Pagrindinės University of Sopron studijos yra ekonomika, pedagogika, miškininkystė ir medienos inžinerija.
Jis įsikūręs vaizdingame miestelyje šiaurės vakarų Vengrijos regione. Sopronas yra puikioje vietoje – vos 220 km nuo Budapešto, 60 km nuo Vienos ir 90 km nuo Bratislavos.
University of Sopron miestelis įsikūręs žalioje zonoje, nuosavo botanikos sodo apsuptyje – vos kelios minutės pėsčiomis nuo miesto centro. Tarptautinių žaliosios suknelės apdovanojimų laureatas University of Sopron yra šalies ir net pasaulio priešakyje keliose srityse, susijusiose su tvaria veikla ir plėtra.
Universitetas siūlo 3 bakalauro, 5 magistrantūros ir 3 doktorantūros studijų programas minėtų disciplinų tarptautiniams studentams. Jos strateginiai tikslai – ugdyti protingus ir kūrybingus specialistus, orientuotus į tvarumo principus, kartu gerbiant pirmtakus ir sprendžiant XXI amžiaus iššūkius.
Studijuojant mažesnėje kaimo institucijoje, tokioje kaip University of Sopron yra daug privalumų – mokymasis vyksta mažesnėse grupėse, kur dalyviai ir dėstytojai vienas kitą gerai pažįsta, o efektyvumas didelis, bendravimas betarpiškas; administravimas sklandus, tikrai galite susikoncentruoti į studijas; Soprone viskas pasiekiama pėsčiomis, todėl kasdien nereikia gaišti laiko kelionėms.
Visiems mūsų studentams paprašius garantuojamas bendrabučio kambarys. Jis yra pėsčiomis nuo visų universiteto pastatų, daugybės parduotuvių ir patogumų.
Dabartinio University of Sopron istorija siekia kelis šimtmečius:
Steigimo metai (1735-1808-1846)
Miškininkystės aukštasis mokslas, ilgametė studijų kryptis, universiteto išsilavinimo branduolys prasidėjo kalnakasybos ir metalurgijos studijų institute. Kalnakasybos karininkų rengimo mokykla buvo įkurta Karolio III dekretu, pasirašytu 1735 m. birželio 22 d. Selmecbánijoje.
Marija Teresė savo dekretu, pasirašytu 1762 m. spalio 22 d., nustatė akademinio išsilavinimo pagrindus.
1807 m. birželį vykusiame bendrame iždo ir Karališkosios monetų kalyklos ir kasybos rūmų posėdyje buvo aptartas Miškininkystės mokyklos steigimas šalia Kasybos akademijos.
Vengrijos karališkoji kasybos ir miškų akademija, Vengrijos karališkojo kalnakasybos ir miškininkystės koledžas Selmecbanijoje (1867-1918 m.)
Po 1867 m. kompromiso Akademija tapo Vengrijos valstybine institucija, todėl sumažėjo jos tarptautinė svarba. 1904 m. įstaiga gavo pavadinimą „Vengrijos karališkasis kalnakasybos ir miškininkystės koledžas“.
Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, kolegijos gyvenime įvyko didelis lūžis. 1918 m. spalio 6 d. prasidėjo paskutinės rudens semestro paskaitos, tačiau mokslo metų nepavyko baigti. Dėl taikos sutarties po karo Selmecbánya nebebuvo Vengrijos miestas; ji priklausė naujajai Čekoslovakijai. Kolegijos tarybos nutarimu ir Finansų ministerijos potvarkiu 1918 m. rudenį pradėta kraustytis iš protėvių rezidencijos.
Kolegija Soprone. Organizaciniai pokyčiai (1919-1950)
Valstybės sekretoriaus pavaduotojo Hugó Laehne ir mero Mihály Thurner ryžto dėka Soprono miestas suteikė kolegijai naujus namus. Pirmoji studentų grupė atvyko 1919 m. kovo mėn., vadovaujama rektoriaus Gézos Réz.
