursai, kurie turi daugiau praktinio taikymo, ir absolventai gauna "diplomas užbaigimo papildomų magistro lygio studijas."

Kodėl studijuoti Lenkijoje?

Aukštojo mokslo institucijos Lenkijoje siūlome daugiau nei 200 magistro studijų programas anglų kalba. Programos yra prieinami įvairių akademinių disciplinų, įskaitant žemės ūkio mokslo, meno, inžinerijos, verslo, kalbų, gamtos mokslų ir socialinių mokslų. Populiariausių disciplinų inžinerija (beveik 70 programos) ir verslo (beveik 50 programos). Kai kurios programos yra vokiečių, taip pat.

Lenkijos institucijos gerai vertinamas visame pasaulyje ir su švietimu ir moksliniais tyrimais. Du Lenkijos institucijos, Jogailos universiteto ir Varšuvos universitetas, yra tarp geriausių 400 pasaulio universitetų, kaip vertinami pagal Times Higher Education World University Rankings .

Universitetai

Lenkija turi apie 500 universitetų ir kitų aukštojo mokslo įstaigų. Maždaug trečdalis aukštojo mokslo institutų yra vieši ir likę du trečdaliai yra privati. Lenkija palankiai vertina tarptautinių studentų ir gerokai padidėjo užsienio studentų skaičių per pastaruosius metus. 2012 metais šalyje įvyko daugiau nei 24.000 tarptautinių studentų iš 141 šalių su didžiausia skaičiui, iš Ukrainos, Baltarusijos, Norvegijos ir JAV. Dauguma užsienio studentų Lenkija studijų ekonomikos, verslo, medicinos ir technologijų.

Aukštojo mokslo institucijos Lenkijoje yra linkę specializuotis ir yra suskirstytas į įvairių kategorijų, įskaitant: Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, žemės ūkio akademija, akademija, ekonomikos ir pan. Iš viso yra 15 skirtingų tipų įstaigose.

Studijų ir Programos trukmė

Lenkijos studentai, lankantys dieninio programas gauti nemokamą mokymą valstybinėse institucijose. Kai kurie užsienio studentai taip pat gali studijuoti nemokamai, tačiau visi kiti turi mokėti už mokslą iš € 2000 per metus magistrantūroje.

Magistrantūros programos paprastai trunka 1,5 ar 2 metus, tačiau magistrantūros laipsnių gali prireikti 2,5 metų studijų, nepriklausančių nuo bakalauro laipsnį. Be kursų studentai daugelyje sričių turi užpildyti darbą arba projektą ir ginti jį prieš gavusi magistro laipsnį.

Mokslo metai

Akademiniai metai turi du semestrus, kurių kiekvienas sudaryti su tyrimo laikotarpiu. Rudens semestras prasideda nuo spalio iki vasario vidurio pavasario semestras prasideda nuo vasario vidurio iki birželio.

Aspirantūros galimybės

ES piliečiai gali dirbti bet Lenkijoje bendrovei baigus studijas be darbo leidimo. Ne ES studentai gali ieškoti darbo, ir, kai jie pasiūlė darbą, gali kreiptis dėl darbo leidimo. Trys kategorijos darbo nereikia darbo leidimo: Universiteto dėstytojas, generalinis direktorius Lenkijos vieneto tarptautinė kompanija, ir paspauskite korespondentas.

Absolventai magistrantūros programos Lenkijoje taip pat gali likti doktorantūros programų ir mokslinių tyrimų, jeigu jie įtraukiami į akademinę programą.

Vizų reikalavimai

Studentai iš ES / EEE šalių nereikia vizos, tačiau jie turi leidimą laikinai gyventi. Non-EU/EEA studentai turi turėti studento vizą, kuri gali būti gauta iš Lenkijos ambasada ar konsulatas savo gimtojoje šalyje.Tačiau ši viza galioja tik tris mėnesius, todėl studentams reikia ilgesniam laikui, turi kreiptis dėl leidimo gyventi, kuris apima jų studijų trukmę. Studentai turėtų kreiptis į Tarptautinių ryšių biurą prie savo universiteto suteikti pagalbą gauti leidimą gyventi.

Sveikatos draudimas

Sveikatos draudimas yra reikalingas visiems studentams. ES studentai gali naudoti savo Europos sveikatos draudimo kortelę gauti medicinos paslaugas. Lenkija taip pat turi dvišalius susitarimus su Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje ir Slovakijoje, kuris suteikia užsakovui teisę tiems piliečiams gauti nemokamą medicininę priežiūrą.

