Keystone logo
Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

Įvadas

NMBU mokslinių tyrimų ir studijų programos leidžia žmonėms visame pasaulyje susidoroti su dideliais pasauliniais iššūkiais, susijusiais su aplinka, tvariu vystymusi, kaip pagerinti žmonių ir gyvūnų sveikatą, atsinaujinančius energijos šaltinius, maisto gamybą ir žemės bei išteklių valdymą.

Campus Ås

60573_as.jpg

„Campus Ås“ yra didžiausia Norvegijos tarpdisciplininė akademinė aplinka gyvybės moksluose.

Norvegijos gyvybės mokslų universitetą (NMBU) sudaro septyni fakultetai, iš kurių šeši yra įsikūrę Campus Ås, o vienas - iš dalies Campus Adamstuen (iki 2019 m.):

 • Biomokslai
 • Chemija, biotechnologijos ir maisto mokslai
 • Aplinkos mokslai ir gamtos išteklių valdymas
 • Kraštovaizdis ir visuomenė
 • Ekonomikos ir verslo mokykla
 • Mokslas ir technologijos
 • Veterinarinė medicina

2020 m. Bus atidarytas naujas veterinarijos mokslo tyrimų ir mokymo pastatas, o tai reiškia, kad visi septyni NMBU fakultetai bus konsoliduoti Ås. Norvegijos veterinarijos institutas tuo pačiu metu persikels į Campus Ås.

„Campus Ås“ taip pat yra vienas gražiausių Norvegijos parkų su daugybe istorinių pastatų, taip pat „Ås Farm“, kuriame atliekami tyrimai ir mokoma apie tradicinius gyvulius.

„Campus Ås“ bendras plotas yra 600 hektarų Ås savivaldybėje.

Dvi kitos pagrindinės institucijos taip pat yra kartu su NMBU Campus Ås: pagrindinės Norvegijos maisto, žuvininkystės ir akvakultūros tyrimų instituto (Nofima) dalys ir Norvegijos bioekonomikos tyrimų institutas (NIBIO).

Adamstueno miestelis

60572_adamstuem.jpg

„Campus Adamstuen“ yra Veterinarijos fakultetas. Fakultetas yra vienintelė Norvegijos aukštojo mokslo institucija, skirta veterinarams, turintiems kompetenciją dviejose skirtingose akademinėse srityse: veterinarijos ir visuomenės sveikatos.

Veterinarinė medicina rūpinasi gyvūnų sveikata ir gerove. Pagrindinės sritys apima žinias apie ligas, diagnostiką ir gydymą. Lauke yra ir gamybinių gyvūnų, įskaitant ūkiuose auginamas žuvis, ir gyvūnų kompanionai.

Veterinarijos visuomenės sveikata susijusi su visais aspektais, užkertančiais kelią ligų plitimui iš gyvūnų į žmones, ir yra sritis, kurios paklausa auga.

2014 m. Sausio 1 d. Norvegijos Veterinarijos mokykla (NVH) ir Gyvybės mokslų universitetas (UMB) buvo sujungti į Norvegijos gyvybės mokslų universitetą (NMBU), sujungiant visos biologinės gamybos grandinės tyrimus ir mokymą. skėtis.
Veterinarijos fakultetą sudaro keturi Campus Adamstuen padaliniai:

 • Pagrindiniai mokslai ir vandens medicina (Basam)
 • Maisto sauga ir infekcijų biologija (Matinf)
 • Gamybos gyvūnų klinikiniai mokslai (Prodmed)
 • Papildomi gyvūnų klinikiniai mokslai („Sportfamed“)

„Campus Adamstuen“ taip pat yra Universitetinė gyvūnų ligoninė, kurią sudaro kompanioninė gyvūnų klinika, arklių klinika ir gamybinių gyvūnų klinika.

Gyvūnų universitetinė ligoninė gydo sergančius gyvūnus iš visos šalies ir yra glaudžiai susijusi su NMBU Veterinarijos mokyklos mokslinių tyrimų ir švietimo veikla.

Norvegijos veterinarijos institutas yra biomedicinos tyrimų institutas, kuris dalijasi patalpomis su Campus Adamstuen Veterinarijos fakultetu. Čia taip pat yra Norvegijos veterinarijos istorijos muziejus.

„Adamstuen“ miestelį planuojama uždaryti 2019 m., O NMBU Veterinarijos mokykla ir Gyvūnų universitetinė ligoninė persikels į moderniausias veterinarijos patalpas Campus Ås, o tai reiškia, kad visi trys fakultetai pagaliau bus vienoje vietoje . Norvegijos veterinarijos institutas tuo pačiu metu persikels į Campus Ås.

Šiuo metu Campus Ås mieste statomas visiškai naujas veterinarijos mokslo tyrimų ir mokymo pastatas.

Veterinarijos fakultetas taip pat turi padalinį, esantį pietvakarių Norvegijoje: Mažųjų atrajotojų tyrimų skyrius Høyland, Sandnes.

Vietos

 • As

  Universitetstunet 3 1430 Ås, 1432, As

Klausimai