1922 m. koledžas buvo pervadintas į Vengrijos karališkąjį kalnakasybos ir miškininkystės koledžą, rodantį išplėstą mokymo programą. 1934 m. buvo įkurtas Vengrijos karališkasis József Nádor technologijos ir ekonomikos universitetas, o kolegija buvo integruota į šį universitetą, esantį Budapešte, kaip Kasybos, metalurgijos ir miškininkystės fakultetas.
1949 m. pradėtas savarankiškas Žemės matavimo inžinieriaus mokymas. Vėliau jis buvo integruotas į Budapešto technikos universitetą. Miškolce įkūrus naują technikos universitetą, į jį persikėlė Kasybos ir metalurgijos fakultetas. Pastarųjų dviejų fakultetų perkėlimas truko daugiau nei 10 metų.
Miškininkystės kolegija, Miškų ir medienos mokslų University of Sopron (1952-2000)
Nuo 1952 m. Miškų fakultetas veikė kaip savarankiška universitetinį rangą turinti Miškų ūkio kolegija. 1956 m. istorijos audra kolegijai sudavė stiprų smūgį. Po revoliucijos pralaimėjimo iš šalies išvyko didelė dalis mokytojų ir mokinių. Dauguma jų išvyko į Kanadą, kur Britų Kolumbijos universitete įkūrė Miškų fakulteto Soprono skyrių ir ten baigė studijas. Kiti išvyko į Vokietiją, Šveicariją ir Austriją.
1957 metais pradėti ruošti medienos pramonės inžinieriai. 1962 m. rugsėjo 1 d. buvo įkurtas Miškų ir medienos mokslų universitetas su dviem fakultetais. 1972 m. universitetas atidarė naują fakultetą – Székesfehérváro žemėtvarkos ir žemėtvarkos kolegijos fakultetą. Popieriaus pramonės inžinerijos magistrantūros kursai prasidėjo 1985 m.
University of Sopron (1992- )
1992 m. buvo įkurtas Ekonomikos ir verslo vadybos plėtros institutas, kuris rengia ekonomikos studentus.
Po parengiamųjų darbų laikotarpio, 1994 m., buvo įkurtas Taikomosios dailės institutas, o Medienos mokslų fakultete pradėti rengti menininkai.
1996 m. rugsėjo 1 d. universitetas pakeitė pavadinimą į University of Sopron .
Vakarų Vengrijos universitetas (2002-2007), (2008-2017)
Ekonomikos studentai buvo pradėti rengti Soprone 1995 m. Ekonomikos fakultetas buvo įkurtas 2000 m., kai dėl Vengrijos aukštojo mokslo racionalizavimo politikos universitetas buvo išplėstas įtraukiant Győro Apáczay Csere János fakultetą. Mosonmagyarovár žemės ūkio ir maisto mokslai bei Soprono Benedek Elek Pedagogikos fakultetas. Universitetas buvo pervadintas į Vakarų Vengrijos universitetą, o jo būstinė buvo Soprone. 2008 m. sausio 1 d. įjungus Szombathely Berzsenyi Dániel koledžą, universitetas veikė dešimt fakultetų penkiuose miestuose.
University of Sopron (2017 m.)
2015–2017 m. Vyriausybės sprendimu universitetas buvo reorganizuotas, o fakultetai už Soprono ribų sujungti su kitais universitetais.
Soprone liko keturi fakultetai: Benedeko Eleko Pedagogikos fakultetas, Miškų ūkio fakultetas, Alexandre'o Lamfalussy ekonomikos fakultetas ir Simonyi Károly Inžinerijos, medienos mokslų ir taikomosios dailės fakultetas, priklausantys pervadintam University of Sopron .
University of Sopron toliau koncentruojasi į švietimą ir mokslinius tyrimus, plėtodamas savo stipriąsias puses, vadovaudamasis savo vizija ir tradicijomis, būdingomis Vakarų Vengrijos universitetui ir jo pirmtakei Selmecbányos akademijai.
Pagrindiniai University of Sopron tikslai – toliau didinti mokslinių tyrimų pajėgumus ir skatinti internacionalizaciją. Universitetas ketina pasiūlyti daugiau studijų programų per anglų kalbos mokymą.