Aukštasis mokslas Prancūzijoje
Prancūzija yra ketvirta šalis pagal populiarumą tarp studijas užsienyje besirenkančių studentų. Tai nuostabos nekelia, nes ši šalis visame pasaulyje garsėja kaip vienas didžiausių pasaulio kultūros, mados, kulinarijos, architektūros ir mokslo centrų. Ši šalis taip pat garsėja senomis aukštojo išsilavinimo tradicijomis ir kokybiškas studijų programas siūlančiais universitetais, o taip pat palyginti žemomis studijų kainomis. Ši šalis kasmet pritraukia apie 300,000 naujų studentų iš įvairiausių pasaulio šalių.
Iš tiesų, aukštojo mokslo sistema Prancūzijoje gali būti šiek tiek paini. Ji šalyje yra suskirstyta į tris lygmenis. Pirmosios pakopos studijos Prancūzijoje yra vadinamos Licencijos studijomis, jos prilygsta bakalauro studijoms. Sėkmingai pirmosios pakopos studijas baigę studentai gali stoti į magistro studijas, o po jų jie gali studijuoti doktorantūrą. Pirmosios pakopos studijos šalyje trunka trejus metus, magistro studijos - du metus, o doktorantūros, kaip ir bakalauro studijos - taip pat trejus metus.
Prancūzijos universitetai yra finansuojami valstybės, todėl studijų kainos šalyje palyginti nėra aukštos. Pasiruoškite studijoms išleisti nuo 200 iki 400 eurų per metus. Konkreti kaina labai priklauso nuo pasirinkto universiteto bei studijų programos. Verta atkreipti dėmesį, kad verslo mokyklos šalyje yra kur kas brangesnės, nes jos yra privačios. Vieneri studijų metai gali kainuoti daugiau kaip 15,000 eurų.
Po pirmųjų studijų metų Prancūzijos studentai turi išlaikyti atitinkamus egzaminus, kurių rezultatai gali lemti, ar studentai tęs studijas antraisiais studijų metais. Prancūzijoje taip pat veikia ir išskirtinių universitetų sistema, vadinama "Grandes Ecoles". Šie universitetai taiko aukštesnes studijų kainas, o į juos stoti norintys studentai turi išsilaikyti stojamuosius egzaminus. Šie universitetai laikomi prestižiškiausiais šalyje.
Rudens semestras Prancūzijoje prasideda vėlyvą rugsėjį, o pavasario - ankstyvą vasarį. Atostogos šalies universitetuose yra planuojamos per Kalėdas ir Naujuosius metus, taip pat Šv. Vėlykas bei Visų Šventųjų dieną. Dauguma universitetų taip pat suteikia pavasario atostogas ir tris savaites vasaros atostogų.
Vizos
Studentams atvykusiems iš Europos Sąjungos šalių viza nėra reikalinga. Ne Europos Sąjungos piliečiams reikia apsilankyti Prancūzijos ambasadoje arba konsulate ir pasiaiškinti, kokių dokumentų reikia norint studijuoti šalyje.
Naudingi patarimai
Studijas Prancūzijoje reikėtų pradėti planuoti gana anksti. Daugiausiai problemų studentams paprastai sukelia gyvenamosios vietos paieškos ir įvairiausių dokumentų tvarkymas. Jeigu studijų metu norite gauti finansinės pagalbos, dokumentus tam tikroms stipendijoms gauti taip pat reikėtų tvarkytis iš anksto, nes šie procesai Prancūzijoje paprastai užtrunka kiek ilgiau.
Jeigu nuspręsite studijuoti Prancūzijoje, turėsite galimybę studijuoti universitetuose, kuriuose kadaise mokėsi tokios iškilios asmenybės kaip Durkheimas, Žanas Polis Sartras bei Marija Sklodovska-Kiuri. Nors studijas Prancūzijoje pradėti nėra labai lengva, itin gera studijų kokybė už prieinamą kainą atperka visus vargus.