Universitetai

Detali informacija apie skirtingas studijų vietas

Spustelėkite žemiau esančią nuorodą ir skaitykite daugiau apie skirtingas šalis, kuriose galite rinktis studijas. Čia rasite ne tik bendrosios informacijos apie skirtingas šalis, bet ir duomenų apie švietimo sistemas, studijų kainas, studijų galimybes siūlomas tarptautiniams studentams ir daug daugiau. Čia taip pat rasite praktinės informacijos apie studentų sveikatos draudimą, studijų vizas, pragyvenimo kainas ir t.t.

Aukštojo mokslo studijų programos visame pasaulyje

Bakalauro, magistro, doktorantūros, MBA ir EMBA studijos bei įvairiausi akademiniai kursai kasmet tampa vis populiaresni viso pasaulio universitetuose. Kai kuriose išsivysčiusiose šalyse doktorantūros studijos tampa gana įprastu akademiniu laipsniu. Įvairiausi pasaulio universitetai bei kitos aukštosios mokyklos studentams siūlo labai didelę įvairovę skirtingų magistro bei doktorantūros studijų programų. Tad kiekvienas studentas gali rinktis studijų programą, kuri jiems gali padėti pasiekti užsibrėžtų ne tik akademinių bei profesinių, bet ir asmeninių tikslų.

Skirtingose pasaulio šalyse yra populiarios skirtingų tipų aukštojo mokslo įstaigos. Nors jų charakteristikos priklauso nuo konkrečios šalies švietimo sistemos, aukštosios mokyklos dažnai yra priskiriamos prie vienos iš šių grupių:

 • Universitetai, kurių studijų programos yra orientuotos tiek į teoriją, tiek į praktiką. Šio tipo universitetai paprastai siūlo didelę studijų programų įvairovę.
 • Verslo mokyklos, kurios siūlo MBA bei kitas su verslu glaudžiai susijusias bakalauro, magistro bei doktorantūros studijų programas.
 • Technikos universitetai, kurių studijų programos yra orientuotos į tiksliuosius mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką.
 • Menų universitetai bei akademijos, kurios siūlo menų studijų programas. Vienos populiariausių jų yra skulptūra, tapyba, teatras, muzika ir šokis.
 • Edukologijos universitetai, kurie studentams siūlo pedagogikos studijų programas.

Į įprastų universitetų magistro studijų programas įstoję studentai paprastai studijų pabaigoje turi savarankiškai atlikti ir sėkmingai apsiginti magistro baigiamąjį darbą. Kitų tipų aukštosios mokyklos kartais taip pat reikalauja magistro baigiamojo darbo, tačiau šiose mokyklose jis yra kur kas labiau orientuotas į praktinę studento pasirinktos srities pusę. Beveik visi į doktorantūros studijas įstoję studentai, studijų pabaigoje turi atlikti unikalų mokslinį tyrimą ir apsiginti disertaciją.

Kiekvienais metais vis daugiau studentų pasirenka studijas užsienyje. Studijos užsienio universitete yra ypatingai populiarios tarp tų studentų, kurie nori studijuoti su tam tikra vietove susijusią discipliną, pvz., Viduriniųjų Rytų verslą. Tarptautinės studijos populiarėja visame pasaulyje, nepriklausomai nuo studento pasirinktos aukštojo mokslo įstaigos. Pasak UNESCO statistikos departamento (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) (JAV) pateiktų duomenų beveik 4 milijonai studentų šiuo metu studijuoti renkasi užsienio universitetuose. Šis skaičius nuo 2000 metų išaugo kone dvigubai. Rytų Azijos ir Ramiojo Vandenyno regiono studentai iš viso sudaro 28 proc. šio skaičiaus. Šiaurės Amerikos ir Europos studentai kartu sudaro 15 proc. visų tarptautinių studentų. Daugiausia užsienyje studijas pasirinkusių studentų yra iš Kinijos, Indijos bei Pietų Korėjos. Apie 6 proc. Centrinės Azijos studentų mokosi užsienyje. Tyrimai parodo, kad būtent šie studentai yra mobiliausi pasaulyje. Tarptautiniai studentai dažniausiai mokytis važiuoja į JAV, Jungtinę Karalystę, Australiją, Prancūziją, Vokietiją ir Japoniją.

Daugybė studentų taip pat užsienio universitetuose renkasi ir nuotolinio mokymo ar internetines studijas ar kursus. Šie studentai yra neįskaičiuojami į UNESCO statistikos departamento duomenis, tad galima sakyti, kad iš viso užsienio universitetuose mokosi daugiau negu 4 milijonai viso pasaulio studentų.

