Keystone logo
University of Dundee

University of Dundee

University of Dundee

Įvadas

1881 m. Dandyje panelė Mary Ann Baxter ir jos pusbrolis Johnas Boydas Baxteris – du iš garsiosios Baksterių šeimos, užsidirbę pinigų iš miesto džiuto malūnų – paaukojo 140 000 svarų sterlingų koledžo Dundee įkūrimui. Tai buvo University of Dundee pradžia.

Nuo pat pradžių tai buvo institucija, kuri išsiskyrė. Vietoje dramblio kaulo bokšto išsilavinimą turinčių profesorių jame dirbo šviesūs jaunuoliai, kurie suprato, kad norint konkuruoti šiuolaikiniame pasaulyje, Didžioji Britanija turi tobulinti savo technologinę produkciją. Williamas Petersonas, kuris buvo lotynistas ir mokslininkas, 1882 m., būdamas vos 26 metų, tapo inauguraciniu direktoriumi. Patrick Geddes, kuris neturėjo diplomo, buvo botanikos profesorius ir vienas geriausių mąstytojų pasaulyje.

Pagrindinis šios institucijos įkūrimo aktas buvo tas, kad ji turėtų būti naudojama „abiejų lyčių asmenų švietimui, mokslo, literatūros ir dailės studijoms skatinti“.

Baxters planavo, kad Dundee universiteto koledžas pasiūlytų visą spektrą dalykų (išskyrus Dieviškumą – niekas neturėjo pareikšti savo religinių įsitikinimų ir nebuvo dėstomas joks religinis dalykas).

Dosniai paaukojus naujajai universiteto kolegijai, šalia kolegijos buvo įkurta Mechanikos institucija, pastatyta Chemijos laboratorija, o į naujas katedras paskirti pagrindiniai mokslininkai. Tai buvo D'Arcy Thompsonas (biologija, vėliau gamtos istorija), Jamesas Alfredas Ewingas (inžinerija) ir Thomas Carnelley (chemija).

Naujasis universitetas buvo įsikūręs Nethergate, tarp Park Place ir Small's Wynd. Kad galėtų apgyvendinti 373 studentus, kurie užsiregistravo pirmaisiais metais, Mary Ann Baxter už 35 000 svarų sterlingų nupirko keturis atskirus namus, o gale nutiesė koridorių, kad būtų galima sujungti nuosavybę. Šiandien tuose pastatuose įsikūrusi Verslo mokykla.

Iš pradžių UCD ir St Andrews dirbo kartu santykinai darniai. Dandžio studentai sugebėjo baigti gamtos mokslų studijas Sent Andrews mieste, nors niekada nelankė jokių pamokų mažesniame mieste.

Tačiau santykiai netrukus tapo įtempti dėl medicinos mokyklos klausimo ir dėl to, ar Anatomijos ir fiziologijos katedros turėtų būti steigiamos Dandyje, Sent Andrews mieste, ar abiejuose, o tai sukels pagrindą įtampai, kuri pakenktų abiejų institucijų santykiams. ateinančius kelis dešimtmečius.

Universiteto ypatybės

Studentiškas gyvenimas Dandyje

Dandis yra ant Tay upės kranto, idiliškoje į pietus nukreiptoje vietoje rytinėje Škotijos pakrantėje.Namai apkabina Įstatymo pusę, užgesusį ugnikalnį miesto širdyje.Iš viršaus pamatysite du elegantiškus tiltus, einančius per Tay, o už jo – gražią kraštovaizdį, kiek tik akys užmato.Grįžę ant žemės, galite tyrinėti mūsų kompaktišką miesto centrą pėsčiomis arba dviračiu.

Kūrybiškumas ir naujovės yra mūsų kraujyje, o Dandis yra Škotijos vaizdo žaidimų pramonės gimtinė ir visame pasaulyje pamėgta „Grand Theft Auto“.„V&A Dundee“ yra dar vienas to įrodymas.Ši naujoviška erdvė, kurią sukūrė Kengo Kuma, yra naujas dizaino centras Škotijai ir pasauliui.

Saugus miestas

Dandis taip pat yra vienas saugiausių JK miestų, 2022 m. pilname universiteto vadove jis užima 2 vietą saugiausių miestų Škotijoje.

Tarptautinė bendruomenė

Kaip ir universitetas, Dandis yra tarptautinis ir daugiakultūris.Čia gyvena daugelio šalių ir etninių grupių gyventojai.Lengvai pasiekiamas miestelis yra specializuotų maisto prekių parduotuvių, tokių kaip Kinijos, Indijos, Lenkijos ir Rusijos prekybos centrai, taip pat halal mėsininkų.Didžiuosiuose JK prekybos centruose taip pat yra platus tarptautinio maisto pasirinkimas.

Yra daugybės tikėjimų, įskaitant islamą, sikizmą, induizmą, judaizmą, taip pat daugelio krikščionių konfesijų, garbinimo vietų.

