Keystone logo
© Daniel Vegel
Central European University (CEU)

Central European University (CEU)

Central European University (CEU)

Įvadas

Vidurio Europos universitetas ( CEU ) įkurtas 1991 m. ir pakeisti vyriausybės politiką. CEU yra vienas tankiausiai tarptautinių universitetų pasaulyje. Retas tautybių, etninių grupių ir kultūrų derinys sukuria idealią aplinką nagrinėti tokias „atviros visuomenės“ temas kaip besiformuojančios demokratijos, pereinamoji ekonomika, žiniasklaidos laisvė, nacionalizmas, žmogaus teisės ir teisinė valstybė.

CEU yra žinomas dėl mokymo ir mokslinių tyrimų meistriškumo – su tikslu. Jos misijos esmė yra principų rinkinys: tiesos siekimas, kad ir kur ji vestų, pagarba kultūrų ir tautų įvairovei ir įsipareigojimas spręsti nesutarimus diskutuojant, o ne neigiant.

Mūsų misija

Vidurio Europos universitetas yra pažangių tyrimų ir mokymo institucija, skirta socialiai ir moraliai atsakingam intelektualiniam tyrimui. 2020 m. pradėjusi teikti naują bakalauro studijų pasiūlymą, išskirtinė CEU švietimo programa remiasi didžiųjų Amerikos universitetų mokslinių tyrimų tradicija; apie vertingiausias Vidurio Europos intelektualines tradicijas; apie tarptautinę jos dėstytojų ir studentų įvairovę; apie įsipareigojimą socialinei tarnybai; ir apie jos akademinių ir politinių pasiekimų istoriją pertvarkant uždarą komunistinį palikimą.

CEU yra įsipareigojusi propaguoti atviros visuomenės vertybes ir savirefleksinį kritinį mąstymą. Juo siekiama tobulumo įsisavinant nusistovėjusias žinias, drąsos kurti naujas žinias humanitarinių, socialinių mokslų, teisės ir vadybos srityse ir skatinti kiekvieno jų taikymą, ypač atsižvelgiant į jų politikos pasekmes. CEU yra naujas tarptautinio švietimo modelis, šiuolaikinių ekonominių, socialinių ir politinių iššūkių tyrimo centras ir paramos šaltinis kuriant atviras ir demokratines visuomenes, gerbiančias žmogaus teises ir žmogaus orumą.

Kaip veikia CEU

Vidurio Europos universitetas („ CEU “ arba „Universitetas“) buvo įkurtas 1991 m., siekiant paremti demokratinius perėjimus Vidurio ir Rytų Europoje bei buvusioje Sovietų Sąjungoje. 2020 m. CEU pristatė naują bakalauro studijų pasiūlymą. Universitetas yra labai tarptautinis: jame gyvena studentai iš daugiau nei 100 šalių ir dėstytojai iš daugiau nei 50.

Universiteto, vykdomo per 13 akademinių padalinių ir pirmaujančių pasaulyje mokslinių tyrimų centrų, misija yra skatinti atvirą visuomenę ir demokratiją pasitelkiant pažangius tyrimus ir moksliniais tyrimais pagrįstą mokymą, visų pirma socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Mokymo kalba yra anglų.

Akreditacija

Jungtinių Valstijų akreditacija

CEU turi absoliučią Niujorko valstijos universiteto Regentų tarybos įstatą Niujorko valstijos švietimo departamentui ir jo vardu. Jungtinėse Amerikos Valstijose CEU yra akredituota Vidurio valstijų aukštojo mokslo komisijos (MSCHE, adresas: 3624 Market Street, Philadelphia, PA 19104, Jungtinės Valstijos, telefonas: (1 215) 662 5606). CEU akreditavimo statusą galima rasti MSCHE svetainėje.

Austrijoje CEU yra įgaliota vykdyti visas JAV studijų programas Austrijos kokybės užtikrinimo ir akreditavimo agentūros (AQ Austria) sprendimu pagal Austrijos įstatymo dėl aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo 27 skirsnius 1–4.

