Keystone logo
Vokietija

Studijuoti Magistro studijos į Vokietija 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  507
 • Komunalinių paslaugų dalis

  91
 • Interneto prenumerata

  43
 • Vietinis transportas

  60

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  9
 • Kino bilietas

  12
 • Pusė vietinio alaus

  4

Apie Vokietija

Aukštasis mokslas Vokietijoje

Keli iš aukščiausiai vertinamų pasaulio universitetų yra įkurti Vokietijoje. Vieni jų - 1386 metais įkurtas Heidelbergo universitetas (Ruprecht-Karls-Universitat Heidelberg), 1457 metais įkurtas Freiburgo universitetas, taip pat Miuncheno technikos universitetas (Technische Universitat München) ir Makso Planko evoliucinės antropologijos institutas Leipcige (Max Planck Institute for Evolutionary Anthropology). Dauguma Vokietijos universitetų yra vieši, todėl studijų kaina šalyje nėra aukšta - vienas semestras Vokietijos universitetuose paprastai kainuoja apie 60 eurų.

Vokietijos universitetai garsėja itin aukšta socialinių mokslų kokybe, tad, pavyzdžiui, psichologijos, antropologijos, filosofijos ar sociologijos studijas baigę specialistai įgyja konkurencinio pranašumo, kuris yra itin reikalingas norint įsitvirtinti tarptautinėje darbo rinkoje šiose srityse.

Kita, tarp tarptautinių studentų itin populiari aukštoji neuniversitetinė mokykla yra Fachhochschule (FH). Ši mokykla studentus ruošia darbui ne akademinėje srityje, pvz., IT, verslui, socialinei rūpybai, taip pat darbui viešajame sektoriuje. Fachhochschule studentai gali įgyti bakalauro ir magistro laipsnius.

Vokietijos meno, kino bei muzikos akademijos studentams siūlo įdomias ir dinamiškas programas. Jau šimtmečius Vokietija pasaulį stebina savo literatūros, architektūros, dailės ir muzikos paveldu. Juk būtent Vokietijoje gyveno ir kūrė tokios asmenybės kaip Mocartas, Hesė, Nyčė, Bramsas ir kiti pasauliui puikiai žinomi menininkai.

Studijos Vokietijoje

Visi šioje šalyje studijuoti norintys žmonės turi pateikti vidurinės mokyklos baigimo diplomą. Kai kurie universitetai studentams siūlo stipendijas, kurios turėti padengti pragyvenimo Vokietijoje bei studijoms skirtų vadovėlių išlaidas. Pagal Vokietijos įstatymą vokiškai vadinamąBundesausbildungsförderungsgesetzsocialiai remtini studentai gali gauti 650 eurus kiekvieną studijų mėnesį. Paprastai pusę šios sumos (be palūkanų) studentams po studijų reikia gražinti šalies vyriausybei.

Studentai norintys stoti į vokiečių kalba dėstomas programas, universitetams paprastai turi pateikti geras vokiečių žinias patvirtinantį dokumentą.

Kodėl rinktis Vokietiją?

Ne be reikalo Vokietija yra viena iš populiariausių šalių, kurias savo studijoms renkasi daugybė tarptautinių studentų. Vienos iš tokio populiarumo priežasčių yra itin aukšta mokslo kokybė, šalies kultūros paveldas, palyginti mažos studijų ir pragyvenimo kainos, patogi geografinė padėtis - iš Vokietijos pigiai ir greitai galima pasiekti daugybę Europos šalių. Tad pasidomėkite studijomis šioje šalyje - galbūt rasite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Vizų reikalavimai

 1. Kalbų kursų viza (Visa for Language Learning) – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mokytis vokiečių kalbos Vokietijoje.
 2. Studentų viza (Visum Zur Studienbewerbung) – jei norite studijuoti Vokietijoje, bet vis dar bandote rasti tinkamą programą arba vis dar negavote patvirtinimo laiško iš savo universiteto.
 3. Studentų viza (Visum Zu Studienzwecken) – jei jau buvote priimtas į Vokietijos universitetą.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Kalbų kursų viza; Studento viza; Studento viza

Kaina ir valiuta

EUR 60

Už studento vizą į Vokietiją turėtumėte mokėti 60 EUR (~74 USD).

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Piliečiams iš ES arba Islandijos, Norvegijos, Šveicarijos ar Lichtenšteino, norint patekti į Vokietiją, reikia tik asmens tapatybės kortelės. Nebūtina turėti vizos.

Australijos, Izraelio, Japonijos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos ir JAV piliečiai gali kreiptis dėl vizos net ir atvykę į Vokietiją.

Kitų šalių piliečiams prieš atvykstant į Vokietiją būtina pateikti prašymą išduoti vizą.

