Keystone logo
© CZU
Czech University of Life Sciences Prague

Czech University of Life Sciences Prague

Czech University of Life Sciences Prague

Įvadas

Czech University of Life Sciences Prague (CZU) yra vienas iš pirmaujančių Europos gyvybės mokslų universitetų. Iš 21 000 studentų 27 % yra užsieniečiai ir gali rinktis iš daugiau nei 60 studijų programų anglų kalba. CZU vadovaujasi atsakomybe už aplinką, kad būtų užtikrintas tvarus gyvenimo būdas. CZU daugiausia dėmesio skiria miškininkystei, aplinkos mokslams, žemės ūkio sektoriui, tausojančiam gamtos išteklių naudojimui, vadybai ir informatikai, technologijoms ir regioninei plėtrai. Universitete yra modernus ir gražiai sutvarkytas žalias miestelis, kuris ne kartą buvo įvertintas kaip tvariausias Čekijoje.

Kodėl CZU

1. Žalias ir modernus universiteto miestelis Prahoje

Suchdol miestelis siūlo daugybę patogumų vienoje vietoje. Nuo erdvių paskaitų salių iki prieinamų gyvenamųjų ir valgomųjų salių; didelė biblioteka, linksmos pramogos, daugiafunkciniai sporto centrai ir daug žaliųjų erdvių.

2. Įvairus studijų programų spektras anglų kalba

Ar domitės ekologija, gamtos ištekliais, verslu, technologijomis ar informatika? Siūlome daugiau nei 100 įvairių su gyvybės mokslų sritimi susijusių krypčių studijų programų, iš kurių 60 dėstomos anglų kalba.

3. Kokybiškas švietimas ir pažangiausi moksliniai tyrimai ir plėtra

Pagal prestižinius reitingus esame tarp trijų procentų geriausių pasaulio universitetų. Mums labiausiai sekasi žemės ūkio, miškų ir aplinkosaugos mokslai. Švietimo veiklos kokybės užtikrinimas yra vienas pagrindinių, ilgalaikių mūsų įstaigos prioritetų.

4. Saugi vieta Europos širdyje

5. Teoriškai pagrįsta, bet papildyta praktika

6. Tvarumas yra mūsų prioritetas
Ar tau svarbi ekologija ir atsakomybė? Mums tai yra, todėl imamės priemonių, kad kuo mažiau paveiktų planetą. Remiantis tarptautiniu UI Green Metric World University Rankings, mes turime tvariausią miestelį Čekijoje.

7. Įperkamas mokestis už mokslą ir pragyvenimo išlaidos

Mokestis už studijas anglų kalbos studijų programose siekia nuo 300 EUR per metus iki 5 000 EUR per metus. Savarankiškai mokantys studentai gali gauti nakvynę mūsų studentų bendrabučiuose miestelyje (apie 250 EUR/mėn.). Taip pat turime kelis bendrabučius už universiteto ribų. Kitos pragyvenimo išlaidos Čekijoje yra palyginti mažos, palyginti su Vakarų Europa.

8. Galimybės įsidarbinti

Nesijaudinkite, kad po studijų nerasite darbo. CZU absolventų užimtumo lygis buvo nuolat aukštas daugelį metų. Čekijos Respublika taip pat gali pasigirti vienu žemiausių nedarbo lygių Europoje. Ar norite geriau suprasti savo galimybes, kol dar studijuojate? Eikite į Darbo mugę, kurią organizuojame kiekvienais metais.

9. Turtingas studentiškas gyvenimas

Mūsų miestelyje šurmuliuoja daugiau nei 21 000 studentų, iš kurių 6 000 yra tarptautiniai studentai. Mes taip pat priimame keletą studentų organizacijų (pvz., Erasmus Student Network, AIESEC, CZU Prague Formula Racing,...). Miestelyje pilna veiklos. Jūsų laukia pasveikinimo savaitė, Prahos mokslo filmų festivalis, „Miss Agro“, ledo ritulio rungtynės ir kiti renginiai.

