Keystone logo
© TESS
EC2U

EC2U

EC2U

Įvadas

Kas yra EC2U ?

Europos miestų universitetų miestelis ( EC2U ) yra daugiakultūris ir daugiakalbis aljansas , susidedantis iš septynių seniai veikiančių, švietimu ir moksliniais tyrimais vadovaujamų vietiniu ir pasauliniu mastu dalyvaujančių universitetų iš keturių skirtingų Europos Sąjungos regionų: Koimbros universitetas, Iași universitetas, Jenos universitetas, Pavijos universitetas, Puatjė universitetas (koordinatorius), Salamankos universitetas ir Turku universitetas.

Aljanso tikslas yra sukurti novatorišką erdvę, leidžiančią laisvai judėti tarp septynių universitetų ir susijusių miestų.

EC2U skaičiais

 • 160 000 studentų
 • 20 000 Administracijos darbuotojų, dėstytojų ir mokslininkų
 • 30 bendradarbių
 • 1 600 000 tiesioginio pasiekiamumo piliečių

Nariai

Koimbros universitetas (Portugalija)

Koimbros universitetas, orientuotas į ateitį ir pripažintas kaip pagrindinis pokyčių skatintojas, turi daugiau nei 7 šimtmečių patirtį kuriant ir skleidžiant žinias, kultūrą, mokslą ir technologijas per studijas, mokymą, pažangiausius tyrimus ir inovacijas. pačiose įvairiausiose žinių srityse.

UC yra seniausias universitetas Portugalijoje ir vienas seniausių pasaulyje, o jo istorija siekia šimtmetį po pačios Portugalijos įkūrimo, nes jis buvo įkurtas 1290 m. Universitetas išplito visame Koimbros mieste, pakeisdamas jo kraštovaizdį ir paversdamas jį tikru miestu universitetu, kuriame rasite kosmopolitišką akademiją.

Iasi universitetas (Rumunija)

Iasi Alexandru Ioan Cuza universitetas, pirmasis modernus universitetas, įkurtas Rumunijoje (1860 m.), nuolat yra 1–3 vietoje tarp Rumunijos universitetų pagal mokslinių tyrimų, švietimo ir institucijų skaidrumą. 15 fakultetų turi apie 23 000 studentų ir 2 000 etatinių darbuotojų. Mūsų universiteto akademinis pasiūlymas apima 80 bakalauro laipsnių (4 anglų kalba, 1 prancūzų kalba), 116 magistro studijų programų (14 anglų kalba, 1 prancūzų kalba), ir 27 studijų kryptys doktorantūros lygmeniu (visos siūlomos ir anglų kalba).

Jenos universitetas (Vokietija)

Friedricho Šilerio universitetas Jenoje, įkurtas 1558 m., yra vienas seniausių universitetų Vokietijoje. Kadaise buvusi vokiečių filosofinės minties centru, ji tapo plataus masto, tyrimams intensyvia institucija, turinti pasaulinį aprėptį ir klestinčią tarptautinę bendruomenę, kurią sudaro daugiau nei 18 000 bakalauro ir magistrantūros studijų studentų iš daugiau nei 110 pasaulio šalių.

Pavijos universitetas (Italija)

Pavijos universitetas (UNIPV) yra viena iš seniausių pasaulyje akademinių institucijų: įkurtas 1361 m. ir iki XX amžiaus buvo vienintelis universitetas Milano srityje ir Lombardijos regione.

Šiandien tai yra visapusiškas universitetas, apimantis visas studijų sritis – mokslą ir technologijas, mokslo inžineriją, gyvybės mokslus, humanitarinius ir socialinius mokslus – ir susidedantis iš 18 katedrų, siūlančių visų lygių studijų programas – nuo bakalauro laipsnių iki doktorantūros studijų. Akademinį personalą sudaro daugiau nei 900 profesorių ir mokslininkų. Pavijos universitete studijuoja 21 000 studentų iš Italijos ir užsienio.

Puatjė universitetas (Prancūzija)

Puatjė universitetas, įkurtas 1431 m., yra daugiadisciplinis universitetas, kuriame studijuoja 29 000 studentų, iš kurių 4200 yra tarptautiniai studentai iš 120 skirtingų šalių, prižiūrimi 2700 darbuotojų (administracijos, dėstytojų ir mokslininkų). Poitiers užima 2 vietą bendrajame didžiųjų Prancūzijos studentų miestų reitinge 2018–2019 m. ir yra didesnis nei šalies vidurkis – 16% užsienio studentų.

Salamankos universitetas (Ispanija)

Salamankos universitetas buvo įkurtas 1218 m. ir yra vienas iš trijų seniausių universitetų Europoje, turintis daugybę mokslų ir menų fakultetų bei tyrimų institutų. 2011 m. jam suteiktas „Campus of International Excellence“ statusas. Tai referencinis universitetas savo regione ir už jo ribų (Kastilijoje ir Leone) ir beveik visų istorinių Lotynų Amerikos universitetų „Alma Mater“.

Turku universitetas (Suomija)

Turku universitetas (UTU) yra tarptautinis mokslinių tyrimų universitetas ir aktyvi akademinė bendruomenė, kurią sudaro 25 000 studentų ir darbuotojų iš daugiau nei 100 skirtingų šalių. Pagrindinis universiteto miestelis yra istoriniame Turku miesto centre – netoli unikalios gamtos ir pietvakarių Suomijos salyno. Kaip vienas iš pirmaujančių Suomijos universitetų, Turku universitetas siūlo studijų ir mokslinių tyrimų galimybes septyniuose fakultetuose ir septyniuose specialiuose padaliniuose.

Vietos

 • Poitiers

  Université de Poitiers - 15, rue de l'Hôtel Dieu - TSA 71117 - 86073 POITIERS Cedex 9, 86000, Poitiers

 • Iași

  Bulevardul Carol I, Nr.11, 700506, Iași

  • Salamanca

   Patio de Escuelas Mayores, 1, , Salamanca

   • Coimbra

    Rua Larga 3000-370, , Coimbra

    • Jena

     Universitätshauptgebäude Fürstengraben 1, 07743, Jena

     • Pavia

      C.so Strada Nuova, 65, 27100, Pavia

      • Turku

       Turun yliopisto, 20500, Turku

       Klausimai