Nalanda University

Įvadas

Oficialus aprašymas

Įsikūręs Rajgir mieste, šiaurinėje Indijos valstijoje Bihare , Nalanda yra antrosios pakopos, mokslinių tyrimų intensyvus tarptautinis universitetas, remiamas dalyvaujančių Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimo šalių. Universitetas 2010 m. Lapkričio 25 d. Buvo įkurtas specialiu Indijos parlamento įstatymu ir buvo paskirtas „nacionalinės svarbos institucija“.

„Nalanda“ įkvėpė akademinė kompetencija ir pasaulinė jos istorinio pirmtako vizija ir siekia patenkinti ir nustatyti pasaulinius akademinės kompetencijos ir mokslinių tyrimų standartus ir sudaryti galimybes didinti gebėjimus visose aukštojo mokslo srityse. Universitetą remia visos Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimo valstybės narės ir šiuo tikslu 17 šalių pasirašė tarpvyriausybinius susitarimo memorandumus.

Universitetas siekia susigrąžinti prarastus ryšius ir partnerystes, kurios egzistavo regione, vadinamame Azija, iki istorinių jėgų, kurios lėmė jų išnykimą, pradžios. Azijos kultūrose yra daug ryšių, kurie giliai įeina į praeitį ir atsispindi įvairiose bendrose kultūros savybėse. Pastaraisiais laikais atsinaujinus Azijos ryšius, atsinaujino ir išgyveno bendrą istoriją. Nalanda University yra laikomas šios naujos Azijos renesanso simboliu: kūrybine erdve, kuri ateities kartoms bus tarpregioninio dialogo centras.

campus

Vizija

Nalanda daugiau kaip aštuonias šimtmečius žino senąją Magados karalystę. Tai buvo žinomas mokymosi centras iš 5 a., Kol 12-ajame amžiuje Bakhtiyar Khilji jį sunaikino. Nalanda skelbiama kaip „Vienas svarbiausių pasaulio universitetų, sukurtas ne viduramžių vakaruose, bet čia Indijoje: Nalanda University … buvo naudingas gaminant žmones, kurie sugeba suprasti ir išreikšti tai, ką reiškia turėti visuotinės žinios, žinios, taikytinos įvairiose kultūrose ir kartais. “(dr. Geoffrey Durham)

Nalanda University pritraukė mokslininkus ir studentus iš artimų ir tolimųjų, kai kurie keliavo iš Tibeto, Kinijos, Korėjos ir Centrinės Azijos, siekdami žinių. Tai buvo ne tik senovės Indijos išminties, budistų studijų ir filosofijos kompetencijos centras, bet ir medicina, matematika, astronomija ir logika. Išmokęs tūkstančius mokinių šimtmečius, Nalanda nustojo egzistuoti taip, kaip universitetai atvėrė Bolonijoje, Paryžiuje ir Oksforde antrojo tūkstantmečio pradžioje. Žinių centrų perkėlimas iš Rytų į Vakarus simbolizavo galimą galios perdavimą, kuris sekė per pusę tūkstantmečio.

Dabar yra puiki galimybė atkurti Nalandos šventąjį universalumą kaip žinių centrą. Antrasis tūkstantmetis CE baigėsi didžiuliu Azijos atsigavimu po šimtmečių stagnacijos, susiskaldymo ir nuosmukio. Azija šiandien yra dinamiškos verslumo ir novatoriškos kultūros sinonimas, grindžiamas žiniomis ir verslu, nepamirštant savo praeities, bet nebijo ateiti į ateitį. Azijos šalys susirenka, kad sukurtų žemyną, paremtą taikos ir harmonijos pagrindais. Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimo 2007 m. Sprendime, vykusiame Cebu, Filipinuose, pritariant planui atkurti Nalanda University pabrėžiamas įsipareigojimas laikytis šių vertybių. Tikslas - atkurti Nalandą kaip žinių vietą.

Istorija ir atgimimas

Praėjus aštuoni šimtai metų nuo buvusio Indijos prezidento dr. APJ Abdul Kalamo sunaikinimo Nalandoje 2006 m. Kovo mėn. Kreipėsi į Biharo valstybinę įstatymų leidybos asamblėją.

Beveik vienu metu Singapūras Indijos vyriausybei perdavė pasiūlymą „Nalandos pasiūlymas“. Šiuo pasiūlymu siekiama atkurti Nalandos universitetą, kuris vėl taptų Azijos centru.

Biharo valstybės vyriausybė greitai priėmė viziją ir konsultavosi su Indijos vyriausybe. Ji taip pat pradėjo ieškoti tinkamos vietos naujam Nalanda University . Ji nustatė ir įsigijo 450 akrų žemės universiteto Rajgir¸ Bihare.

Taigi šio universiteto įkūrimą pasižymėjo aukštas Biharo valstijos ir Indijos vyriausybės bendradarbiavimas.

Kadangi senovės Nalandos bruožas buvo jo internacionalizmas, Indijos vyriausybė nusprendė pasidalyti šiuo pasiūlymu su Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimo vadovais. 2007 m. Sausio mėn. Cebu aukščiausiojo lygio susitikime Filipinuose pasiūlymas pirmą kartą buvo pasidalytas su šešiolika EAS valstybių narių. Valstybės narės palankiai įvertino regioninę iniciatyvą atkurti Nalanda University . Ketvirtame aukščiausiojo lygio susitikime, įvykusiame 2009 m. Spalio mėn., Hua Hin, Tailandas, nariai pritarė Nalanda University steigimui ir skatino regioninį tinklą ir bendradarbiavimą tarp universiteto ir esamų Rytų Azijos kompetencijos centrų.

Tarptautiniai ryšiai

Universitetas užmezgė ryšius ir bendradarbiavimą su keliomis institucijomis užsienyje, taip pat su Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikimo partneriais. Mes glaudžiai bendradarbiaujame su švietimo įstaigomis ir kitomis organizacijomis, turinčiomis bendrų tikslų ir galime bendradarbiauti su mumis pagal Nalandos viziją.

Siekiant sustiprinti tarptautinį universiteto pobūdį, 2013 m. Spalio 8 d. Rytų Azijos aukščiausiojo lygio susitikime įsigaliojo tarpvyriausybinis susitarimo memorandumas. Iki šiol 17 šalių pasirašė susitarimo memorandumą.

Vietos