Keystone logo
Jungtinė Karalystė

Studijuoti Magistro studijos į Jungtinė Karalystė 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  628
 • Komunalinių paslaugų dalis

  83
 • Interneto prenumerata

  35
 • Vietinis transportas

  79

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  8
 • Kino bilietas

  12
 • Pusė vietinio alaus

  5

Apie Jungtinė Karalystė

Aukštasis mokslas Jungtinėje Karalystėje

Dėl aukštos studijų kokybės ir senų mokslo tradicijų Jungtinės Karalystės universitetai pritraukia daugybę studentų iš įvairiausių pasaulio šalių.

Kaip ir Lietuvoje pirmosios pakopos studijos Jungtinėje Karalystėje yra vadinamos bakalauro studijomis - jos paprastai trunka trejus metus. Tik sėkmingai pabaigus šias studijas studentai gali stoti į magistro programą, kuri šalyje paprastai trunka vienerius metus. Sėkmingai apsigynę magistro baigiamuosius darbus studentai gali rinktis stoti i doktorantūros programas, kurios kaip ir bakalauro programos trunka trejus metus. Stojimo į daugumą iš doktorantūros programų Jungtinėje Karalystėje yra itin didelis.

Be šių tradicinių studijų pakopų Jungtinės Karalystės studentai gali rinktis ir profesines mokyklas ir studijuoti tokias specialybes kaip psichologija, teisė, medicina, pedagogika bei verslas.

Studijos Jungtinėje Karalystėje suteikia visame pasaulyje vertinamą aukštąjį išsilavinimą. Be to, kadangi ši šalis ypatingai vertina mokslą ir išsilavinimą, tad studijos Jungtinėje Karalystėje gali tapti nepakartojama patirtimi.

Aukštojo mokslo kainos

Jeigu planuojate studijuoti Jungtinėje Karalystėje svarbu pasidomėti aukštojo mokslo kainomis. Dauguma vienų bakalauro programų metų 2012/2013 m. kainavo £6,000, tačiau valstybės nustatytas studijų kainos maksimumas buvo £9,000 per metus. Magistro programos šalyje dažniausiai yra brangesnės negu bakalauro studijos. Tačiau jų kainos labai priklauso nuo pasirinkto universiteto, konkrečios studijų programos ir miesto, kuriame norite studijuoti.

Studijas Jungtinėje Karalystėje baigusiems studentams atsiveria daugybė karjeros galimybių. Kadangi dauguma šalies universitetų yra gerai vertinami tiek akademiniame, tiek verslo pasaulyje, studijas čia baigę studentai gali pradėti dirbti įvairiausiose srityse tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje Jungtinėje Karalystėje ar kitose šalyse.

Sveikatos draudimas

Jungtinėje Karalystėje naudojama sveikatos apsaugos sistema, angliškai yra vadinama National Health Service. Studentai, kurie šalyje lieka studijuoti bent šešiems mėnesiams, gali gauti nemokamą gydymą visoje Jungtinėje Karalystėje. Europos Ekonominės Erdvės piliečiai šalyje automatiškai gauna sveikatos draudimą, tokiu atveju nėra svarbu kiek laiko planuojama šalyje studijuoti.

Naudingi Patarimai

Jeigu svarstote studijas Jungtinėje Karalystėje atkreipkite dėmesį, kad į kai kuriuos šalies universitetus įstoti yra labai sudėtinga. Rekomenduotina stojimo dokumentus tam tikram universitetui paduoti kuo anksčiau ir susirasti daugiau dominančių programų - taip padidinsite savo šansus įstoti į norimą programą. Taip pat patartina iš anksto susirasti kur gyventi. Galite ieškoti bendrabučio kambario šalia universiteto, arba galbūt dalintis butą su kitais studentais. Pasinaudoję šiais patarimais, gyvenimas šioje itin įdomioje šalyje, kuri garsėja senomis aukštojo išsilavinimo tradicijomis, jums bus lengvesnis.

Vizų reikalavimai

4 pakopa (bendra) studentų viza buvo pakeista vadinamuoju „studentų maršrutu“. Studentų maršrutas yra naujoji JK studentų viza, kuria galės naudotis ir EEE piliečiai, kuriems iki „Brexit“ nereikėjo vizos norint studijuoti JK.