Austrijos akreditacija

Austrijos akreditavimo antspaudas Austrijoje CEU Austrijos subjektas Vidurio Europos universiteto privatus universitetas ( CEU PU) yra pripažintas privačia aukštojo mokslo institucija pagal HS-QSG 24 ir 25 paragrafus ir 1 Privačių universitetų aktą (PUG) kartu su 14 straipsniu. Privačių universitetų įstatymas (PrivHG). CEU PU yra akredituota Austrijos kokybės užtikrinimo ir akreditavimo agentūros

Universiteto ypatybės

Vienos miestelis

CEU Vienos miestelis yra gerai susisiekęs su viešuoju transportu ir yra Favoritene, Austrijos sostinės daugiakultūriame 10-ajame rajone ir vienoje iš įvairiausių miesto vietovių. Jis lengvai pasiekiamas iš viso miesto ir už jo ribų, netoliese yra tramvajų stotelės, geležinkelio ir metro stotys.

Bendradarbiaujančios darbo ir mokymosi aplinkos kūrimas yra CEU vizijos pagrindas.

Universiteto prieinamumas

CEU yra įsipareigojusi sukurti erdves, kurios būtų patogios visiems bendruomenės nariams ir lankytojams, įskaitant žmones, turinčius regos ir klausos sutrikimų ar judėjimo pagalbos priemones. Ir Budapešto, ir Vienos miesteliuose yra keletas pritaikymo neįgaliesiems funkcijų ir įrankių.

Kaip čia patekti viešuoju transportu

Iš geležinkelio stoties (Hauptbahnhof Wien): U1 (metro) iki Reumannplatz (kryptis Oberlaa, 2 stotelės), tada tramvajus 6 iki Schrankenberggasse (kryptis Kaiserebersdorf/Zinnergasse, 2 stotelės)

Parkavimas

Vienos miestelis CEU darbuotojams siūlo stovėjimo vietą trumpalaikiam ir ilgalaikiam parkavimui.

Budapešto svetainė

Nador utca 15 yra pagrindinis įėjimas į universitetą, jame yra CEU auditorija, CEU biblioteka, tyrimų centrai, klasės, studijų erdvės ir centrinės administracijos biurai. Apdovanojimus pelnę „Nadors 13“ ir „15“ buvo atidaryti 2016 m. rudenį.

Priekinis stalas

Registratūra yra prieškambaryje.

Įranga ir paslaugos

CEU siūlo įvairias paslaugas savo patalpose, esančiose Vienoje ir Budapešte. Daugiau informacijos rasite apsilankę viename iš mūsų puslapių, skirtų aptariamai paslaugai ar įrenginiui.

Patalpų biuras siekia dirbti kartu, kad visuose Universiteto pastatuose būtų palaikoma patogi darbo ir studijų aplinka. Daugiau informacijos rasite šioje svetainėje (reikalingas CEU autentifikavimas)

 • Įranga ir paslaugos
 • Bibliotekos politika ir narystės informacija
 • IT paslaugos
 • Maisto paslaugos
 • Pristatymo ir pašto paslaugos
 • Medicinos paslaugos
 • Raoul Wallenberg svečių namai
 • CEU rezidencijos ir konferencijų centras
 • Tvarus CEU

  Priėmimai

  Bakalauro studijų programos

  Norėdami pretenduoti į CEU bakalauro programas, turėsite surinkti dokumentus, pvz., nuorašus, savo CV ir anglų kalbos mokėjimo įrodymus, gauti rekomendacinį laišką, parašyti motyvacinį laišką ir esė ir užpildyti paraiškos formą internete, kur taip pat viską įkelsite ir sumokėsite paraiškos mokestį. Čia galite rasti sąrašą, ko jums reikės jūsų programai. Norėdami kreiptis į Kultūros, politikos ir visuomenės bakalauro studijų programą, turėsite parašyti esė apie tai, kas, jūsų nuomone, yra svarbiausias iššūkis, su kuriuo šiandien susiduriame.

  Tema gali būti socialinio, politinio, kultūrinio, ekonominio ar aplinkosauginio pobūdžio – arba jų derinys. Kaip manote, ar kultūros, politikos ir visuomenės mokslas padės suprasti šį iššūkį ir bandyti jį įveikti? Mes laukiame jūsų nuomonės, analizės ir aistros. Daugiau informacijos rasite čia. Kai pateiksite prašymą, CEU dėstytojai ir priėmimo darbuotojai jį peržiūri kartu su visais kitais. Finalininkai kviečiami į pokalbį su dėstytojų grupe, tada priimami sprendimai, o atrinkusiems kandidatams pranešama.