Vietos mokyklos yra gerai pasirengusios padėti vaikams, kuriems anglų kalba yra antroji kalba.

Įranga

Tyrimų įrenginiai

Centrinės techninės tarnybos (CTS)

CTS yra „namų tvarkymo“ paslauga, teikianti pagrindinę paramą tyrimų laboratorijoms visoje Gyvybės mokslų mokykloje ir D'Arcy Thompson padalinyje (DTU).

FingerP rints Proteomics Facility

„FingerPrints“ teikia pažangiausias proteomikos ir masės spektrometrijos galimybes University of Dundee tyrėjams ir išoriniams akademiniams bei pramonės klientams visame pasaulyje.

Rentgeno kristalografija

Didelių biologinių molekulių atominių trimačių struktūrų nustatymas, siekiant susieti baltymų struktūrą su funkcija ir racionaliu vaistų dizainu.

Žmogaus pluripotentinių kamieninių ląstelių įrenginys

Žmogaus embrioninių kamieninių ląstelių, žmogaus sukeltų pluripotentinių kamieninių ląstelių ir susijusių reagentų bei paslaugų teikimas.

Dandžio vaizdo gavimo įrenginys

Teikiame šviesos ir elektronų mikroskopijos išteklius su centriniu gyvosios gamtos mokslų centru ir mokslo ir inžinerijos įrenginiais bei Ninewells miesteliu.

Didelio našumo skaičiavimo priemonė ir kompiuterinis modeliavimas

Esame pasaulyje pirmaujančių civilinės inžinerijos skaičiavimo modelių architektai.

Srauto citometrijos ir ląstelių rūšiavimo įranga

Teikti srauto citometrinės analizės ir fluorescenciniu būdu aktyvintų ląstelių rūšiavimo (FACS) paslaugas ir pagalbą tyrėjams, dirbantiems Gyvybės mokslų mokykloje, kituose UoD skyriuose ir išorinėse tyrimų institucijose.

Duomenų analizės grupė (DAG)

Esame mokslininkų, turinčių stiprius skaičiavimo, matematinius ir statistinius įgūdžius, komanda, galinti patarti ir padėti eksperimentinio projektavimo, programavimo, statistikos ir biologinių duomenų analizės klausimais.

SLS sauga

Mes remiame Mokyklą, kad būtų užtikrinta saugi aplinka darbuotojams, mokiniams ir lankytojams.

MRC PPU DNR sekos nustatymas ir paslaugos

Mes teikiame platų pagal sutartį atliekamų tyrimų produktų asortimentą DNR analizei ir susijusioms paslaugoms.

MRC PPU reagentai ir paslaugos

Gaminame ir tiekiame tūkstančius reagentų ir teikiame mokslines paslaugas akademikams ir farmacijos įmonėms visame pasaulyje.

Krioelektroninė mikroskopija

Priemonės tikslas – suteikti Dandžio mokslininkams prieigą prie šių įgalinančių technologijų.

Sportas ir mankšta

Žaidimų aikštelės prie upės

„Riverside“ žaidimų aikštelės pritaikytos įvairioms sporto šakoms.

Virtualios realybės studija

Naujoji „Watt Bike“ virtualios realybės studija, kuri yra pratimų ir naudotojų patirties proveržis, nukels jus į kai kurias populiariausias dviračių kelionių vietas visame pasaulyje.

Skvošo kortai

Turime tris aukščiausios kokybės skvošo kortus su stiklu – puikiai tinka skvošui ir raketėms.

Jėgos atlikimo centras

Jėgos atlikimo centras yra regioninė specialistų jėgos treniruočių zona.

Baseinas ir sauna

Mūsų šildomas 25 metrų baseinas ir sauna yra DUSA, kelios minutės pėsčiomis nuo ISE.

Sporto salė ir asmeninės treniruotės

Universiteto treniruoklių salė suteikia galimybę sportuoti saugioje ir jaukioje aplinkoje.

Studija/dirbtuvės

SLS seminaras

Seminaras Gyvybės mokslų mokyklai.

Papuošalų ir metalo dizaino dirbtuvės

Mūsų darbo erdvėse yra dujiniai degikliai ir lempos, jose yra specialios erdvės emaliavimui, ėsdinimui, liejimui, apdailai, kalimui ir apdirbimui.

Spaudinių dirbtuvės

Spaudinių dirbtuvėse yra įvairių išteklių, padedančių studentams eksperimentuoti su tradicinėmis ir šiuolaikinėmis grafikos technikomis.

Spaudos tekstilės dirbtuvės

Spaudos tekstilės dirbtuvėse yra galimybė padengti, eksponuoti ir vėliau pakartotinai panaudoti įvairaus dydžio ir tinklinio audeklo tinklelius.

Medienos dirbtuvės

Mūsų medienos dirbtuvės suteikia jums, kaip kūrėjui, reikalingus įrankius.