Studentų maršrutas (18 metų ir vyresni)

Vaikų studentų maršrutas (4–17 metų amžiaus, kuris pakeitė 4 pakopos vaiko studento vizą)

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Studentų maršrutas

Kaina ir valiuta

GBP 348

Dabartiniai JK studentų vizų mokesčiai yra:

 • £348, jei kreipiatės ne iš JK.
 • 475 GBP, jei kreipiatės dėl studento vizos pratęsimo arba perėjimo į ją iš JK.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Kiekvienas, atvykstantis į šalį studijuoti, turi kreiptis dėl studento vizos, jei atvyksta po 2021 m. sausio 1 d. Tai apima ES / EEE piliečius, kuriems anksčiau nereikėjo vizos norint atvykti į JK studijoms. Taškais pagrįstoje sistemoje turėsite surinkti 70 taškų, kurie matuoja, ar atitinkate reikalavimus studijuoti JK. Tai įtraukia:

 • Ar buvote priimtas į patvirtintą įstaigą?
 • Ar turite finansinių išteklių savo viešnagei JK finansuoti?
 • Ar mokate anglų kalbą?
 • Ar jūsų kursas atitinka kurso reikalavimus?

Tie, kurie baigs Didžiosios Britanijos švietimo įstaigą iki 2021 m. vasaros ir po jos, galės kreiptis dėl antrosios pakopos vizos, leidžiančios dirbti/ieškoti darbo JK iki 2 metų.

Kur galite pateikti paraišką?

JK vizų prašymo centras / internetu

Galite kreiptis dėl JK studento vizos JK vizų prašymų centre savo gimtojoje šalyje. JK vizų prašymo centrų sąrašą visame pasaulyje galite rasti čia: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Taip pat galite kreiptis dėl JK studento vizos internetu per JK vidaus reikalų tarnybos vizų ir imigracijos tarnybos svetainę. Pradėti galite čia: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationalality?p=student_out_uk

Interneto svetainė:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Kaip padaryti paraišką?

Norėdami gauti JK studento vizą, pirmiausia turėsite būti priimtas į kursus. Daugumoje kursų taip pat turėsite įrodyti, kad suprantate anglų kalbą iki reikiamo lygio.

JK studento vizos prašymo pateikimo procesas šiek tiek skiriasi priklausomai nuo JK studento vizos tipo, dėl kurio kreipiatės.

Norėdami pateikti prašymą JK studento vizai, turėsite pateikti šiuos duomenis:

 • pasas arba kelionės ID
 • įrodymas, kad galite padengti savo kursų ir pragyvenimo išlaidas
 • tėvų arba globėjų sutikimo įrodymas, jei esate jaunesnis nei 18 metų
 • priėmimo į jūsų kursą įrodymas
 • sveikatos priežiūros priemokos sumokėjimo įrodymas

Priklausomai nuo jūsų kilmės šalies, jums taip pat gali tekti atlikti tuberkuliozės testą.

Kai atvykstate į JK, jums gali tekti užregistruoti JK studento vizą policijoje. Informaciją apie tai, ar reikia užsiregistruoti JK studento vizos įklijoje, ar laišką iš JK vidaus reikalų ministerijos turėtumėte gauti. Taip pat turėsite kreiptis dėl biometrinio leidimo gyventi, jei būsite JK ilgiau nei 6 mėnesius.

Kada turėtumėte kreiptis?

Galite kreiptis dėl studento vizos likus 6 mėnesiams iki kursų pradžios. JK studento vizos apdorojimo laikas skiriasi priklausomai nuo to, iš kur kreipiatės, bet paprastai sprendimą gausite per 3 savaites, jei kreipiatės iš ne JK, ir per 8 savaites, jei kreipiatės JK.

Bendras studento vizos ilgis priklauso nuo jūsų kurso trukmės ir jūs galite kreiptis dėl jos pratęsimo, jei norite likti JK dirbti ar tęsti studijas. Vaiko studento viza galioja kurso trukmei, daugiausiai iki 6 metų, ir gali būti pratęsta. Trumpalaikės studento vizos trukmė negali viršyti jūsų kurso trukmės ir negali būti pratęsta.

Apdorojimo laikas

3 Weeks

Darbo galimybes

Tam tikromis sąlygomis tarptautiniams studentams leidžiama dirbti su studijomis JK. Darbo tipas, kurį galėsite dirbti, priklausys nuo to, ką studijuojate ir ar dirbsite per mokslo metus, ar per pertraukas.

Valandos per savaitę

0

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Pagrindinės studentų vizos atsisakymo priežastys:

 1. Trūksta arba neteisingi dokumentai;
 2. Finansinių reikalavimų nevykdymas;
 3. Neteisingas dokumento formatas.