Keystone logo
Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Įvadas

Pirmasis universitetas Rumunijoje pagal patentų ir išradimų skaičių per pastarąjį dešimtmetį ir tarptautinių universitetų reitingavimo organizacijų įtrauktas į 10 geriausių Rumunijos valstybinių universitetų, USV vaidina pagrindinį vaidmenį plėtojant ir skleidžiant mokslo žinias.

Nuo pat savo įkūrimo 1963 m., USV buvo galinga vieta tūkstantmetę istoriją turinčiame mieste, ryžtingai prisidedant prie šiuolaikinės vietos bendruomenės tapatybės kūrimo. Daugiau nei pusę amžiaus suteikusi aukštąjį mokslą Suceavos mieste, USV yra svarbių tarptautinių universitetų konsorciumų narė ir entuziastingai bei atsakingai reaguoja į naujų drąsių projektų iššūkius, būdama pagrindinė vietos ir regionų valdžios institucijų krizių valdymo partnerė. , rengiant specialistus, pateikdamas žmogiškuosius modelius ir moralines gaires, įrodančias, kad moksliniams projektams pritrauktas didelis finansavimas, žmogiškųjų išteklių profesinė vertė ir absolventų akademinis pasirengimas praktiškai gali padėti visuomenės vystymuisi.

Visi 11 mūsų universiteto fakultetų teikia 3-4 metų bakalauro (apie 55 akademinės krypties) ir 2 metų magistrantūros programas (apie 40 akademinių krypčių), taip pat doktorantūros studijas 14 doktorantūros krypčių: apskaita, verslo administravimas, kompiuteriai ir informacija. Technologijos, ekonomika, elektrotechnika, maisto produktų inžinerija, miškininkystė, geografija, pramonės inžinerija, istorija, mechanikos inžinerija, filologija, filosofija ir telekomunikacijos bei informacinės technologijos.

Pagrindiniai Stefan cel Mare University of Suceava tikslai švietimo ir mokslinių tyrimų srityse yra: rengti aukštos kvalifikacijos ir kompetentingus specialistus, kurie kovotų su pasauline konkurencija, harmoningai formuoti studentų asmenybes, skatinti kūrybiškumą ir novatoriškumą, siekiant nuolat plėtoti mokslinius tyrimus, nuolat vertinti akademinės bendruomenės narių mokslinę veiklą, tobulinti edukacinę ir mokslinę tiriamąją veiklą, siekiant struktūrinės, kokybinės ir ekonomiškai sėkmingos integracijos į Europos aukštojo mokslo erdvę.

Priėmimai

ES piliečiai

ES piliečiai taiko tokias pačias priėmimo procedūras kaip ir Rumunijos piliečiai.

Reikalinga paraiškos teikimo sąlyga – studijų pažymėjimų (aukštosios mokyklos, bakalauro, magistrantūros) pripažinimas
diplomai) Nacionalinis diplomų lygiavertiškumo ir pripažinimo centras
(https://www.cnred.edu.ro/ro).

USV Tarptautinių santykių biuras siūlo pagalbą ES piliečiams, norint gauti šį pripažinimą,
rinkdami ir siųsdami jų bylas toliau Nacionaliniam lygiavertiškumo ir atpažinimo centrui
diplomo

Paraiškos bylą turi sudaryti šie dokumentai:

Bakalauro studijoms:

 • Paraiškos forma – https://www.cnred.edu.ro/en/recognition-studies-european-citizensadmission-undergraduate-studies-in-Romania
 • Vidurinės mokyklos baigimą patvirtinantis dokumentas (vidurinės mokyklos diplomas/atestatas):
 • Dokumentų kopijos rumunų / anglų / prancūzų / ispanų / italų kalbomis
 • Dokumentų kitomis kalbomis kopija ir oficialus vertimas rumunų kalba
 • Visų vidurinės mokyklos lygių baigimą patvirtinantis dokumentas (vidurinės mokyklos studijų metų pažyma/pažymėjimas
  kiekvieno lygio):
 • Dokumentų kopija rumunų / anglų / prancūzų / ispanų / italų kalba
 • Dokumentų kitomis kalbomis kopija ir oficialus vertimas rumunų kalba

Kiti dokumentai:

Pruebas de Aptitud para el Acceso a la Universidad iš Ispanijos, Vevaiosi Prosvasis for Panellinies Exetaseis – bendrajai vidurinei mokyklai – iš Graikijos, Scholastic Aptitude Test (SAT) arba ACT iš SUA) – kopija ir oficialus vertimas rumunų kalba dokumentams kitomis kalbomis nei anglų/prancūzų/ispanų/italų

Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – kopija (pasas, asmens tapatybės kortelė, juridinio pavadinimo pakeitimo įrodymas, jei taikoma, dokumentų kopija rumunų / anglų / prancūzų / ispanų / italų kalba ir įgaliotas vertimas rumunų kalba į kitas kalbas

Diplomai iš Italijos, Graikijos, Ispanijos, Portugalijos ir Kipro turi turėti Hagos konvencijos Apostille, kurią išduoda dokumentą išdavusios šalies institucijos.

