Estonian Academy Of Music And Theatre

Įvadas

Oficialus aprašymas

Estijos muzikos ir teatro akademijos misija - prisidėti prie etninės visuomenės, kuri yra orientuota į žmogų, plėtojimą, kūrybiško požiūrio sklaidą ir estų kalbos bei kultūros išsaugojimą per švietimą muzikos ir teatro srityse bei kūrybinių ir tyrimų darbų skatinimas.

EAMT vertina esminių Estijos nacionalinės kultūros vertybių išsaugojimą ir Europos muzikos bei teatro švietimo akademinių tradicijų išlaikymą, tuo pat metu yra atviras naujausiems muzikos ir teatro pasaulyje.

EAMT yra valstybinis muzikos ir dramos universitetas, siūlantis aukštąjį išsilavinimą visose pagrindinėse muzikos ir teatro srityse per bakalauro, magistro ir doktorantūros programas. Nors su maždaug 700 studentų EAMT yra mažiausia iš šešių Estijos valstybinių universitetų ir aukštųjų mokyklų aukštųjų mokyklų, tarptautiniu mastu ji gali būti lyginama su vidutinio dydžio muzikos ir teatro akademijomis.

Bakalauro programos teikia mokymus vokalistus ir instrumentalistus, taip pat dirigentus, kompozitorius, muzikologus, muzikos mokytojus ir garso inžinierius. Magistrantūros programos taip pat siūlo papildomą išsilavinimą ir mokymą kamerinės muzikos, azartinių lošimų, šiuolaikinės improvizacijos ir kultūros valdymo srityse. Muzikantų mokymo programose daugiausia dėmesio skiriama solistui, ansambliui ir orkestrui ar operai; muzikos teorija ir istorija bei kitos humanitarinių mokslų sritys. Taip pat galima gauti mokymo kvalifikaciją.

Trumpa Estijos muzikos ir teatro akademijos istorija

Kaip ir kitose Europos šalyse, muzikos mokymas Estijoje istoriškai buvo susijęs su universitetų ir bažnyčių veikla. Jau XIX a. Pabaigoje buvo keletas privačių muzikos mokyklų, teikiančių specialųjį išsilavinimą įvairiomis priemonėmis.

1919 m., Kai buvo įsteigtos dvi savarankiškos muzikinio ugdymo įstaigos Taline ir Tartu, yra aukštojo muzikinio ugdymo pradžia Estijoje. Tartu aukštoji muzikos mokykla tapo stipria antrine muzikos mokymo įstaiga, dabar žinoma kaip Heino Ellero muzikos mokykla.

Talino aukštoji muzikos mokykla, kuri laikoma dabartinio EAMT pirmtaku, buvo įkurta "Estijos" draugijos muzikos departamento, 1919 m. Rugsėjo 28 d., Atidarymo ceremonijoje Estijos koncertų salėje. Nuo 1919-1923 mokykloje vyriausioji buvo Mihkel Lüdig.

1923 m. Ši institucija buvo pervadinta į Talino konservatoriją. 1925 m. Mokyklos administratoriai priėmė naujus įstatymus ir, vadovaudamiesi šiais pakeitimais, mokyklos išrinko profesorių fakultetą: R. Bööcke, A. Kappą, J. Paulseną, P. Ramulą ir A. Topmaną. Kartu su A. ir Kt. Lemba ir J. Tamm, kurie anksčiau gavo savo profesorių iš Sankt Peterburgo konservatorijoje, Talinas konservatorijos dabar turėjo 8 profesoriai. Numeriai vėliau didės. Pirmieji dešimt studentų baigė 1925 m. Akademinį konservatorijos lygį galima laikyti santykinai aukštu, nes dauguma jo studentų dalyvavo tarptautiniuose konkursuose 1930-aisiais. Sėkmingiausias iš jų - Tiut Kuusik, kuris 1938 m. Buvo apdovanotas pirmąja prizu Tarptautiniame dainų konkurse Vienoje.

1935 m. Nacionalizuota konservatorija iš pradžių privati ​​institucija. 1938 m. Buvo atidaryta valstybinė dramos mokykla.

Sovietinė okupacija, kuri prasidėjo 1940, nepamiršo įtakos konservatoriją. Tikslas buvo pareikšti muzikinio ugdymo sistema atitiktų vyraujančias vaizdu į Sovietų Sąjungą. Praktiklo reorganizavimas vyko beveik iš karto. Šio pokyčio pavyzdys buvo bažnytinės muzikos panaikinimas kaip specializacijos sritis; Be to, prasidėjo politinių dalykų mokymas.