10. Keli maisto variantai

Miestelyje yra keletas vietų pavalgyti, be to, daugelis maitinimo yra subsidijuojamos. Norint gero maisto, nereikia kištis į kišenę. Čia yra keli restoranai, valgykla, furšetai ir mūsų CZU parduotuvė, kurioje siūlomi įvairūs sveiki ir sotūs užkandžiai.

CZU studijų krypčių ir programų apžvalga

Žaliausias universiteto miestelis Čekijoje, tvarumas, turtingas studentų gyvenimas, šeimyniška atmosfera. Tai yra atributai, kuriuos mūsų dabartiniai studentai prisimena išgirdę CZU. Ar ir tu nori tai patirti? Tiesiog pasirinkite!

Institucinė CZU akreditacija

2019 m. Czech University of Life Sciences Prague buvo suteikta institucinė akreditacija iš viso 8 švietimo sritims: biologijai, ekologijai ir aplinkai; Ekonomikos mokslai; Informatika; Miškininkystė ir medienos ruoša maisto pramonė; Mechanikos inžinerija, technologijos ir medžiagos; Žemės mokslai ir žemės ūkis . Ši akreditacija suteikta visiems universitetinio išsilavinimo laipsniams (bakalauro, magistro ir doktorantūros laipsniams) ne ilgiau kaip 10 metų.

Institucinė akreditacija suteikia universitetui teisę savarankiškai rengti ir vykdyti konkrečios švietimo srities studijų programas. Todėl institucinės akreditacijos suteikimas yra tam tikras konkretaus universiteto kokybės matas ir suteikia daugiau savarankiškumo bei lankstumo kuriant ir pritaikant studijų programas.

Universiteto ypatybės

Žaliausias miestelis CR

Gyvenk Suchdol!

Žaliausias miestelis CR ir pasiekiamas nuo Prahos centro. Barai, restoranai, sporto aikštelės, daugiau nei trys su puse tūkstančio medžių, bet ir karvių, lamų ar beždžionių. Visa tai paslėpta mūsų Suchdol miestelyje. Esame mažas ir beveik nepriklausomas miestelis. Čia galima gyventi, mokytis, valgyti, pramogauti, sportuoti ir ilsėtis.

Iki Dejvická metro stoties autobusu nuvažiuosite per 11 minučių, o 107 ir 147 autobusai piko valandomis kursuoja kas 3 minutes.

Inžinerijos fakultete yra Suchdolský Jeník alaus darykla, kuri gamina mūsų pačių universiteto alų. Be Suchdol miestelio, mes taip pat turime daugybę patogumų už universiteto ribų. Jei pasirinksite žemės ūkio ar aplinkosaugos studijas, galite mokytis mūsų ūkio dvare Lány mieste. Miškininkai mokosi mūsų miškų urėdijoje Kostelec nad Černými lesy. Be to, Mělník mieste turime savo Vyno ir vynuogininkystės centrą.

  Priėmimai

  Kreipimasis į laipsnio studijas

  • Paraiškos studijoms bakalauro ir magistrantūros studijų programose teikiamos internetu, stojimo laikotarpį nustato atskiri fakultetai.
  • Pateikus prašymą, su pareiškėju susisieks atitinkama fakulteto Studijų administravimo tarnyba ir informuos apie tolesnius veiksmus (ty kada ir kur dalyvauti priėmimo pokalbyje; prašymo statusas – priimtas; atmestas; pasirinkimo galimybės). patrauklus ir pan.)
  • Be paraiškos formos užpildymo ir pateikimo internetu, būtina sumokėti 500 CZK registracijos mokestį. Pateikus kelis prašymus į kelias studijų programas, mokestį reikia mokėti už kiekvieną e. Atsiskaityti kortele galima internetu. Vienu bendru mokėjimu atsiskaityti negalima dėl įmokų į atskiras paraiškas pripažinimo administravimo tvarkos. Paraiška, kuriai mokėjimas nebus priskirtas, pasibaigus paraiškų teikimo laikotarpiui bus pašalintas iš registro. Mokestis negrąžinamas bet kuriame priėmimo proceso etape.
  • Už studijų programas anglų kalba reikia mokėti už mokslą. Išsamią informaciją apie studijų kainas rasite atskirų fakultetų interneto svetainėse.

