Keystone logo
Moldova Technical University

Moldova Technical University

Moldova Technical University

Įvadas

Moldovos technikos universitetas buvo įkurtas 1964 m., Pradiniu pavadinimu „Politechnikos institutas“, remiantis inžinerijos ir ekonomikos specialybėmis, perkeltomis iš Moldovos valstybinio universiteto. Pirmaisiais studijų metais (1964 - 1965) universitete mokėsi 5140 studentų (iš jų 2085 nuolatinių studijų studentai), susibūrę į penkis fakultetus: Elektrotechnikos, Mechanikos, Technologijos, Statybos, Ekonomikos. Dėstytojų buvo 278 mokytojai, iš kurių tik 36 turėjo akademinius laipsnius ir mokslinius vardus.

Vėlesniais metais universitetas padidėjo tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai, tapo puikiu švietimo, mokslo ir kultūros centru.

Šiuo metu Moldovos technikos universitete yra apie 9520 studentų (iš jų 6095 nuolatinių studijų studentai), kurie studijuoja 64 specialybėse ir specializacijose, 9 fakultetuose: „Energetikos ir elektrotechnikos“, „Mechanikos ir pramonės inžinerijos, ir transportas “,„ Kompiuteriai, informatika ir mikroelektronika “,„ Elektronika ir telekomunikacijos “,„ Maisto technologijos “,„ Tekstilė ir poligrafija “,„ Statybos, geodezija ir kadastras “,„ Urbanistika ir architektūra “,„ Ekonomikos inžinerija ir verslas “. TUM organizuojamas ir antrosios pakopos mokymas (1442 magistrantai ir 124 doktorantai), dirba personalo perkvalifikavimo ir kvalifikacijos kėlimo kursai. Per 51 gyvavimo metus parengta per 78 387 specialistus. TUM veikia techninė-mokslinė biblioteka su skaityklomis, dizaino biurais, kompiuterių centrais.

Vietos

  • Chisinau

    Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfînt,168, 2004, Chisinau

    Klausimai