Keystone logo
Universitatea De Vest Din Timisoara

Universitatea De Vest Din Timisoara

Universitatea De Vest Din Timisoara

Įvadas

Universitatea de Vest din Timişoara ( UVT ) / Timişoara Vakarų universitetas (WUT) yra pagrindinė Vakarų Rumunijos aukštojo mokslo įstaiga ir tyrimų centras. Jos bendruomenę sudaro maždaug 16000 studentų ir daugiau kaip 700 dėstytojų. Tai yra išsamus universitetas, kuriame yra 11 fakultetų su atitinkamais departamentais, taip pat Pedagogų rengimo skyrius.

Fakultetų veikiančios pagal sistemą UVT pasiūlyti nacionaliniu lygiu akredituota studijų programų bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros lygio šiose teminėse srityse: Menas ir dizainas; Chemija, biologija, geografija; Ekonomika ir verslo administravimas; Teisė; Raidės, istorija ir teologija; Matematika ir informatika; Muzika ir teatras; Kūno kultūra ir sportas; Fizika; Politikos mokslų, filosofijos ir ryšių mokslų; Sociologija ir psichologija.

Vakarų Timisoara universitetas siūlo studentams galimybę derinti teorines ir praktines žinias įvairiose ir tarpdisciplininėse aplinkose, rengiant juos įžengti į globalizuotą darbo rinką. Kadangi daugiau nei 5% studentų yra tarptautiniai, universitetas intensyviai dalyvauja tarptautiškumo procesuose, o mūsų fakultetai siūlo daugiau nei 20 studijų programų užsienio kalbomis (anglų, vokiečių ar prancūzų) bakalauro, magistro ir doktorantūros lygmenimis.

Universiteto akcentas akademinei kokybei taip pat patvirtintas UVT priklausomybe Europos universitetų asociacijai (EUA) ir Tarptautinei universitetų asociacijai (IAU) bei daugeliui kitų tarptautinių organizacijų ir asociacijų (Agence Universitaire de la Francophonie, Europos asociacija tarptautiniam švietimui, Europos Erasmus koordinatorių asociacija ir kt.). Be to, kasmet Vakarų universitetas Timisoaroje įgyvendina daugiau nei 100 mokslinių tyrimų projektų, iš kurių daugiau kaip 30% turi stiprią tarptautinę dimensiją. Skatinant daugiaplanį ir tarpdisciplininį požiūrį į aukštąjį mokslą ir mokslinius tyrimus, aiškiai orientuojantis į internacionalizaciją, WUT turi daugiau kaip 380 dvišalių susitarimų, skatinančių mainus "Erasmus" programoje, ir daugiau kaip 180 kitų dvišalių susitarimų su aukštojo mokslo institucijomis visame pasaulyje. Kiekvienais metais Timisoaros Vakarų universitete yra daugiau kaip 300 studentų, išvykstančių iš universitetų (studijų ir praktikos), kurie vykdo mobilumą užsienyje, taip pat daugiau nei 200 atvykstančių mobilumo studentų, organizuojamų pagal Erasmus mobilumo projektus. Be to, kasmet maždaug 600 tarptautinių studentų vykdo visą studijų programą. Numatoma, kad per artimiausius akademinius metus tarptautinių studentų skaičius padidės 15%, mūsų universitetas yra įsipareigojęs remti studentų asmeninį ir profesinį tobulėjimą vis labiau internacionalizuotame akademiniame pasaulyje. Labai daug dėmesio skiriant mokymo programų internacionalizavimui, Vakarų universitetas Timisoara vis labiau orientuojasi į absolventų įsisavinimo galimybes globalizuotoje darbo rinkoje.

Galų gale Vakarų Timišoaro universitetas yra labai daugiakultūriško ir dinamiško miesto dalis, kuris siūlo daugybė galimybių mokytis net ir per akademinį gyvenimą. "Timişoara" yra ne tik kosmopolitiškas miestas, labai susijęs su likusia Europos dalimi, bet ir miestas su didžiausiu interneto greičiu pasaulyje ir būsima Europos kultūros sostine 2021 m. Čia mokymasis gali būti naudingas studentams įvairiais būdais. Be to, universitete yra moderni ir visiškai įrengta biblioteka, taip pat įvairios kalbos ir kultūros centrai (kinų, portugalų, prancūzų, vokiečių, austrų, italų, ispanų, serbų ir kt.). Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas, studentų miestelio apylinkės yra miesto centre ir yra patrauklus, turintis daug galimybių laisvalaikiui ir gyvenimui.

Statistika

Universiteto didelis dėmesys kokybei vis labiau tarptautiniame ir globalėjančiame akademiniame pasaulyje pripažįstamas jo užimama vieta reitinguose visame pasaulyje (pavyzdžiui, Times Higher Education Emerging Economies University Rankings Top 201-250 2018 m., QS World University Rankings Top 701+ 2015 m. 2016 m., QS reitingai pagal dalykus 150–200 geriausių šiuolaikinių kalbų srityje 2017 m. arba Šanchajaus reitingas pagal dalyko top 301–400 2018 m. fizikos srityje).

  Universiteto ypatybės

   Vietos

   • Timișoara

    Blvd. V. Parvan 4, 300223, Timișoara

   Klausimai