  Bakalauro studijos

  • Bakalauro studijos Prahos CZU truko 3 akademinius metus
  • Informacija apie CZU dėstomas bakalauro programas.
  • Pareiškėjai turi užpildyti internetinę paraišką, terminas įvairus
  • Stojantieji turi išlaikyti stojamąjį egzaminą
  • Prieš stojant, visi kandidatai turi pateikti vidurinės/vidurinės mokyklos baigimo diplomą.
  • Registracija vyksta kiekvienų mokslo metų pradžioje, paprastai rugsėjo pabaigoje
  • Už studijas pagal bakalauro programas, dėstomas anglų kalba, reikia mokėti už mokslą. Studijų programos, dėstomos čekų kalba, nėra privalomos.

  Magistrantūros studijos

  • Magistrantūros studijos CZU Prahoje truko 2 akademinius metus
  • Informacija apie magistrantūros studijas CZU.
  • Pareiškėjai turi užpildyti internetinę paraišką iki fakulteto nustatyto termino.
  • Stojantieji turi išlaikyti stojamąjį egzaminą
  • Prieš registruodamiesi visi kandidatai turi pateikti atitinkamą bakalauro diplomą.
  • Registracija vyksta akademinių metų pradžioje, dažniausiai rugsėjo pabaigoje
  • Už studijas anglų kalba dėstomose magistrantūros programose reikia mokėti už mokslą. Magistrantūros studijų programose, dėstomose čekų kalba, studijuoti nereikia.

  Doktorantūros studijos (PhD)

  • Doktorantūros studijos CZU trunka 3 - 4 mokslo metus.
  • Informacija apie doktorantūrą pateikiama.
  • Stojantieji turi išlaikyti stojamąjį egzaminą
  • Prieš registruodamiesi visi kandidatai turi pateikti atitinkamą magistro diplomą.
  • Registracija vyksta akademinių metų pradžioje, paprastai rugsėjo pabaigoje
  • Studijos doktorantūros programose anglų kalba yra mokamos už mokslą. Į doktorantūros studijų programas čekų kalba nereikia mokėti.

  Reikalavimai vizoms

  Viza į Čekiją

  Studento viza ir ilgalaikis leidimas gyventi

  Informacija studentams

  Čekijos Respublikos vidaus reikalų ministerija

  1. Reikalavimai prašymui išduoti leidimą ilgalaikiam gyventi studijų tikslu
  2. Užsieniečių rezervavimo sistema – tvarkykite vizos/ilgalaikio gyvenimo vizos paskyrimą ONLINE

  Studento režimas (Režim studentas) – greitas vizų interviu takelis

  Gali būti paskirti studento vizos ir ilgalaikio leidimo gyventi studijoms Čekijoje (daugiau nei 90 dienų) prašytojai, gavę oficialų priėmimo į studijas raštą iš vieno iš Czech University of Life Sciences Prague (CZU) fakultetų. CZU Tarptautinių ryšių biuras greitiems interviu – Student Mode (Režim studentas) – Čekijos ambasadoje jų kilmės šalyje. Jei nominacijai pritars Čekijos Respublikos švietimo, sporto ir jaunimo ministerija, o sutiks Čekijos užsienio reikalų ministerija, su atrinktais studentais susisieks Čekijos ambasados konsulinis skyrius jų kilmės šalyje. (el. paštu arba telefonu) ir galiausiai gaus fiksuotą pokalbio dėl ilgalaikio gyventojo vizos datą ir visų reikiamų dokumentų pateikimo datą.

  Svarbus pastebėjimas:

  • Prašytojai dėl ilgalaikės vizos Čekijos Respublikoje negali būti automatiškai paskirti greitesniems pokalbiams. CZU Tarptautinių ryšių biuras pasilieka teisę savo nuožiūra siūlyti studentus studentų režimui (Režim studentas) ir nėra teisiškai įpareigotas siūlyti studentą, ypač kai studento nerekomenduoja skirti Studijų biuras ir (arba) tarptautinių ryšių skyrius. Biuras viename iš CZU fakultetų.
  • Studento režimo nominacija (Režim studentas) jokiu būdu negarantuoja, kad pareiškėjas tikrai gaus ilgalaikę studento vizą.
  • Tik CZU Tarptautinių ryšių skyrius turi teisę siųsti kandidatūras Studento režimui (Režim studentas) Švietimo, sporto ir jaunimo ministerijai.
  • Nominacijas rengia atitinkami fakulteto studijų koordinatoriai, kurie CZU IRO pateikia reikalingus patvirtinamuosius dokumentus.
  • Ilgalaikių vizų prašytojai neturi teisės siūlyti savęs ir neturi teisinės teisės būti paskirtais.

