Keystone logo
Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

Latvian Academy of Sport Education

Įvadas

Latvijos sporto edukologijos akademija ( LASE ) yra akademinė ir profesinė valstybinė aukštojo mokslo ir mokslo institucija, įsteigta 1921 m. rugsėjo 6 d., veikianti pagal Aukštojo mokslo įstatymą, LASE konstituciją ir veiklą reglamentuojančius įstatymus bei kitus teisės aktus. LASE yra vienintelė sporto aukštoji mokykla šalyje, garantuojanti sporto mokslo ir sveikatos priežiūros sporto srityje studijų ir mokslinių tyrimų vienybę pagal „Latvijos nacionalinį plėtros planą 2014-2020 m.“, „Mokslo, technologijų plėtra ir inovacijos“. 2014–2020 m. gairės“, „Sumanios specializacijos strategijos 2014–2020 m.“, „Švietimo plėtros 2014–2020 m. gairės“ ir „Sporto politikos gairės 2014–2020 m.“, skirtos mokiniams įgyti akademinius ir mokslinius laipsnius, profesines mokslo kvalifikacijas ir skatinti inovacijas sporto srityje. ir sveikatos priežiūra sporte. LASE yra mokslo institucija, 2006 m. gegužės 9 d. įregistruota Mokslo institutų registre Nr. 172075. LASE veiklos ataskaitos atsispindi Akademijos svetainėje lspa.lv: viešai prieinamos metinės savęs vertinimo ataskaitos. LASE vizija: tarptautiniu mastu atpažįstamas ir vienas iš pirmaujančių sporto universitetų Baltijos šalyse, ugdantis sporto ir sveikatos priežiūros specialistus sporto srityje, stiprinantis LASE akademinį, mokslinį ir finansinį potencialą.

LASE misija

Teikti tarptautiniu mastu pripažintą studijų kokybę, plėtoti inovatyvius sporto mokslo ir sveikatos priežiūros sporte tyrimus, integruojant juos į studijų procesą, kuris užtikrina konkurencingo sporto specialistų rengimą, skatina Latvijos valstybės ir visuomenės raidą, remia technologinę pažangą. nacionalinės ekonomikos. LASE kaip nacionalinės ir tarptautinės svarbos švietimo, mokslo ir sporto universiteto, indėlį į darnią sporto plėtrą ir sveikatos apsaugą sporte. LASE pagrindinis tikslas – suteikti studentams galimybę siekti aukštojo akademinio ir aukštojo profesinio išsilavinimo ir mokymo, plėtoti sporto mokslą ir sveikatos priežiūros tyrimus sporte, ugdyti kultūrą siekiant išsaugoti Latvijos Respublikai (LR) reikalingą intelektinį ir fizinį potencialą, skatinant. ir darnios tautos raidos užtikrinimas

90 metų istorija

2011 m. rugsėjo 6 d. Latvijos sporto edukologijos akademija paminėjo Latvijos aukštojo sporto mokslo apskritai 90-metį, o konkrečiai – įkūrimo. Specialiojo ugdymo įstaigos steigimo būtinybė iškilo 1919 m. pavasarį, kai pažangioji to meto spauda pažymėjo, kad kūno kultūros teoriniai klausimai ir jos organizavimo formos reikalauja mokslinio pagrindo. Latvijos švietimo ministerija priėmė šią visuomenės būtinybę, o 1921 m. rugsėjo 6 d. Ministrų kabinetas nutarė įsteigti Latvijos kūno kultūros institutą (LFII). Rygoje, Nikolaja (dabar: Valdemara) gatvėje 1, pradėtas mokinių teorinis ugdymas, o praktikos užsiėmimai organizuojami mokyklų sporto salėse ir stadionuose. Instituto tikslas buvo rengti kūno kultūros mokytojus, rengti teorinius ir praktinius kūno kultūros, kūno kultūros priežiūros ir kūno kultūros klausimus šalyje. Pirmasis instituto vadovas buvo Rumpmuižos mokyklos mokytojas Mārtiņš Krūze (Martin Kruze) . Mokymai institute truko dvejus metus ir apėmė 1400 valandų teorinių ir praktinių studijų kursų. Specialistų pasirengimui buvo akcentuojamas jų praktinis mokymas, kuris sudarė 65,3% studijų apimties. Savo ruožtu praktiniame pasiruošime vyravo gimnastika ir fizinė veikla, susijusi su gimnastika. Tokiam akcentavimui įtakos turėjo tai, kad tuo metu mokyklose kūno kultūra buvo vadinama gimnastika, o mokytojai – gimnastikos mokytojai. 1922 m. lapkričio 3 d. buvo peržiūrėtas institute realizuotas studijų planas, įvedant sąlygą, kad studijų pabaigoje studentai laikys egzaminą iš kiekvieno iš 21 studijų dalyko. 1922 m. lapkričio 15 d. institutui vadovavo gydytojas dr. Jēkabs Dille.