  Tinkamumo magistrantūros programoms reikalavimai

  Pareiškėjai turi turėti pirmąjį laipsnį (bakalauro ar lygiavertį bakalauro laipsnį) iš pripažinto universiteto ar aukštojo mokslo įstaigos arba pateikti dokumentus, rodančius, kad tokį pirmąjį laipsnį jie įgis prieš stojant į CEU magistrantūros studijų programą. Kandidatai, pretenduojantys į dvejų metų magistrantūros programas, bakalauro studijų metu turi būti surinkę ne mažiau kaip 180 ECTS kreditų* (arba lygiavertę sumą), o pretendentai į vienerių metų magistrantūros programas – ne mažiau kaip 240 ECTS kreditų* (arba lygiavertį).

  (Išskirtiniais atvejais kandidatus, turinčius trejų metų bakalauro laipsnį [180 ECTS kreditų arba lygiavertį], gali būti leista stoti į vienerių metų trukmės magistrantūros programas. Pareiškėjai turėtų žinoti, kad jie gali neturėti galimybės siekti daktaro laipsnio Europos mastu. Aukštojo mokslo sritis, jei per ankstesnes universitetines studijas yra sukaupę mažiau nei 300 ECTS kreditų (arba lygiaverčių) Pareiškėjai, norintys siekti akademinės karjeros šalyse, kurios priėmė ECTS sistemą, turėtų atitinkamai pasirinkti magistro programą [dvejų metų magistrantūros studijų programa tuo atveju, kai jie surinko 180 ECTS (arba lygiavertį) ir vienerių metų magistro studijas, jei jie turi 240 ECTS kreditų (arba lygiavertį)]. Sąlygų, kuriomis gali būti taikomos išimtys, sąrašą rasite programos svetainėje.)

  Studentai, studijuojantys CEU magistrantūroje, negali tuo pačiu metu būti stoti į kitą aukštąją mokyklą, nebent jie pateikia oficialius dokumentus, patvirtinančius, kad jie gavo atostogas kitoje institucijoje visai studijų CEU trukmei. Priimami studentai, jei reikia, studijų CEU pradžioje imatrikulacijos formoje turi nurodyti stojančius į kitą instituciją.

  *Vienas ECTS kreditas yra 0,5 JAV kredito.

  Doktorantūros studijų tinkamumo reikalavimai

  Pareiškėjai privalo turėti bakalauro (arba lygiavertį) ir magistro (arba lygiavertį) laipsnį susijusioje srityje iš pripažinto universiteto ar aukštojo mokslo įstaigos arba pateikti dokumentus, rodančius, kad jie įgis tokį laipsnį prieš stojant į CEU doktorantūros studijas. studijų. Tie studentai, kurie turi penkerių metų magistro laipsnį, neprivalo turėti bakalauro.

  Išimtiniais atvejais Kognityvinių mokslų katedra taip pat svarstys kandidatus, turinčius tik bakalauro laipsnį, jei tai yra disciplina, glaudžiai susijusi su pažinimo mokslu.

  Studentai, įstoję į CEU doktorantūros programą, negali tuo pačiu metu būti įstoti į kitas aukštąsias mokyklas, o studijų CEU pradžioje turi pasirašyti tai patvirtinantį pareiškimą.

  Kalbos reikalavimai

  Visose Vidurio Europos universiteto magistrantūros, doktorantūros ir laipsnio nesuteikiančiose programose dėstoma anglų kalba. Kandidatai turi įrodyti anglų kalbos mokėjimą pateikdami standartinius anglų kalbos testų balus. Kandidatams, kurių gimtoji kalba yra anglų, šis reikalavimas paprastai netaikomas.

  Reikalavimai vizoms

  Informacija apie vizas ir gyvenamąją vietą CEU Vienos miesteliui (Austrija)

  Prašymus išduoti vizą ir leidimą gyventi gali tvarkyti tik Austrijos imigracijos institucijos. Artimiausią Austrijos atstovybę rasite čia. Imigracijos biuras Vienoje yra MA 35. CEU PU neleidžiama studentų vardu prašyti vizos ar leidimo gyventi, taip pat neturime teisinės teisės studento vardu teikti užklausas atitinkamoms institucijoms. Atlikite šiame puslapyje nurodytus veiksmus, kad gautumėte taikymo instrukcijas ir rekomendacijas.