Studentai iš non-EU/EEA šalyse turėtų įsigyti sveikatos draudimą savo šalyje arba iš karto po atvykimo į Lenkiją. Jei studentai neturi sveikatos draudimo, jie turės mokėti už medicinos paslaugas.

Patarimai

Lenkija didžiuojasi lenkų kalbos ir kursai studijuoti lenkų šalyje gausu. Studentai, kurie dar nėra patyrę lenkų turėtų apsvarstyti galimybę papildyti savo studijas su kalbos mokymas, ypač jei jie svarsto užimtumo galimybes Lenkijoje po to, kai absolventas. Daugelis kursus Lenkijoje skirta pradedantiesiems ir yra mokoma per vasaros mėnesius ar net internete. Specializuoti klases orientuota į lenkų verslui taip pat yra.

Vizų reikalavimai

 • C tipo viza – trumpalaikė Šengeno viza.
 • D tipo viza – ilgalaikė nacionalinė viza, išduodama iki vienerių metų.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

C tipo viza; D tipo viza

Kaina ir valiuta

USD 160

Mokestis už studento vizą į Lenkiją yra apie 160 USD. Mokesčiai gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Studentams iš Europos Sąjungos šalių norint studijuoti Lenkijoje vizos nereikia. Tačiau atvykę į Lenkiją turite kreiptis dėl laikinos studijų vizos vietos vaivados biure.

Studentai iš ne Europos Sąjungos šalių paprastai turi pateikti prašymą studento vizai gauti prieš atvykdami į Lenkiją. Tačiau yra keletas šalių, kurioms šis reikalavimas netaikomas. Galite patikrinti, ar jūsų šalis yra sąraše: http://www.msz.gov.pl

Kur galite pateikti paraišką?

Lenkijos ambasada arba konsulatas

Dėl studento vizos turėtumėte kreiptis į Lenkijos ambasadą arba konsulatą savo dabartinėje gyvenamojoje šalyje.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Kai įstojote į pasirinktą universitetą, jie atsiųs jums tinkamus dokumentus, kuriuos naudosite studento vizai gauti. Dėl studento vizos turėtumėte kreiptis artimiausioje Lenkijos ambasadoje arba konsulate. Tai yra dokumentai, kurių paprastai gali būti paprašyta pateikti:

 • Pasirašyta ir užpildyta Lenkijos vizos paraiška studentams.
 • Pasas, kuris turi galioti mažiausiai tris mėnesius po to, kai planuojate išvykti iš Lenkijos.
 • Nacionalinės asmens tapatybės kortelės kopija.
 • Oficialus laiškas iš universiteto ar kolegijos Lenkijoje, kuriame planuojate studijuoti.
 • Trumpas CV arba gyvenimo aprašymas.
 • Visi jūsų ankstesni pažymėjimai ir diplomai.
 • Įrodymas, kad mokate kalbą, kuria norite mokytis.
 • Įrodymas, kad esate pakankamai finansiškai pajėgus padengti savo mokymosi ir pragyvenimo Lenkijoje išlaidas.
 • Sveikatos draudimo pažymėjimas, priimtas Europoje.
 • Dvi paso dydžio nuotraukos.
 • Sumokėkite vizos paraiškos mokestį
 • Apgyvendinimo Lenkijoje įrodymas.

Visi studentai turi įteisinti savo buvimą Lenkijoje pateikdami prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi. Tai turi būti padaryta netrukus po atvykimo į Lenkiją. Universitetai padės jums atlikti paraiškų teikimo procedūras. Leidimas laikinai gyventi suteikia teisę būti ir dirbti Lenkijoje.

Kada turėtumėte kreiptis?

Paprastai studento vizos prašymo nagrinėjimas gali užtrukti apie 15 dienų. Tačiau apdorojimo laikas skiriasi priklausomai nuo šalies ir vizos, dėl kurios prašote, tipo. Būtinai kreipkitės kuo greičiau.

Studento vizos trukmė priklauso nuo jūsų kurso trukmės.

Apdorojimo laikas

15 Days

Darbo galimybes

Užsienio studentai turi teisę dirbti studijuodami Lenkijoje tol, kol jie yra įtraukti į mokymo įstaigą. Studijų metu leidžiama dirbti 20 valandų, o per atostogas – 3 mėnesius visu etatu. Gyvenimo kortelės turėtojams leidžiama dirbti visą darbo dieną.

Valandos per savaitę

20

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.