1923 m. Pedagoginė komisija nustatė egzaminų reikalavimus ir turinį bei patvirtino tų laikų abiturientų gautą dokumentą. Pirmojo baigiamojo egzamino reikalavimai buvo panašūs į šiandienos reikalavimus ir viena pagrindinių dalių buvo – pamokų vedimas mokyklinio amžiaus vaikams ir pasirinktos vadybos veiklos gynimas. Pirmieji baigiamieji egzaminai vyko nuo 1923 m. liepos 23 d. iki liepos 27 d., o tų pačių metų rugpjūčio 8 d. LFII taryba, vadovaudamasi 1921 m. rugsėjo 6 d. ministrų kabineto sprendimu, nusprendė duoti arba neteikti diplomą. Diplomas, suteikiantis arba nesuteikiantis teisės dirbti mokytoju. LFII veiklą nutraukė 1925 m., o per 5 gyvavimo metus (1921-1925) buvo parengti ir atestuoti 79 gimnastikos (kūno kultūros) mokytojai. Atsižvelgiant į kūno kultūros svarbą ir poreikį mokyklose turėti kūno kultūros mokytojus, 1926 m. spalio 2 d. Latvijos liaudies universitete buvo atidarytas Kūno kultūros institutas (LTU FAI). LTU FAI veiklos pagrindu buvo panaudota organizacija, bendras studijų pobūdis ir buvusio instituto reikalavimai. Institutas dirbo pagal Švietimo ministerijos patvirtintus planus ir programas, studijų trukmė – 3 metai. LTU FAI vadovu paskirtas Švietimo ministerijos Kūno kultūros inspektorius Voldemaras Cekulis. Per savo gyvavimo laiką (1929-1940) LTU FAI parengė 189 kūno kultūros specialistus, iš kurių 179 gavo instituto baigimą patvirtinančius diplomus, o 10 – apie pamokų lankymą klausytojais. LTU FAI veiklą nutraukė 1940 m., o jos vadovas Voldemaras Čekulsas 1941 m. birželio 14 d. buvo ištremtas iš Latvijos. 1921–1940 m. institutą baigė 267 kūno kultūros mokytojai.

Latvijos valstybinis kūno kultūros institutas (LVFKI) savo veiklą pradėjo 1946 m. sausio 1 d. LTSR liaudies komisarų tarybos sprendimu. Praktinės studijos LVFKI prasidėjo 1946 metų sausį Rygoje, Aspazijos (tuomet Padomju) bulvare 6, kur nebuvo specialių patalpų ir studijoms reikėjo nuomotis patalpas. Situacija šiek tiek pagerėjo 1946 m. spalio 21 d., kai Kaļķu gatvėje 3 buvo paskirtos papildomos patalpos. Priešingai, 1951 m. institutas gavo patalpas Kalpaks (tuo metu Komunāru) bulvaro 10 ir Vēstures gatvėje 4. Infrastruktūra buvo tobulinama 1959 m., kai Brīvības (tuomet Lenino) gatvėje 333 buvo pastatytas LVFKI studijų ir sporto kompleksas. Kaip neatsiejama struktūrinė Sporto universiteto dalis visais laikais buvo Sporto klubas (SKIF), kuris buvo įkurtas 1946 m. spalio 4 d., o jo darbuotojai visus gyvavimo metus buvo studentų ir dėstytojų sportinės veiklos organizatoriai. Visais laikais mūsų studentai sulaukdavo nemažos sėkmės tarptautiniame lygmenyje, dalyvaudami ir atstovaudami Latviją bei Universitetą pasaulio ir Europos bei įvairaus lygio studentų varžybose. 1959 m. pastatytas 6 aukštų studijų korpusas. Universitete įgyta prestižinė kvalifikacija ir su tuo susijęs studentų skaičiaus augimas paskatino 1982 metais pastatyti dar vieną studijų ir sporto pastatą, o 1986 metais – Atletikos areną. 1989 m. instituto studentai gavo papildomas auditorijas ir kabinetus. 1994 m. šalia stadiono atidarytos mokslinės laboratorijos patalpos ir šaudykla.