Diplomai, išduoti šalyse, kurios nėra Hagos Apostille konvencijos šalys, turi būti
patvirtino:

 • Išduodančiosios šalies Švietimo ministerija ir Užsienio reikalų ministerija, Rumunijos ambasada toje šalyje ir Rumunijos užsienio reikalų ministerija arba
 • Išduodančiosios šalies švietimo ministerija, monetą išdavusios šalies ambasada Rumunijoje ir Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

Dėmesio!

 • Rumunijos švietimo ministerija gali paprašyti bet kokių papildomų įrodymų, susijusių su studijomis.
 • Paraiška nenagrinėjama, jei trūksta kurio nors iš reikalaujamų dokumentų arba paraiškos formoje palikti tušti laukeliai.

Nacionaliniam diplomų lygiavertiškumo ir pripažinimo centrui išdavus pripažinimo pažymėjimą, kandidatas laikosi tų pačių kalendorių ir priėmimo sąlygų, kaip ir Rumunijos piliečiai (įskaitant abonementą fakultete, dokumentus ir galimus egzaminus ar bylų konkursą).

Stefan cel Mare University of Suceava studijuojama rumunų kalba. Užsienio piliečiai, nekalbantys rumunų kalba, privalo sekti parengiamuosius rumunų kalbos metus. Mokantieji rumunų kalbą turės išlaikyti rumunų kalbos mokėjimo testą pagal Rumunų kalbų instituto patvirtintą metodiką (išimtis iš šio kalbos testo yra užsienio piliečiai, kurie pažymomis įrodo, kad rumunų kalbą mokėsi ne mažiau kaip ketverius metus )

Ne ES

Užsienio stojantieji, norintys pretenduoti į studijas, savo failus turi įkelti į internetinę platformą,
kurią galima pasiekti naudojant toliau pateiktą nuorodą: https://relint. USV .ro/about-romania/self-sponsored-students/

Registracijos žingsniai:

Įkėlę paraiškos failą gausite patvirtinimo el. laišką.

Kai apdorosime jūsų prašymo bylą ir išlaikysite kalbos testus bei stojimo egzaminus, jei taip, mes nusiųsime jūsų bylą Rumunijos švietimo ministerijai, kad ši išduotų priėmimo raštą arba atmestų bylą, jei taikoma. Neapdorojame neužbaigtų paraiškos failų.

Gavus pranešimą, kad Švietimo ministerija išdavė sutikimo studijoms raštą, turite sumokėti studijų mokestį ir pasirašyti universiteto studijų sutartį.

Gavę sutikimo raštus, galite kreiptis dėl D/SD tipo vizos.

Galite kreiptis dėl vizos internetu toliau pateiktoje svetainėje

https://evisa.mae.ro/?lang=en-US#

Jei jūsų prašymas išduoti vizą bus atmestas, mes tęsime studijų mokesčio kompensavimą pagal jūsų prašymą.

Registracijos sąlygos:

Jei ankstesnės studijos nebuvo baigtos Rumunijoje, Europos Sąjungos valstybėje, arba pagal Rumunijos ir trečiųjų šalių pasirašytas teisinės pagalbos sutartis, Švietimo ministerijos išduotą priėmimo raštą gavę asmenys turi atvykti asmeniškai ir atsinešti dokumentai iš paraiškos bylos, originalai, patvirtinti Rumunijos ambasados šalyje emitento, arba patvirtinti Hagos apostile.

Mokslo metai prasideda maždaug spalio 1 d

Apgyvendinimas

Kadangi įstaigoje yra ribotas nakvynės vietų tarptautiniams studentams skaičius, kuo anksčiau atvyksite į Sučavą, tuo daugiau turėsite apgyvendinimo galimybių. Apgyvendinimas kainuoja apie 150 eurų per mėnesį.

Atkreipkite dėmesį, kad į studijų kainą neįskaičiuotos apgyvendinimo išlaidos.