  Praktinė informacija:

  Czech University of Life Sciences Prague yra studentų režimo (Režim studento) programos dalis - bendra Švietimo, Užsienio reikalų ministerijos ir Vidaus reikalų ministerijos programa, skirta paspartinti vizų išdavimo procesą pretendentams studijuoti CZU iš šalių. įtrauktas į Studento režimą (Režim studentas). CZU gali siūlyti kandidatus į Studentų režimą (Režim studentas), jei jų pilietybė atitinka šalių, priklausančių ambasadų konsulinei kompetencijai. Pareiškėjai gali dalyvauti Studento režime (Režim studentas) tik toje šalyje, kurios piliečiai jie yra. Pvz., Indijos pilietybę turintis pareiškėjas, gyvenantis Rusijoje, gali būti įtrauktas į Studentų režimą (Režim studentas) tik ambasadoje Indijoje, o ne Rusijoje.

  Prašymą įtraukti pretendentus į Studentų režimą (Režim studentas) teikia ne Studentas, o universitetas. Priimantis fakultetas turi parengti šiuos dokumentus (taikoma studentams, priimamiems studijuoti visą studijų programą):

  a) sprendimas dėl priėmimo studijuoti;

  b) ankstesnį išsilavinimą ir jo teikėją patvirtinančius dokumentus.

  Šiuos dokumentus dažniausiai rengia fakulteto Studijų skyrius programoms čekų kalba, o fakulteto Tarptautinių ryšių departamentas – anglų kalba.
  Norėdami gauti daugiau informacijos arba prašyti nominacijos, kreipkitės į savo fakultetą (Čekų kalbos fakulteto studijų skyrius ir Anglų kalbos programų fakulteto Tarptautinių ryšių skyrius).

  Stipendijos ir finansavimas

  Bendra informacija

  Studentams gali būti suteikta finansinė parama stipendijos forma. Tai apima dėkingumą už gerus pažymius, užmokyklinę veiklą, taip pat paramą studijoms užsienyje, doktorantūros stipendijas, pagalbą studentui atsidūrus sudėtingoje situacijoje, socialines ir apgyvendinimo stipendijas. Stipendijų skyrimo kriterijus reglamentuoja Stipendijų skyrimo taisyklių sąlygos.

  Tik socialinių ir apgyvendinimo stipendijų darbotvarkę tvarko universiteto vadovybė; kitos stipendijos priklauso atskirų fakultetų kompetencijai.

  Apgyvendinimo stipendija

  Jūs turite teisę gauti apgyvendinimo stipendiją, jei studijuojate dieninėje studijoje, nestudijuojate kitame universitete (kur pradėjote studijas), neviršijote nustatytos studijų trukmės (trejus metus bakalauro studijoms, dvejus metus magistrantūros studijoms ir dvejus). metų doktorantūros studijoms), jūs negyvenate ten, kur studijuojate, arba vykstate į studijų vizitą užsienyje (šiuo atveju tai taikoma ir jungtinėms studijoms).

  Dėl šios stipendijos reikia kreiptis elektroniniu būdu UIS. Nuorodoje „Studentų portalas“ esančioje „Studijų“ dienotvarkėje rasite „Prašymo gauti būsto stipendiją“ formą. Prieš siunčiant paraišką, parinktyje „Bankas“ būtina įvesti sąskaitos numerį stipendijai išmokėti.

  Prašymas galioja visą studijų programos laikotarpį.