Liejykla

Mūsų specialiai pastatyta liejykla yra viena iš nedaugelio JK universitetų ir naudojama metalo skulptūroms, baldams, dekoratyvinėms detalėms ir daugeliui kitų tikslų.

Mezgimo ir siuvimo dirbtuvės

Nuo mūsų pilnai aprūpintos verpalų parduotuvės iki mūsų mezgimo įrangos mūsų įranga yra plati ir įvairi.

Skaitmeninis kūrimas

Skaitmeninė kūrimo priemonė, atvira visiems studentams.

Apklausos punktas

Kirkcaldy palaikymo centras

Pagalbos centras yra Kirkcaldy miestelio erdvė, kurioje žmonės gali susitikti su Studentų paslaugų pagalbiniais darbuotojais dėl studentų susitikimų ar atvykimų. Ją taip pat naudoja DUSA atstovai.

Apsaugos centras

Apsaugos centras yra pagrindinė universiteto miestelio apsaugos komandos vieta.

Prieigos centras

Regioninių poreikių įvertinimo ir pagalbinių technologijų mokymo paslaugų teikimas neįgaliesiems, studijuojantiems ar dirbantiesiems.

Maistas ir gėrimai

„Chapelincy“ kavos baras

Kavos baras „Chaplaincy“ dirba visą kadenciją, kur galima atsinešti arba išsinešti, čia patiekiami įvairūs gėrimai, konditerijos gaminiai, šviežiai paruoštas maistas ir sveiki užkandžiai.

  Stipendijos ir finansavimas

  Pasaulinės kompetencijos stipendijos

  • £6000 per studijų metus
  • 18 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 24 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 30 000 svarų sterlingų už 5 metus

  Pasaulio pilietybės stipendijos

  • £5000 per studijų metus
  • 15 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 20 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 25 000 svarų sterlingų už 5 metų laipsnį

  Vicekanclerio Afrikos stipendija

  • £5000 per studijų metus
  • 15 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 20 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 25 000 svarų sterlingų už 5 metų laipsnį

  Vicekanclerio Pietų Azijos stipendija

  • 4000 svarų sterlingų per studijų metus
  • 12 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 16 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 20 000 svarų sterlingų už 5 metų laipsnį

  Vicekanclerio žemyninės Kinijos stipendija

  • 4000 svarų sterlingų per studijų metus
  • 12 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 16 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 20 000 svarų sterlingų už 5 metų laipsnį

  Vicekanclerio Indonezijos stipendija

  • 4000 svarų sterlingų per studijų metus
  • 12 000 svarų sterlingų už 3 metų laipsnį, 16 000 svarų sterlingų už 4 metų laipsnį, 20 000 svarų sterlingų už 5 metų laipsnį

  Reitingai

  „Daily Mail“ universiteto vadovas 2024 m

  2024 m. „Daily Mail“ universiteto vadove University of Dundee JK užėmė 26 vietą.

  „Sunday Times Good“ universiteto vadovas 2024 m

  „The Times“ ir „The Sunday Times“ gero universiteto vadovas

  Dundee užėmė 33 vietą „The Times“ ir „Sunday Times“ lygos lentelėse „Good University Guide 2024“.

  Vartai į augimą Verslumo poveikio ataskaita 2023 m

  University of Dundee buvo pripažintas geriausiu universitetu Jungtinėje Karalystėje, plėtojančiu „Octopus Ventures“ verslą.

  Pilnas universiteto vadovas 2024 m

  University of Dundee užėmė 4 vietą Škotijoje pagal absolventų perspektyvas.

  „Herald Higher Education Awards“ 2023 m

  University of Dundee buvo pripažintas geriausiu Škotijos universitetu „The Herald Higher Education Awards“.

  QS pasaulio universitetų reitingai pagal dalykus

  University of Dundee buvo pripažintas „pasauliniu gyvosios gamtos mokslų ir medicinos kompetencijos centru“ naujai išleistame „QS World University Rankings by Subject 2022“ sąraše.

  Studentų minia

  Užėmėme 1 vietą StudentCrowd 5 geriausių Škotijos universitetų 2022 m. sąraše

  2022 m. QS reitingai

  University of Dundee 5 žvaigždučių įvertinimas suteiktas tarptautinio aukštojo mokslo specialisto QS Quacquarelli Symonds.

  2021 m. mokslinių tyrimų kompetencijos sistema

  84 % mūsų tyrimų buvo įvertinti kaip „pirmaujantys pasaulyje“ arba „tarptautiniu mastu puikūs“ 2021 m. mokslinių tyrimų kompetencijos sistemoje.

  QS World University Rankings 2022

  Pagal absolventų užimtumą esame vienas iš 200 geriausių pasaulio universitetų

  2022 m. Leideno reitingas

  University of Dundee yra 34-as pasaulyje pagal daugiausiai cituojamų publikacijų 2022 m. CWTS Leiden reitinge.

  Vietos

  • Dundee

   Nethergate, DD1 4HN, Dundee

  Klausimai