Oficialus aprašymas

TRUMPAS MOKSLO FAKULTETO ISTORIJA

Mokslo fakulteto istorija eina lygiagrečiai su Leuveno universiteto istorija, apimanti keturis pagrindinius laikotarpius:

  1. Senasis universitetas (1425-1797)
  2. Universitetas (1817-1835)
  3. Katalikų universitetas (1835-1968)
  4. Autonominis olandų kalbos katalikų universitetas (nuo 1968 m.)

SENAS UNIVERSITETAS (1425-1797)

1425 m. Popiežius davė Martinui V leidimą įsteigti leveno generolą su keturiais fakultetais: artais, kanonų teise, civiline teise ir medicina. 1432 m. Buvo pridėtas Teologijos fakultetas, todėl studijų generale į viduramžių koncepcijas tapo visateise universitetu. Nuo pat pradžių mokslo mokymasis buvo svarbi Leuveno universiteto sudedamoji dalis: tiek gamtos mokslų studijavo artezėje, tiek medicinos fakultete.

Arto fakultetas buvo dabartinio meno ir mokslo fakulteto pirmtakas. Iš pradžių mokiniai buvo mokomi septyniose "laisvųjų menų" kategorijose, suskirstyti į triviumą (gramatikos-literatūrinį išsilavinimą) ir "quadrivium" (matematika, muzika ir astronomija). Šis ugdymas netrukus buvo transformuotas į tris lygmenis: logiką, fiziką ir metafiziką. Magistro diplomas Arte davė priėjimą prie aukštųjų fakultetų (Teologija, teisė ir medicina).

Senųjų universitetų pradžioje daugybė svarbių mokslininkų liko Leuvene. Gemma Frisius (paveikslėlyje) buvo matematikas, kosmografas ir medicina su tarptautine šlovės. Frisius pristatė topografinę trianguliaciją ir taip sukūrė tvirtą matematinį pagrindą kartografijoje. Gerard Mercator, šiuolaikinės geografijos tėvas, buvo Frisius mokinys. Rembertas Dodoens ir Carolus Clusius, empirinės botanikos įkūrėjai, taip pat mokėsi Leuvene. Dar vienas šiuolaikinės medicinos pradininkas Andreas Vesalius gavo pagrindinį mokslinį mokymą Leuvene.

Po XVI a. Prasiveržimo gamtos mokslų išsilavinimas nukrito į krizę. Nors fakultetas greitai įtraukė mokslines naujoves į savo programą, jis išliko ilgai niūrus dėl Niutono fizikos. Nebuvo iki 18 amžiaus, kad dabar pasenusios fakulteto struktūros pritaikytos prie Švietimo mokslo standartų. Iki 1780 m. Leuveno švietimas buvo iki standarto dar kartą ir net atliekami originalūs tyrimai. Jan Pieter Minckelers atrado deginamąsias dujas, išgaunamas iš akmens anglių, kurias jis panaudojo apšviesti savo auditoriją. Tačiau politinė situacija neleido tvariai žydėti. Po aneksijos pietų Nyderlandų į Prancūziją senasis universitetas buvo panaikintas 1797 m. Spalio 25 d.

KATALIKOS UNIVERSITETAS (1835-1968)

19 a. Mokslo fakultetas palaipsniui įgyja naują vietą universitetinio išsilavinimo. Gamtos mokslai yra ne tik pasirengimas medicinos studijoms. 1869 m. Buvo prieinami šeši daktaro laipsniai: matematika, fizika, chemija, geologija-mineralogija, botanika ir zoologija. 1900 m. Yra geografija, o 1919 m. - gryni ir taikomi chemijos mokslai.

1864 m. Fakultete įsteigtos specialiosios inžinierių mokyklos, daugelio katalikų pramonininkų iniciatyva, 1961 m. Buvo suteiktos savarankiškos fakulteto statusas. 1878 m. Įsteigtas nepriklausomas institutas buvo įkurtas kaip agronomijos institutas. Mokslų fakultetas nuo 1892 m.

Pradinis tyrimas yra nuo 19 iki aiškios universiteto amžiaus užduotys. Paleontologas ir zoologas Pierre-Joseph Van Beneden buvo aistringas mokslininkas, kuris paskelbė studijas apie jūrų biologiją ir parazitinius kirminus. Van Beneden taip pat labai prisidėjo prie zoologijos muziejaus kūrimo. 1863 m. Chemikas Luisas Henris atidarė chemijos laboratoriją, o jo impulsu praktiniai ir asmeniniai tyrimai tapo šio kurso dalimi. Henris pats atliko organinės chemijos tyrimus. Jean-Baptiste Carnoy sukūrė citologijos laboratoriją, taip pat pradėjo praktinį mikroskopijos kursą. Jo įpėdinis Frans Alfonsas Janssensas yra meijozės perėjos atradėjas. Geologas Charlesas-Luisas de la Vallée-Poussin, be kita ko, studijavo Meuse slėnio geomorfologiją, jo sūnus Charlesas-Jean de La Vallée Poussin atliko originalius matematikos tyrimus, ypač integralinio ir diferencialinio skaičiavimo ir pagrindinių skaičių srityje . Jo Cours d'Analysis Infinitésimale (iš pradžių paskelbtas 1903 ir 1906 m.) Vis dar naudojamas; Paskutinis atspaudimas įvyko 2003 metais. De La Vallée-Poussin taip pat buvo vienas iš svarbiausių gamtos mokslininkų Leuveno universitete: kosmologas Georges Lemaïtre, didžiojo sprogimo teorijos įkūrėjas.