Užsienio universitetuose studentai renkasi studijuoti dėl daugybės skirtingų priežasčių. Vienos iš dažniausiai pasitaikančių yra:

 • Galimybė pasirinkti vieną iš geriausiųjų pasaulio universitetų bei konkrečių studijų programų. Be to, kai kurias itin specifines programas siūlo tik keletas pasaulio universitetų. Kitos programos gali būti dėstomos tik tam tikro žemyno ar regiono aukštosiose mokyklose. Pavyzdžiui, jeigu domitės budizmo studijomis, geriausią šios srities išsilavinimą įgytumėte Tailando universitetuose.
 • Studijos bei gyvenimas kitoje kultūroje. Studentams, kurie nori studijuoti tam tikros šalies ar regiono kalbą, kultūrą, politiką ir t.t., yra patartina pasidomėti būtent juos dominančio regiono universitetų siūlamomis studijų programomis. Be to, tarptautinio verslo programas norintiems rinktis studentams, taip pat būtų labai naudinga pagyventi ir iš arti susipažinti su kita kultūra.
 • Naujos kalbos žinios, be abejo, jeigu studentas renkasi studijuoti ne jo gimtąja kalba. Nors dauguma tarptautinių studentų pasirinktų magistro bei doktorantūros studijų programų yra dėstomos anglų kalba, studentai gyvenantys užsienyje gali rinktis tam tikros kalbos kursus arba kalbos įgūdžius lavinti kalbėdamiesi su jų studijoms pasirinktos šalies vietiniais gyventojais.

Jeigu jau nusprendėte stoti į magistro ar doktorantūros studijas, tačiau dar nežinote, ar rinksitės vieną iš Lietuvos ar užsienio šalių universitetų, patartumėme apsvarstyti šiuos veiksnius:

 • Studijų kaina bei pragyvenimui reikalingos išlaidos. Kai kuriose šalyse, pvz., Skandinavijos regione, aukštasis mokslas yra nemokamas, tačiau pragyvenimo kaina gali būti tikrai aukšta. Tiesa, dauguma universitetų tarptautiniams studentams dažnai skiria stipendijas ar kitų formų finansinę pagalbą. Stipendijas gali skirti ir įvairūs privatūs bei viešieji fondai. Kai kuriose šalyse yra ribojamas tarptautinių studentų darbas. Tam tikrose šalyse iš užsienio atvykusiems studentams iš viso negalima dirbti. Priklausomai nuo jūsų pasirinktos šalies sveikatos draudimo sąlygos ir kainos taip pat gali stipriai skirtis.
 • Aukštojo išsilavinimo kokybė bei svetima kultūra. Nors visos akredituotos aukštosios mokyklos atitinka aukštus aukštojo mokslo standartus, priklausomai nuo jūsų pasirinktos šalies, universiteto, studijų programos bei kultūros labai priklausys ir specifinės mokymo technikos. Be to, kai kurie studentai pastebi, kad jiems yra sunkiau mokytis ne gimtąja kalba, todėl jie gauna ribotesnį išsilavinimą bei, suprantama, žemesnius pažymius.
 • Kalbos įgūdžių reikalavimai. Kalbos, kuria yra dėstoma pasirinkta studijų programa reikalavimų neatitinkantiems studentams, gali tekti praleisti metus ar daugiau tobulinant kalbos žinias ir tik tada stoti į jų norimą studijų programą. Kartais studentai gali kalbos kursus lankyti jų šalyje, tačiau priklausomai nuo jų studijuojamos kalbos, jiems gali tekti praleisti daugiau laiko užsienyje.
 • Siūlomas studijų tipas, t.y. dieninės, ištęstinės (vakarais arba savaitgaliais dėstomos programos), internetinės ar nuotolinio mokymo studijos. Dauguma universitetų studentams, kurie mokos dieniniu studijų grafiku, suteikia studento vizas. Tačiau studentai, kurie jau gyvena kitoje šalyje ir turi leidimą joje dirbti, gali rinktis studijuoti ir ištęstines studijas. Be to, verta paminėti, kad nuotolinio bei internetinio mokymo studijos yra labai lanksčios.
 • Poveikis jūsų šeimos nariams. Jeigu turite sutuoktinį ar vaikų svarbu išsiaiškinti, ar į tam tikrą šalį galite kraustytis su visa šeima, ir ar jūsų sutuoktinis galės pasirinktoje šalyje dirbti.

Peržvelkite įvairiausias studijų programas, kurias siūlo daugybė viso pasaulio universitetų. Jeigu jau žinote, kur norite studijuoti ar kokią studijų programą rinktis, galite spustelėti tiesiai ant tos šalies ar studijų kategorijos. Arba skirkite daugiau laiko jūsų svajonių studijų paieškoms. Galbūt atrasite studijas, kurios jums padės pasiekti užsibrėžtų tikslų. Sėkmės!

Skaityti daugiau Skaityti mažiau