Po vokiečių okupacijos galių atvykimo konservatorijos kovojo atkurti ankstesnes savo mokymo veiklą. J. Aavikas, grįžęs į direktoriaus postą, siekė įdarbinti kiek įmanoma daugiau buvusių akademinių dėstytojų. Tačiau karo tikrovė reikšmingai trukdė studijų procesui. Per 9 Kov 1944 oro reido iš konservatorijos pastatas, taip pat didžiąją dalį savo įrangos, buvo beveik visiškai sunaikinta. 1944 lapkričio mėnesį kitą pokytį, konservatorija buvo atnaujinta. Bent 3 Kaarli Avenue namas buvo išrinktas tarnauti kaip konservatoriją laikinojoje namuose. 1950 m. Estijos komunistų partijos centrinio komiteto VIII plenarinis posėdis įvyko su niokojančiais konservatorijos darbuotojais. Daug puikių dėstytojų buvo priversti palikti dėl ideologinių priežasčių; Trys iš jų - A. Karindi, R. Päts ir T. Vettik - buvo areštuoti ir išsiųsti į darbo stovyklą.

Konservatoriją kūrybinė aplinka pradėjau matyti atgimimas 1950-ųjų vidurio. Keli dėstytojai, kurie "laikinai nebuvo", sugebėjo sugrįžti. 1957 m. Konservatorijoje įsteigė dramos fakultetą, o Voldemaras Panso tapo pirmuoju. Dramos fakultetas atidarė buvusios Toomkool pastatą Toompeoje. 1970-aisiais buvo atidaryta orlaivių klasė, uždaryta 1950 m. 1971 m. Atnaujinta programa, skirta mokyti muzikos mokytojus dirbti visuotinėje mokyklų sistemoje. Mokinių, lankančių konservatoriją skaičius išaugo. Venno Laul, kuris buvo paskirtas rektorius 1982 metais, vėl iškėlė statyti naują mokyklą galimybe idėją. Jis nuvyko į prižiūri dizaino projekto etapą; faktinis statybos darbai tapo kito rektoriaus atsakomybė.

1989 metais, prieš pat 70-ąsias mokyklos, jos ankstesnis pavadinimas - buvo atkurta - "Talinas konservatorija". Po keturių metų mokyklos buvo pervadintos "Estijos muzikos akademija" ("Eesti Muusikaakadeemia"). Šis pokytis buvo laikomas būtinu, nes Europoje "konservatorija" dažniau reiškia antrinio muzikinio ugdymo įstaigą.

1987-1993 m. Dramos fakulteto pastate vyko didžiulė renovacija ir rekonstrukcija, kuri suteikė fakultetui galimybę pradėti naudoti visą dviejų aukštų pastatą Toompeoje. 1995 Drama fakultetas buvo pervadintas Aukštasis teatro mokykla.

1992 m. Išrinktas rektoriaus profesorius Peepas Lassmannas. Įvyko išsami studijų struktūros reforma, o mokykla priėmė dalykinę studijų sistemą. Buvo atlikti laipsnių studijos, leidžiančios ketverių metų studentams gauti bakalauro laipsnį. 1993 m. Buvo pridėta dvejų metų magistro studijų programa. 1996 m. Buvo įvesta keturių metų muzikologijos doktorantūra, o 2000 m. Specialiosios programos buvo skirtos atlikėjams ir kompozitoriams. 2006 m. Buvo pridėta nauja dramatiško meno programa, kuri taip pat kūrybiškai pabrėžia.

1999 m. Estijos muzikos akademija pagaliau suteikė tai, ko laukė praėjusius 55 metus - naują pastatą Talino centre. Šiuo metu tai yra vienas geriausių ir šiuolaikinių konservatorijos pastatų pasaulyje, ypač atsižvelgiant į jo funkcionalumą ir technologinius sprendimus.

Naujame EAM statinyje yra 7 500 kvadratinių metrų naudojamos erdvės, suprojektuotos ir pastatytos specialiai aukštojo muzikinio ugdymo įstaigai. Yra 60 klasių ir 14 repetavimo kambarių, kuriuose gali būti rengiamos pamokos. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į EAMT mažą kamerinę salę, kurioje yra 130-200 vietų, chorų klasė kartu su dideliu auditorija 77 studentams, 40 vietų auditorijos kambarys su nauju baroko organu, operos studija, elektroninės muzikos laboratorija ir įrašų studija, biblioteka su kompiuteriu, studentų valgykla. Pastatas atitinka aukščiausius akustinius reikalavimus, pasižymi garsui nepralaidiomis patalpomis, kuriose galima reguliuoti bet kokios kambario akustiką, pridedant arba pašalinant sienų plokštes.

Šiandien EAMT yra tarptautiniu mastu konkurencinga mokymosi ir mokslinių tyrimų infrastruktūra. Dauguma estų muzikantų buvo įtraukiami į EAMT studijas arba mokydami. Mūsų labiausiai žinomi absolventai yra kompozitoriai Arvo Pärt ir Erkki-Sven Tüür, pianistai Peepasassmannas ir Kalle Randalu, o taip pat dirigentai Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Eri Klas, Vello Pähn ir Arvo Volmer. Dauguma aktorių ir režisierių Estijos teatruose taip pat yra mūsų dramos mokyklos absolventai. Dabartinis akademijos pavadinimas - Estijos muzikos ir teatro akademija - buvo priimtas 2005 m.

Vietos

Talinas

Address
Estonian Academy Of Music And Theatre
Tatari 13,

10116 Talinas, Harju apskritis, Estija

„Keystone“ stipendija

Susipažinkite su mūsų siūlomomis stipendijų galimybėmis