Stipendijos ir finansavimas

Švietimo ministerija per Paskolų ir stipendijų agentūrą ( https://roburse.ro/ ) skelbia apie 2023-2024 mokslo metų stipendijų/tyrimų/vasaros kursų užsienyje skyrimo nacionalinius konkursus (pagal 2024 m. GD Nr. 1402/2009 nuostatos dėl Paskolų ir stipendijų agentūros įsteigimo, organizavimo ir veiklos su vėlesniais GD Nr. 1070/2001 dėl mėnesinių stipendijų skyrimo užsienyje studijuojantiems rumunams ir dvišalių bendradarbiavimo dokumentų ar vienašalių pasiūlymų pakeitimais. , galioja 2023-2024 mokslo metais).

Stipendijos skirtos studentams, studentams, gydytojams rezidentams (švietimo ministerijos biudžeto lėšomis finansuojamam laikotarpiui), dėstytojams ar mokslininkams iš Rumunijos, norintiems studijuoti užsienyje:

 • Bakalauro / magistro / doktorantūros universitetinės studijos (visos arba dalinės);
 • Mokslinės stažuotės / specializacija (3 – 10 mėnesių trukmės);
 • Kalbos, kultūros ir civilizacijos vasaros kursai.

Informaciją apie 2023-2024 mokslo metų pasiūlymus (tinkamumo sąlygos, bylų pateikimo terminai, siūlomų stipendijų skaičius ir tipas ir kt.) rasite Skelbimuose, kurie bus rodomi skiltyje Konkursai (Studijų stipendijos / Stipendija) puslapis „ Dvišalė sutartis “: https://roburse.ro/burse-de-studii/bursa-acord-bilateral/

Reitingai

Antradienį, birželio 27 d., paskelbtame QS World University Rankings 2024 m. leidime Suceavos „Ștefan cel Mare“ universitetas yra 1201–1400 universitetų ešelone. Taigi USV ir toliau yra vienas iš 1500 aukščiausio lygio universitetų. visame pasaulyje ir tarp 13 geriausių Rumunijos universitetų.

2024 m. „QS World University Rankings“ buvo išanalizuoti 2963 institucijų rezultatai, iš kurių 1499 atitiko griežtus kriterijus, kad būtų įtrauktas į reitingą, o 83 nauji įrašai, palyginti su ankstesniu leidimu. Tope yra tik 13 universitetų iš Rumunijos, kaip ir 2023 m.

Šis 20-asis prestižinis QS World University Rankings yra pagrįstas, be jau žinomų rodiklių – užsienio studentų dalies, akademinio prestižo, reputacijos tarp darbdavių, citavimo skaičiumi, palyginti su dėstytojų skaičiumi, santykiu tarp didaktinių darbuotojų skaičius ir studentų skaičius, dėstytojų iš užsienio dalis, kiti trys nauji rodikliai: poveikis darbo rinkai, dalis tarptautiniame mokslo tinkle ir tvarumas.

2024 m. leidime USV geriausias reitingas išlieka pagal rodiklį pagal užsienio studentų dalį (443 vieta reitinge), mūsų universitetas turi daugiausiai tarptautinių studentų tarp analizuojamų Rumunijos universitetų. Kalbant apie kitus rodiklius, USV reitingas yra toks: akademinis prestižas (601+ ešelonas), reputacija tarp darbdavių (601+ ešelonas), citavimo skaičius, palyginti su dėstytojų skaičiumi (701+), santykis tarp dėstytojų skaičiaus. dėstytojų ir studentų skaičius (701+), dėstytojų iš užsienio dalis (701+). 701+ ešelone Suceavos institucija taip pat yra trijų naujų rodiklių atveju.

QS World University Rankings yra laikomas vienu iš 3 geriausių tarptautinių universitetų reitingų pagal matomumą, skelbiami rezultatai vertinami už viešosios politikos formavimą švietimo srityje. 20-asis leidimas išleistas tuo metu, kai keičiasi aukštojo mokslo prioritetai, o „QS World University Rankings“ turi privilegijuotą aukštojo mokslo sąsają, jungiančią milijonus studentų, šimtus tūkstančių akademikų ir darbdavių bei tūkstančius institucijų. visame pasaulyje. Dėmesys šių veikėjų elgesio pokyčiams, reaguojant į platesnes švietimo ir visuomenės tendencijas, paskatino QS įtraukti tris naujus anksčiau minėtus rodiklius.

Vietos

 • Suceava

  Strada Universității, 13, 720229, Suceava

Klausimai