Jei Vokietijoje būnama trumpiau nei 90 dienų, galioja dar daugiau taisyklių. Tam tikrų šalių piliečiai gali atvykti į Vokietiją šiuo metu be vizos. Tai Venesuela, Vatikanas, Urugvajus, Singapūras, Seišeliai, Paragvajus, Panama, Nikaragva, Meksika, Mauricijus, Malaizija, Makao, Kroatija, Gvatemala, Salvadoras, Kosta Rika, Čilė, Brunėjus, Brazilija, Bolivija, Bermudai, Barbadosai, Bahamos , ir Argentina.

Naujausius vizų reikalavimus visoms šalims rasite Vokietijos federalinės užsienio reikalų ministerijos svetainėje: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Kur galite pateikti paraišką?

Vokietijos ambasada arba konsulatas

Turėsite kreiptis dėl vizos iš Vokietijos ambasados arba konsulato savo gimtojoje šalyje.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Pirmiausia turite susitarti dėl vizos pokalbio susitikimo. Pokalbio dieną turėtumėte pateikti prašymo išduoti vizą dokumentus.

Paprastai jums reikia šių dokumentų:

 • Užpildyta paraiškos forma
 • Galiojantis pasas
 • Dvi fotografijos
 • Laiškas, rodantis, kad jus priėmė Vokietijos universitetas
 • Akademinio įrašo nuorašas
 • Vokiečių kalbos mokėjimo pažymėjimas arba įrodymas, kad ketinate lankyti kalbų kursus Vokietijoje (jei studijuojate vokiečių kalba)
 • Įrodymas, kad turite pakankamai lėšų išlaikyti save gyvendami Vokietijoje (8700 EUR per metus, tai yra maždaug ~9390 JAV dolerių)
 • Pažyma, patvirtinanti, kad įsigijote sveikatos draudimą
 • Pateiktų dokumentų autentiškumo deklaracija

Priklausomai nuo ambasados, taip pat gali reikėti įrodyti, kad neturite teistumo.

Visi turi užsiregistruoti vietos registracijos institucijose (Einwohnermeldeamt) pirmąją atvykimo į Vokietiją savaitę. Turėsite pasiimti pasą/nacionalinį asmens tapatybės dokumentą (ir vizą, jei reikia), adreso Vokietijoje įrodymą (pvz., nuomos sutartį su savininku) ir galbūt registracijos pažymėjimą iš kursų. Jums bus pateiktas registracijos patvirtinimas.

Kada turėtumėte kreiptis?

Prašymo išduoti vizą nagrinėjimas paprastai trunka apie 6–8 savaites kalbų kursuose. Tačiau jei kalbos kursai yra ilgesni nei trys mėnesiai, prašymo nagrinėjimo laikas gali pailgėti iki 8–10 savaičių. O kelionių piko sezono metu paraiškas galima siųsti pagal laukimo laikotarpį. Taigi studentai, kuriems reikalinga studento viza į Vokietiją, savo paraiškas turėtų pateikti gerokai anksčiau nei kurso pradžia. Prašymą turėtumėte pateikti kuo greičiau ir ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki persikėlimo į šalį.

Studijų vizos galioja tik kurso ar programos trukmei. Leidimai gyventi paprastai išduodami metams, tačiau gali būti pratęsti.

Apdorojimo laikas

8 Weeks

Darbo galimybes

ES/EEE šalių ir Šveicarijos piliečiai gali laisvai dirbti Vokietijoje, bet ne daugiau kaip 20 valandų per savaitę kadencijos metu.

ES/EEE/Šveicarijos piliečiams (2015 m. liepos mėn., įskaitant kroatus) be leidimų leidžiama dirbti iki 120 pilnų arba 240 pusdienių per metus (įskaitant savanorišką darbą). Galite dirbti daugiau valandų, jei dirbate universitete studentu ar absolventu asistentu; kitokio pobūdžio įdarbinimui jums reikės Agentur für Arbeit (Federalinės įdarbinimo agentūros) ir Užsieniečių tarnybos leidimo viršyti 120/240 ribą. Studienkolleg ir kalbų studentai turi gauti šių institucijų leidimą, kad galėtų imtis bet kokio darbo. Studentai negali būti laisvai samdomi darbuotojai arba savarankiškai dirbantys asmenys.

Valandos per savaitę

20

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Štai pagrindinės priežastys, kodėl jūsų prašymas išduoti Vokietijos studento vizą gali būti atmestas:

 • Prasta finansinė padėtis
 • Prastas akademinis profilis
 • Trūksta pasiruošimo jūsų pokalbiui
 • Nepakankamas kalbos lygis (vokiečių arba anglų k.)
 • Neatitikimas jūsų studijų programos pasirinkimui