IUAD Accademia della Moda

Įvadas

Oficialus aprašymas

Apie mus

Mūsų akademija gimė šešiasdešimtajame dešimtmetyje, iš Neapolio specialisto Domenico Lettieri idėjos.

Istorija prasidėjo penkiasdešimt Vico Equense, mažame miestelyje netoli Sorento, pripildytų amerikiečių ir anglų turistų ir veikėjų. Jauni Domenico Lettieri žavisi ponai, norintys būti panašūs.

Taigi jis pradėjo tyrinėti smulkios apdailos ir siuvimo sritį, baigdamas kaip mokinys mažoje siuvėjo parduotuvėje. Tačiau vyresnieji siuvėjai nenorėjo mokyti savo jaunų padėjėjų, kurie buvo naudojami tik tvarkyti.

Domenico žinojo, kad vienintelis būdas išmokti kažką buvo stebėti jo šeimininką, bandant pavogti tiek paslapčių, kiek jis galėjo. Pirmasis drabužis, įvaldytas, buvo tradicinė Neapolio striukė.

Neapolio striukė pasižymi išskirtiniais bruožais: nepadengtais pečiais ir minkštomis rankovėmis, banguotomis rankovėmis, pleistro kišenėmis, pusiau pamušalu arba be pamušalo.

Nuo siuvėjo parduotuvės iki pramonės

Šeštajame dešimtmetyje „Domenico“ turėjo galimybę dirbti vienoje iš didžiausių Italijos tekstilės ir drabužių pramonės įmonių - „Marzotto“. Štai kur jis sužinojo, kad siuvimas galėtų tapti pramone, nes siuvėjai negalėjo atsilikti nuo augančio pasirinkimo ir komforto poreikio. Domenico Lettieri augo profesionalių siuvėjų ir modelių kūrėjų paklausa iš pramonės, tai yra puiki galimybė padidinti siuvimą.

Domenico atrado naują siuvimo metodą - geometrinį modeliavimo metodą, kurį jis nusprendė plėtoti Neapolyje supaprastindamas matematinį metodą. Šis naujas variantas tapo patentuotu modeliavimo metodu.

Mūsų patentuotas metodas

Domenico Lettieri sukurtas metodas dabar yra akademijos kertinis akmuo ir daugiausia grindžiamas supaprastinimu. Modelių kūrimas prasideda nuo paprasto geometrinio požiūrio, kurį lengva suprasti ir pritaikyti pramonės poreikiams.

Modelio dizainas atimamas į pagrindines taisykles, siekiant supaprastinti procesą nuo popieriaus iki audinio.

Nuo mokyklų iki akademijos

Nuo to momento „Domenico Lettieri“ atidarė keletą siuvimo mokyklų visoje Italijoje ir pristatė moteriškus drabužius, nes laikai pasikeitė, o moterys pradėjo pretenduoti į savo vaidmenį visuomenėje.

Šiandien IUAD - Accademia della Moda yra vienintelė Pietų Italijos aukštojo mokslo institucija, kurią pripažino Italijos švietimo, universiteto ir mokslinių tyrimų ministerija tarp AFAM (aukštojo mokslo menų, muzikos ir šokio) įstaigoms.

Mūsų kūrėjų tradicija kiekvieną dieną akademijoje yra gyva. Mes ruošiame savo studentus išeiti iš Akademijos kaip profesionalus, nes jų studijų planai yra sukurti pagal įmonių ir darbo rinkos poreikius, ir todėl, kad jie dalyvauja įvairiose praktinėse veiklose, pavyzdžiui, seminaruose, parodose, pramonės susitikimuose.

Nuo Neapolio iki Milano

Neseniai Milano centrinėje geležinkelio stotyje atidarėme naują filialą istoriniame pastate Milane.

Šį filialą vertiname kaip mūsų istorijos etapą, nes Milane gyvena daugybė mados mokyklų ir akademijų, o tai yra ir garbė, ir iššūkis atnešti unikalų požiūrį, kūrybiškumą ir pritaikymo tradicijas Milane.

Vietos

Neapolis

Address
Via G. Pica 62
Neapolis, Kampanija, Italija

Milanas

Address
Via Copernico 3
Milanas, Lombardija, Italija