  Kandidatai pirmą kartą

  1 veiksmas: prieš atvykdami į Austriją išsiaiškinkite, kokio dokumento jums reikia

  Ne ES (Europos Sąjungos) ir ne EEE (Europos ekonominės erdvės) piliečiai (trečiųjų šalių piliečiai): sužinokite, ar norint patekti į Austriją reikia vizos. Patikrinkite šį OeAD sąrašą ir sužinokite, ar turite teisę į 90 dienų buvimą be vizos. Jei jums reikia vizos, kad atvyktumėte į Austriją, pateikite studento leidimo gyventi savo šalyje prašymą iš karto, kai tik gausite patvirtinimą, kad priimate vizą (žr. 2 veiksmą žemiau).

  Studentai, galintys atvykti 90 dienų be vizos arba turintys leidimą gyventi iš kitos Šengeno šalies, gali kreiptis į Austriją.

  Dėmesio: kreipimasis į Austriją neleidžia viršyti 90 dienų bevizio laiko. Dėl šios priežasties primygtinai rekomenduojame kreiptis Austrijoje tik tuo atveju, jei prieš atvykdami į Austriją paruošėte visus dokumentus ir paprašėte susitikimo su imigracijos institucija. Jei viršysite bevizio režimo laiką, kol jūsų leidimas gyventi nebus patvirtintas, turėsite išvykti iš Šengeno erdvės, kol gausite studento leidimą gyventi.
  ES arba EEE piliečiai: norint gyventi Austrijoje nereikia nei vizos, nei leidimo gyventi, tačiau per keturis mėnesius nuo atvykimo į Austriją turite pateikti prašymą dėl registracijos patvirtinimo (Anmeldebescheinigung). Daugiau informacijos galite rasti vyriausybės svetainėje.

  2 veiksmas: susitarkite dėl susitikimo

  Susitarkite dėl susitikimo vietinėje Austrijos ambasadoje ar konsulate arba MA 35 biure Vienoje. Susitikimas ambasadoje turėtų būti suplanuotas iškart, kai tik priimsite CEU pasiūlymą. Reikia kreiptis asmeniškai*. Jei kreipiatės į MA 35, atkreipkite dėmesį, kad susitikimą galite susitarti prieš aštuonias savaites. Rekomenduojame susitarti dėl susitikimo MA35 rugsėjo viduryje.
  *Atkreipkite dėmesį: jums gali tekti apsilankyti ambasadoje kelis kartus, kol jūsų paraiška bus patvirtinta.

  3 veiksmas: Paruoškite visus reikalingus dokumentus, išvardytus čia. Įsitikinkite, kad jūsų policijos pažymėjimas turi būti legalizuotas ir išverstas sertifikuoto teismo vertėjo. Priėmimo patvirtinimo dokumentas bus prieinamas jūsų kandidatų portale, kai oficialiai priimsite pasiūlymą dėl priėmimo.

  4 veiksmas: palaukite patvirtinimo iš MA35. Kai sprendimas bus priimtas, gausite el.

  5 veiksmas*: norėdami patekti į Austriją, pateikite D vizos paraišką.

  6 veiksmas*: Keliaukite į Austriją ir kreipkitės dėl susitikimo MA35.

  7 veiksmas: paruoškite dokumentus, kad gautumėte leidimą gyventi.

  8 veiksmas: pasiimkite leidimą gyventi ir pasiimkite visus reikiamus dokumentus į susitikimą.

  *jeigu norint patekti į Austriją reikia vizos.

  Norite sužinoti, kokio leidimo gyventi ar vizos jums reikia?

  Vadovaukitės toliau pateikta schema, kad sužinotumėte, ar jums reikia leidimo gyventi ar vizos. Struktūrinėje schemoje taip pat bus parodyta, kada ir kaip turėtumėte kreiptis dėl leidimo gyventi.

  Stipendijos ir finansavimas

  Mes siūlome vieną dosniausių ir prieinamiausių stipendijų schemų, prieinamą kandidatams iš bet kurios šalies, pradedant nuo studijų apdovanojimų ir baigiant stipendijomis.

  Kandidatams į bakalauro studijas siūlome finansinės paramos galimybes,

  Bakalauras

  CEU naudojasi dosnių aukotojų, įskaitant mūsų absolventus, parama, kurie remia talentingus studentus stipendijomis ir apdovanojimais. Čia rasite informacijos apie šias galimybes ir kaip pateikti paraišką.