Per savo gyvavimo laikotarpį iki 1992 m. LVFKI parengė 5522 specialistus su aukštuoju išsilavinimu ir 151 – su specialiuoju viduriniu išsilavinimu. 1991 m. lapkričio 5 d. Latvijos Respublikos švietimo ministerija įsakymu Nr.459 teigia, kad ateityje, siekiant geriau atspindėti aukštosios mokyklos statusą ir profilį, jos pavadinimas bus Latvijos sporto edukologijos akademija ( LASE ). . Pirmoji Akademijos konstitucija buvo patvirtinta Latvijos Respublikos Aukščiausiojoje Taryboje 1992 m. kovo 10 d. Atlikti Latvijos sporto akademijos iškeltas užduotis Akademijoje dirbo pedagoginis fakultetas, o 1983–1991 m. trenerių fakultetas. Akademijos studentų skaičius, palyginti su 1946 m., išaugo kelis kartus: nuo 2 studijų grupių 1946 m. iki 27 grupių 2011/2012 studijų metų pradžioje.

  • Taip pat kiekybiškai ir kokybiškai išaugo dėstytojų skaičius: 3
  • 1946-1947 mokslo metais dirbo 8 akademinio personalo nariai, iš jų 1 profesorė, 16 docentų, 7 vyresniųjų dėstytojų, 14 dėstytojų ir asistentų;
  • 2011/2012 mokslo metais švietimo darbą Akademijoje suteikė 78 akademinio personalo nariai, iš jų 18 profesorių, 15 docentų, 22 asistentų, 14 dėstytojų, 9 asistentų, iš kurių 42 mokslinio laipsnio nariai .

Visi akademijos studentai ir sėkmingi absolventai įgijo aukštąjį išsilavinimą ir buvo apmokyti dirbti su labai skirtingomis kvalifikacijomis, susijusiomis su tokiu laikotarpiu, kaip antai:

  • Sporto (kūno kultūros) mokytojai;
  • Biologijos mokytojai;
  • Socialinių mokslų (sveikatos švietimo) mokytojai;
  • Anatomijos ir fiziologijos mokytojai;
  • Karinio mokymo mokytojai;
  • Sporto treneriai;
  • Fizinė kultūra (švietimas) mokytojai;
  • Švietimo ir sporto vadovai;
  • Aktyvūs turizmo vadovai;
  • Fizioterapeutai;
  • Masseuriai.

LASE yra vienintelė aukštoji mokykla Latvijoje, kuri koordinuoja ir vykdo mokslinius tyrimus sporto srityje, taip pat rengia sporto mokslo specialistus. Iki šiol mokslinė veikla daugiausia buvo vykdoma Akademijos katedrose, tačiau dabar susikuria keli mokslinių tyrimų institutai su savo laboratorijomis, tokie kaip Sporto mokslo institutas, Rekreacijos ir aplinkos institutas, Mokytojų ugdymo tobulinimosi institutas, Judėjimo institutas. Ergonomika. Jau daugelį metų vykstanti tradicija yra kasmetinė dėstytojų ir studentų mokslinių tyrimų konferencija, kurios metu aprobuojami dėstytojų ir studentų tyrimai. Logiškas šių konferencijų rezultatas – kasmetinis Sports Science – LASE mokslinių straipsnių leidimas. Sportas beveik kiekvienam LASE studentui buvo neatsiejama gyvenimo dalis. Studentų aktyvus gyvenimo būdas lemia ir jų gyvenimo kokybę, ir profesinį pasirengimą. Tolimesnis Latvijos sporto edukologijos akademijos tikslas – teikti tarptautiniu mastu pripažintą aukštos kokybės studiją, plėtoti inovatyvius sporto mokslo tyrimus ir integruoti juos į studijų procesą, užtikrinantį kompetentingų ir konkurencingų skirtingų sporto specialistų rengimą Latvijos ir tarptautinė darbo rinka.

Vietos

  • Riga

    Brivibas gatve 333, , LV-1006, Riga

    Klausimai