AUTONOMINIS GYVENIMO KATALIKOS UNIVERSITETAS (IŠ 1968)

Nuo 1968 m. Leuveno universiteto prancūzų kalbos departamentas buvo perkeltas į Louvain-la-Neuve. Mokslo fakultetas palaipsniui persikėlė į naują miestelį Heverlee, kuriame dabar yra visi departamentai, išskyrus Biologijos katedros dalį. Nuo devintojo dešimtmečio programų spektras buvo išplėstas kompiuterių mokslo programa, pirmiausia mokslo ir teisės laipsnis nuo 1992 metų.

Šiuo metu fakultete studijuoja maždaug 2400 studentų vienoje iš aštuonių bakalauro programų ir dvylikos olandiškai kalbančių bei devynių anglų kalbos magistro programų. Be to, fakultetas taip pat dalyvauja dešimtyje magistro programų, kurios rengiamos bendradarbiaujant su kitais fakultetais.

Dėkojame dėstytojams G. Vanpaemelui ir E. Lambertsui

Ateikite studijuoti KU LEUVEN

Sveiki atvykę į Katholieke Universiteit Leuven, vieną iš seniausių Europos universitetų. Mes siūlome aukštos kokybės švietimą, pagrįstą pažangiausiais tarptautiniais moksliniais tyrimais ir puikiais, įvairiais studentų patogumais. Leuvenas yra vaizdingas istorinis miestas, bet tas, kuris triukšmingas su gyvenimu ir gyvena studento ritmu.

Įsikūręs Belgijoje, Vakarų Europos širdyje, KU Leuvenas buvo mokymosi centras beveik šešis šimtmečius. Šiandien tai yra didžiausias Belgijos universitetas, įsteigtas 1425 m., Vienas seniausių ir labiausiai žinomų Europos universitetų. KU Leuvenas, kaip pagrindinis Europos mokslinių tyrimų universitetas ir Europos mokslinių tyrimų universitetų lygos (LERU) įkūrėjas, siūlo platų tarptautinių magistro programų spektrą, kurį remia aukštos kokybės inovaciniai, tarpdisciplininiai tyrimai.

Nuo pat įkūrimo KU Leuven buvo įsikūręs mieste, kuris dalijasi savo pavadinimu. "Leuven" yra malonus, saugus ir triukšmingas studentų miestas, kuriame šimtmečius turtinga istorija atitinka pažangiausius mokslus. Universitetas taip pat siūlo studijų programas 11 universitetuose Belgijoje, įskaitant Briuselį, Gentą ir Antverpeną.

Misijos ataskaita

KU Leuven vykdo savo misiją, teikdamas aukštos kokybės tarpdisciplininius mokslinius tyrimus ir švietimą su katalikų parašu.

Programos mokomos:
Anglų
Olandų

Aukštoji mokykla taip pat siūlo:

MSc

KU Leuven: Faculty of Science

... [+]

LO11: kritiškai vertinti kosminės erdvės veiklos vietą jų visuomeninėje sistemoje, įskaitant etikos klausimus, kylančius dėl kosminės veiklos.

[-]
Belgija Leuven
Rugsėjis 2019
Dieninės
Ištęstinės
1 metai
Universiteto miestelis
Skaityti daugiau lietuvių kalba
KU Leuven: Faculty of Science

Skaitmeninių humanitarinių mokslų magistras padeda humanitarinių, socialinių ir elgsenos mokslo programų absolventams kurti skaitmenines kompetencijas, kurios leistų jiem ... [+]

Skaitmeniniai humanitariniai mokslai yra nauja mokslinių tyrimų sritis, orientuota į skaičiavimo metodų panaudojimą humanitarinių, socialinių ir elgsenos mokslų tyrimams remti. Vienas iš pagrindinių šios srities veiksnių yra neseniai prieinamas didelis skaitmeninių duomenų saugyklų kiekis daugelyje humanitarinių, socialinių ir elgsenos mokslų sričių. Šios saugyklos siūlo taikyti skaičiavimo vizualizacijos, užklausų ir analizės metodus, leidžiančius atrasti naujas žinias ir įžvalgas. Šioje srityje taip pat taikomi nauji skaitmeniniai metodai, skirti sustiprinti humanitarinių, socialinių ir elgsenos mokslų metodus, procesus, įgūdžius ir metodus. Tai apima skaitmeninių technologijų naudojimą mokymo disciplinose, skaitmeninių žaidimų naudojimą socialiniuose moksluose arba skaitmeninių technologijų naudojimą internetiniuose leidiniuose.... [-]

Belgija Leuven
Rugsėjis 2019
Dieninės
Ištęstinės
1 metai
Universiteto miestelis
Skaityti daugiau lietuvių kalba