  Apgyvendinimo stipendija mokama atgaline data už paskutinius tris mėnesius: sausio mėnesį (už laikotarpį nuo spalio iki gruodžio), balandžio mėnesį (už laikotarpį nuo sausio iki kovo) ir liepos mėnesį (už laikotarpį nuo balandžio iki birželio). Laikotarpiu nuo liepos iki rugsėjo stipendija nemokama.

  Apgyvendinimo stipendijų skyrimo sąlygos nurodytos CZU stipendijų skyrimo taisyklėse.

  Reitingai

  CZU labai patobulėjo pagrindinėse QS pasaulio universitetų reitingų srityse

  QS World University Rankings paskelbė atskirų pasaulio universitetų vertinimus pagal sritis, kuriose jie veikia. Iš viso buvo išanalizuota 51 universitetų akademinės-mokslinės veiklos kryptis. CZU taip pat atsidūrė dviejose iš jų. Kaip rašoma reitinge savo svetainėje (tiesioginė citata anglų kalba): „QS World University Rankings by Subject sudaromi kasmet, siekiant padėti būsimiems studentams nustatyti pirmaujančius tam tikro dalyko universitetus. Universitetams reitinguoti naudojamos tyrimų citatos, kartu su pagrindinių pasaulinių darbdavių ir akademikų apklausų rezultatais.

  Taigi CZU atsidūrė tarp pirmaujančių žemės ūkio ir miškininkystės universitetų (platesnėje gamtos mokslų ir medicinos srityje) ir aplinkos mokslų srityje (platesnėje gamtos mokslų srityje). Konkrečiai žemės ūkio ir miškininkystės srityje CZU yra 90-oje vietoje pasaulyje (iš 410 įvertintų pasaulio universitetų yra geriausias Čekijoje, kiti įvertinti Čekijos universitetai šioje srityje yra 200-300). Aplinkos mokslų srityje CZU yra 201–250 vietoje iš 463 įvertintų universitetų (Masaryko universitetas dalijasi toje pačioje vietoje kaip CZU, Karolio universitetas – 301–350).

  Ši vieta yra visos akademinės bendruomenės darbo rezultatas. 2019 metais žemės ir miškų ūkyje buvome tik 151–200, o Aplinkos mokslų srityje šiame reitinge visiškai nepatekome.

  Šanchajaus reitingas: CZU 4 vietoje Čekijoje

  Pasaulio universitetų akademinis reitingas (ARWU), prestižinis ir vienas seniausių universitetų mokslinę veiklą vertinantis reitingas (dar žinomas kaip Šanchajaus reitingas), paskelbė naujus 2022 m. duomenis. Pagal juos CZU užėmė bendrą 4 vietą. Čekijos Respublika (kartu su CTU). Pasaulyje CZU užėmė 801–900 vietą iš maždaug 2500 įvertintų universitetų (pasaulyje yra daugiau nei 30 000 universitetų).

  Iš Čekijos universitetų pirmąsias tris vietas užėmė Karolio universitetas (301 – 400), Masaryko universitetas (401 – 500), Olomouco Palacký universitetas (701 – 800). Iš viso aštuoni Čekijos universitetai pateko į 1000 geriausių universitetų.

  Pirmą kartą minėtame reitinge CZU pasirodė 2018 m., kai Čekijoje užėmė bendrą 5 vietą (ir 901-1000 vietą pasaulyje). Pakilimas reitinge per penkerius metus įrodo augančią mūsų universiteto mokslinių tyrimų kokybę.

  Pastaba: Be Nobelio premijos ar Fieldso medalio laimėtojų, baigusių arba dirbančių, ARWU atveju labai svarbios yra publikacijos žurnaluose Nature ir Science. Reitinge taip pat vertinamas daug cituojamų autorių skaičius, Web of Science duomenų bazėje indeksuotų straipsnių skaičius ir publikavimo našumas vienam asmeniui, susijusiam su vertinamu universitetu.

  Studentų atsiliepimai

  Kodėl verta studijuoti Čekijos gyvybės mokslų universitete Prahoje</p>

  Žalias ir modernus universiteto miestelis Prahoje

  Suchdol miestelis siūlo daugybę patogumų vienoje vietoje. Nuo erdvių paskaitų salių iki prieinamų gyvenamųjų ir valgomųjų salių; didelė biblioteka, linksmos pramogos, daugiafunkciniai sporto centrai ir daug žaliųjų erdvių.

