Keystone logo
Ain Shams University

Ain Shams University

Ain Shams University

Įvadas

Ain Shams University , trečias Egipto universitetas, buvo įkurtas 1950 m. Liepos mėn. Vardu "Ibrahim Pasha universitetas". Dalyvavo kartu su dviem ankstesniais universitetais: "Kairo universitetas" ("Fua'd 1st") ir "Aleksandrijos universitetas" (Farouk 1st), vykdydamas universitetų žinias ir patenkindamas didėjančią jaunimo paklausą aukštojo mokslo srityje. Kai jis buvo įkurtas pirmą kartą, Ain Shams University sudarė keletą išskirtinių fakultetų ir akademinių institutų, kurie vėliau buvo išplėtoti į universitetą.

Po 1952 m. Liepos 23 d. Revoliucijos buvo pasiūlyta, kad Egipto universitetuose būtų vardai, kurie buvo glaudžiai susiję su šalies šaknimis ir istorinėmis vietovėmis. Taigi 1954 m. Vasario 21 d. Universiteto pavadinimas buvo pakeistas į "Heliopolis", o vėliau tais pačiais metais pakeistas dabartiniu pavadinimu "Ain Shams", arabų - "Heliopolis" arba "O'n" kuris buvo seniausias istorijos universitetas. "O'n" universitetas buvo įkurtas maždaug prieš 5000 metų ir turėjo plačią reputaciją kaip žinių ir mokymosi centras, ypač astronomijos, inžinerijos ir medicinos srityse. Galbūt puikus "O'n" mokytojų žinių ir įgūdžių pavyzdys yra Imhotepas, vyriausiasis kunigas, ministras ir architektas, kuris 2700 m. Pr. M. Suprojektavo pirmąją didelę istorijoje žinomą akmenį, Zoserio žingsnio piramidę Sakkara. "Westcar Papyrus" taip pat teigia, kad "penktosios dinastijos" įkūrėjas buvo "O'N" universiteto rektorius, prieš tęsdamas sostą. Tačiau svarbiausias "O'n" universiteto pasiekimas buvo kvietimas garbinti vienintelę dievą - Atono Saulės diską - Akhenatono rankose, kuriam įtakos turėjo "O'n" kunigų idėjos.

Universiteto emblema, obeliskas ir du vanagai įtvirtina ryšį tarp vardo ir senovės universiteto istorijos. Obeliskas stovi už gyvenimo namuose "O'n" mieste, o tuo metu du varpai simbolizuoja Horo, Egipto dievo.

Šiuo metu universitetas yra Zaafarano rūmų rajone, pastatytame per Khedive Ismailo režimą. Rūmai buvo taip pavadinti, nes jo apylinkėse garsėjo šafranas (arabų Zaafaran) plantacijose. Rūmai buvo naudojami priimant Egipto universiteto administracijos įstaigas, kai jis buvo įsteigtas 1925 m. Ją naudojo Užsienio reikalų ministerija (kaip svečių namai), skirta priimti svarbius lankytojus. Rūmai taip pat parodė, kad pasirašyta 1936 m. Sutartis tarp Egipto ir Didžiosios Britanijos. Galiausiai 1952 m. Jis buvo naudojamas kaip Ain Shams University administracinė būstinė.

Kadangi " Ain Shams University yra viena iš pagrindinių mokslo ir kultūros institucijų, ji puikiai supranta šiuos iššūkius ir yra įsitikinusi, kad su kitomis Egipto universitetėmis sunki atsakomybė už kartos kūrimą. Tai žino ir didžiuojasi savo tapatybe ir tradicijomis, taip pat pasirengusi sukurti geresnę savo šalies ateitį. Tiesą sakant, Ain Shams University atliko neabejotiną vaidmenį plėtojant kultūros ir mokslo gyvenimą Egipte ir apskritai praturtindamas žmogiškąsias žinias.

Universitete yra 15 fakultetų ir 2 aukštieji institutai. 1950 m. Buvo tik aštuoni fakultetai: Menų fakultetas, Teisės fakultetas, Prekybos fakultetas, Mokslų fakultetas, Inžinerijos fakultetas, Medicinos fakultetas, Žemės ūkio fakultetas ir Moterų kolegija. 1969 m. Universitete tapo devinta fakulteto švietimo fakultetas, žinomas nuo 1880 m. Kaip mokytojų kolegija. 1973 m. Al-Alsun fakultetas buvo dešimtas narys universitete. Tačiau šio fakulteto istorija prasidėjo 1835 m.

1994 m. Buvo išduotas dekretas dėl dviejų fakultetų įsteigimo; farmacijos fakultete ir stomatologijos fakultete faktinis tyrimas buvo pradėtas kitais metais abiejuose fakultetuose. Tais pačiais metais buvo nuspręsta įsteigti Kompiuterių ir informatikos fakultetą, o tyrimas prasidėjo kitais metais. Paskutinis fakultetas prisijungti prie universiteto yra specialiojo ugdymo fakultetas, 1998 m. Slaugos fakultetas buvo įkurtas 1980 m., O vaikystės antrosios pakopos studijų institutas buvo įkurtas 1981 metais. Aplinkos tyrimų ir studijų instituto įsteigimas buvo 1982 m. .

Ain Shams University sudaro septyni miestai, kurie visi yra įsikūrę Didžiojo Kairo mieste. Universiteto administracija, menų, teisės ir mokslo fakultetai yra įsikūrę pagrindiniame miestelyje, El-khalifa El Mamoon gatvėje Abassia. Aljansų (kalbos), farmacijos, stomatologijos, kompiuterių ir informatikos fakultetai, antrosios pakopos studijų institutas ir Aplinkosaugos studijų ir tyrimų institutas kartu su specializuota ligonine įsikūrę antrosios kampelės, esančios kitoje minėta gatvė. Medicinos fakultetas ir slaugos fakultetas kartu su universitetinėmis ligoninėmis yra kitoje Abasijos miesteliu. Inžinerijos, specialiojo ugdymo, švietimo, moterų ir žemės ūkio fakultetai yra atskirame Campus mieste Abassia, Heliopolis ir Shoubra El-Kheima.

Vietos

  • Cairo

    Zaafaran Palace – Ain Shams University – Abbaseyya, , Cairo

    Programos

    Klausimai