  • Dalinio studijų apdovanojimas
  • Prezidento mokslininko premija
  • Išorinės finansinės paramos ir stipendijų galimybės

  Dalinio studijų apdovanojimas

  Nedidelį skaičių dalinių studijų apdovanojimų gali gauti išskirtiniai kandidatai į duomenų mokslo ir visuomenės bakalauro, kultūros, politikos ir visuomenės bakalauro bei filosofijos, politikos ir ekonomikos bakalauro laipsnius.

  Informacija

  Tai nuopelnais pagrįstas apdovanojimas, iš kurio gali būti finansuojama iki 50 % studijų kainos (iki 3500 EUR per mokslo metus).

  Paraiška

  Pareiškėjai, norintys gauti šį apdovanojimą, turi pateikti paraiškas iki 2024 m. vasario 1 d.

  Prezidento mokslininko premija

  Du išskirtiniai kandidatai gaus Prezidento mokslininko apdovanojimą, kurio kiekvieno bendra vertė yra 5000 eurų. Prezidento mokslininkų fondą įsteigė CEU prezidentas ir rektorius Michaelas Ignatieffas ir jo žmona Zsuzsanna Zsohar, siekdami paremti studentus, demonstruojančius išskirtinius akademinius įgaliojimus ir lyderystės pažadą.

  Informacija

  Apdovanojimas apima dalį studijų mokesčio per ketverius bakalauro studijų metus:

  • 1 metai: 500 €
  • 2 metai: 1000 €
  • 3 metai: 1500 €
  • 4 metai: 2000 €

  Paraiška

  Visos paraiškos, pateiktos iki 2024 m. vasario 1 d., bus automatiškai svarstomos šiam apdovanojimui gauti. CEU paraiškos formoje (skiltyje „Finansavimas“) nereikia teikti atskiros paraiškos ar nurodyti susidomėjimo šiuo apdovanojimu.

  Išorinės finansinės paramos galimybės

  Čia galite rasti informacijos apie kai kurias vyriausybių ir kitų finansuotojų teikiamas galimybes. Atkreipkite dėmesį, kad šis sąrašas jokiu būdu nėra išsamus. Prieš pateikdami paraišką, būtinai patikrinkite tinkamumo reikalavimus.

  magistro

  Magistrantams skiriame finansinę paramą pagal akademinius nuopelnus. Prašyti finansinės paramos magistrantūros studijoms galite Internetinės paraiškos formos skiltyje Finansavimas.

  Ar kreipiatės dėl vienos iš mūsų doktorantūros studijų programų? Mes automatiškai apsvarstysime jus CEU doktorantūros stipendijai gauti.

  Doktorantūros stipendija.

  CEU turi tarptautinę reputaciją dėl aukštos kokybės magistrantūros studijų, teikiamų moksliniais tyrimais grindžiamoje aplinkoje. Siekdami savo misijos, siekiame pritraukti geriausius absolventus visame pasaulyje į savo doktorantūros programą. Kandidatai, pateikę paraiškas iki finansinės pagalbos termino, automatiškai svarstomi gauti CEU doktorantūros stipendiją, apimančią visas studijų išlaidas, kartu su mėnesine stipendija būsto ir pragyvenimo išlaidoms padengti.

  Doktorantūros stipendija - 1 680 EUR/bruto/mėn (=1 350 EUR/neto/mėn. studentams, neturintiems kitų apmokestinamųjų pajamų)*

  *PhD stipendijos apmokestinamos Austrijoje. Doktorantai yra laikomi naujais savarankiškai dirbančiais asmenimis Austrijoje, jie turi sumokėti mokesčius ir užsiregistruoti nacionaliniame SVS draudimo įstaigoje.

  Reitingai

  • CEU universitetų reitinge užėmė 182 vietą
  • CEU politikos ir tarptautinių studijų srityje užima 40 vietą; Apdovanotas QS reitingais šešiose temose
  • Naujausiame QS sąraše CEU programos patenka į 100 geriausių pasaulyje
  • Naujausiame QS dalykų reitinge trys CEU programos įtrauktos į 200 geriausių pasaulyje
  • CEU demonstruoja meistriškumą 2023 m. QS pasaulio universitetų reitinguose
  • CEU pakilo į viršų 2021 m. QS pasaulio universitetų reitinge

  Studentų atsiliepimai

  Vietos

  • Vienna

   Quellenstraße, 51, 1100, Vienna

  Klausimai