  Įvairus studijų programų asortimentas anglų kalba

  Ar domitės ekologija, gamtos ištekliais, verslu, technologijomis ar informatika? Siūlome daugiau nei 100 įvairių su gyvybės mokslų sritimi susijusių krypčių studijų programų: 59 dėstomos anglų kalba.

  Kokybiškas švietimas ir pažangiausi moksliniai tyrimai bei plėtra

  Pagal prestižinius reitingus esame tarp trijų procentų geriausių pasaulio universitetų. Mums labiausiai sekasi žemės ūkio, miškų ir aplinkosaugos mokslai. Švietimo veiklos kokybės užtikrinimas yra vienas pagrindinių, ilgalaikių mūsų įstaigos prioritetų.

  Tvarumas yra mūsų prioritetas

  Ar tau svarbi ekologija ir atsakomybė? Mums tai yra, todėl imamės priemonių, kad kuo mažiau paveiktų planetą. Remiantis tarptautiniu UI Green Metric World University Rankings, mes turime tvariausią miestelį Čekijoje.

  Įperkamas mokestis už mokslą ir pragyvenimo išlaidos

  Anglų kalbos studijų programų kaina prasideda nuo 200 eurų per metus. Savarankiškai mokantys studentai turi teisę gauti apgyvendinimą mūsų studentų bendrabučiuose miestelyje (apie 140 eurų per mėnesį). Taip pat turime ne miestelio bendrabutį West su naujai suremontuotais kambariais. Pragyvenimo išlaidos Čekijoje yra palyginti mažos, palyginti su Vakarų Europa.

  Darbo galimybės

  Nesijaudinkite, kad po studijų nerasite darbo. CZU absolventų užimtumo lygis buvo nuolat aukštas daugelį metų. Čekijos Respublika taip pat gali pasigirti vienu žemiausių nedarbo lygių Europoje. Ar norite geriau suprasti savo galimybes, kol dar studijuojate? Eikite į Darbo mugę, kurią organizuojame kasmet.

  Turtingas studentiškas gyvenimas

  Mūsų miestelyje šurmuliuoja daugiau nei 20 000 studentų, iš kurių 4000 yra tarptautiniai. Mes taip pat priimame keletą studentų organizacijų (pvz., Erasmus Student Network, AIESEC, Point One, CZU Prague Formula Racing,...). Miestelyje gausu veiklos: Jūsų laukia Welcome Week, Miss Agro, Praha Science Film Fest, Ledo ritulio rungtynės ir kiti renginiai.

  Keli maisto variantai

  Miestelyje yra keletas vietų pavalgyti, be to, daugelis maitinimo yra subsidijuojamos. Norint gero maisto, nereikia kištis į kišenę. Čia yra keli restoranai, valgykla, furšetai ir mūsų CZU parduotuvė, kurioje siūlomi įvairūs sveiki ir sotūs užkandžiai.

  Campus Life & Facilities

  GYVENIMAS SUCHDOL

  Žaliausias miestelis Čekijoje ir tuo pačiu pasiekiamas Prahos miesto centre. Fakultetų pastatai, restoranai, sporto aikštynai, daugiau nei trys su puse tūkstančio medžių, bet ir karvių, lamų, beždžionių. Visa tai paslėpta mūsų miestelyje Suchdol. Čia galima gyventi, mokytis, valgyti, pramogauti, sportuoti ir ilsėtis.

  Autobusai iki Dejvická metro stoties trunka mažiau nei 15 minučių; 107 ir 147 autobusai piko valandomis kursuoja kas 3 minutes.

  Be Suchdol miestelio, mes taip pat turime keletą įrenginių už universiteto ribų. Jei pasirinksite žemės ūkio ar aplinkosaugos studijas, galite mokytis mūsų ūkio dvare Lány mieste. Miškininkai mokosi mūsų CZU miškuose Kostelec nad Černými lesy. Be to, Mělník mieste turime savo CZU vyninę.

  Vietos

  • Prague

   Kamýcká 129, 165 00, Prague

  Klausimai